ساتیا نادلا : فشار ترامپ بر مایکروسافت برای وادار کردن آن به خرید تیک تاک TikTok عجیب‌ترین چیزی بود که تا حالا در کارم دیده بودم!

0

شاید فراموش کرده باشید، اما در آگوست ۲۰۲۰ یک اتفاق عجیب رخ داد: مایکروسافت پیشنهاد خرید بخشی از تیک تاک TikTok را در یک معامله پیچیده پیشنهاد کرد، زیرا دولت ترامپ تهدید می‌کرد که به شدت با این پلتفرم برخورد خواهد کرد. در نهایت، اوراکل یک معامله کاملا متفاوت پیشنهاد کرد و خرید مایکروسافت اتفاق نیفتاد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت دیروز در کنفرانس کد گفت که تمام این تجربه “عجیب‌ترین چیزی است که تا به حال در کارش دیده. ”

از نظر ارزش، چنین معامله‌ای برای مایکروسافت، نادلا گفت که “به شدت مجذوب آن شده بود.”

کارا سویشر او را برای داستان تحت فشار قرار داد و نادلا چند مرحله معامله‌ای که هرگز رخ نداد را بیان کرد. مسئله مهم این است که “تیک تاک نزد ما آمد و معامله را پیشنهاد کرد، ما پیش آنها نرفتیم.” نادلا گفت که این تیک تاک به دنبال شریک آمریکایی بود تا این طوری مشکلات امنیتی که به آن متهم بود، رفع شود.

نادلا گفت که تیک تاک یک سرویس اجتماعی و مبتنی بر ابر است که به شدت از هوش مصنوعی استفاده می‌کند، یعنی همان زمینه‌های تمرکز شرکت مایکروسافت. پس از نظر نادلا تیک تاک واقعا سرویس جالبی بود.

اما نادلا اضافه کرد که از به هم خوردن معامله ناخرسند نیست: “در این مرحله از آنچه دارم خوشحالم. ”

ادعای نادلا این است که مایکروسافت شریک جالبی برای تیک تاک می‌شد. مایکروسافت می‌توانست در این رسانه اجتماعی سرمایه‌گذاری کند و به علاوه چیزهایی مانند کنترل محتوا و ایمنی کودکان به آن اضافه کند. به علاوه چون مایکروسافت خدمات ابری مستقر در ایالات متحده آمریکا را به تیک تاک بدهد، دوات ترامپ هم راضی می‌شد.

نادلا می‌گوید: “من فکر می‌کنم رئیس جمهور ترامپ دیدگاه خاصی نسبت به آنچه که او سعی داشت انجام دهد داشت … و سپس فقط کنار کشید. ”

تیک تاک در نهایت در سپتامبر سال پیش به مایکروسافت اطلاع داد که این توافق را پی نخواهد گرفت. در اواخر سال، چند روز قبل از مهلت تعیین شده توسط ترامپ برای شرکت مادر ByteDance برای فروش دارایی‌های خود در ایالات متحده، تیک تاک ادعا کرد که دولت این ممنوعیت را به کلی فراموش کرده. رئیس جمهور بایدن در نهایت فرمان را لغو کرد.

نادلا گفت که آنچه را که در تیک تاک و اوراکل گذشته، دیگر پیگیری نکرده.

و در پاسخ به سوال «آیا دوست دارد اگر تیک تاک دوباره علاقه‌مند شد، آن را بخرد؟» نادلا گفت: “نه، در حال حاضر از آنچه دارم خوشحالم.”

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.