کلیپ‌بوردی برای همه دستگاه‌ها: چگونه متن‌ها و فایل‌ها را بین لپ‌تاپ و گوشی کپی پیست کنیم

با یک کلیپ‌بورد مشترک می‌توانید متن‌ها و فایل‌ها را بین دستگاه‌ها با سیستم‌عامل مختلف جابه‌جا کنید

0

وقتی به طور جداگانه داریم با گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاپ کار می‌کنیم؛ بارها یک متن یا فایل را در کلیپ‌بورد قرار داده و از اپلیکیشنی یا جایی به اپ و جای دیگری کپی می‌کنیم. اما اگر بخواهیم چیزی را از یک دستگاه به روی دستگاه دیگری کپی کنیم؛ چه روش‌هایی در اختیار داریم؟

بسیاری از ما شاید یک فایل یا متن را برای خودمان ایمیل کرده و در دستگاه دیگری باز می‌کنیم یا اینکه از پیام‌رسان‌ها برای کپی و پیست یک متن و فایل میان دو دستگاه استفاده می‌کنیم. امروزه، با برنامه‌های شخص ثالث و ابزارهای داخلی خود سیستم‌عامل‌ها، می‌توانید یک کلیپ‌بورد همگانی و مشترک بسازید و به راحتی متن و فایل را میان پلتفرم‌های مختلف جابه‌جا کنید.

یعنی می‌توانید مقداری متن را در آیفون کپی کرده و بعد در مک یا ویندوز پیست کنید. در این مطلب، می‌خواهیم درباره همین روش‌های ساخت و استفاده از کلیپ‌بورد میان انواع دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌ها صحبت کنیم:

آیفون، آیپد و مک

دستیابی به یک کلیپ‌بورد مشترک در آیفون و مک فقط به یک چک‌باکس نیاز دارد. اپل همیشه ویژگی‌های یکپارچه‌سازی زیادی را میان گوشی تلفن همراه و کامپیوترها دنبال می‌کند و یکی از این ویژگی‌های یکپارچه‌سازی، استفاده از یک کلیپ‌بورد مشترک برای کپی و پیست کردن متن و فایل‌ها در دستگاه‌ها است.

چون شما دارید از یک دستگاه اپل استفاده می‌کنید؛ این شرکت ویژگی ارائه داده تا همه دستگاه‌های یک کاربر بتوانند به یک کلیپ‌بورد دسترسی داشته باشند.

برای فعال کردن این کلیپ‌بورد در iOS و macOS، ابتدا مطمئن شوید که با یک حساب کاربری اپل وارد هر دو دستگاه شدید. نیازمندی بعدی، روشن بودن بلوتوث و وای‌فای روی هر دو دستگاه و در نزدیک یکدیگر قرار دادن آن‌ها است.

بعد، در دستگاه Mac باید وارد مسیر System Preferences > General شده و گزینه «Allow Handoff between this Mac and your iCloud devices» را فعال کنید.

روی آیفون یا آیپد هم از مسیر Settings > General > Airplay & Handoff باید قابلیت Handoff را روشن کنید.

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید؛ متن، تصویر یا فایل‌ها را در یک دستگاه، مثلا آیفون، درون کلیپ‌بورد کپی کنید تا پس از چند ثانیه در کلیپ‌بورد دستگاه بعدی، مثلا مک، قابل نمایش و در دسترس باشند. با فعال کردن Handoff، هر چیزی در کلیپ‌بورد یک دستگاه اپل کپی شود؛ به کلیپ‌بورد سایر دستگاه نیز افزوده شده و مدت زمانی بین ۱ تا ۲ دقیقه در کلیپ‌بورد آن‌ها باقی می‌ماند؛ حتی برخی اوقات تا زمانی که چیزی جایگزین آن‌ها در کلیپ‌بورد نکنید؛ محتوای کپی شده در دسترس است.

کلیپ‌بورد داخلی آیفون و مک تا حدودی محدود است و شما نمی‌توانید آخرین کپی‌های خود را جست‌وجو کنید یا اینکه بیش از یک مورد کار را به طور همزمان انجام دهید. اگر قصد استفاده از یک کلیپ‌بورد حرفه‌ای‌تر و قوی‌تر میان گوشی و لپ‌تاپ اپل را دارید؛ بهتر است سراغ برنامه‌های شخص ثالث از جمله اپلیکیشن ساده‌ای به نام Paste بروید. این اپلیکیشن پولی و ماهیانه ۲ دلار است ولی یک تاریخچه از فعالیت‌های کلیپ‌بورد به شما می‌دهد که قابل جست‌وجو است.

آیفون، اندروید و مک

افرادی که یک گوشی اندرویدی و یک لپ‌تاپ مک دارند؛ نباید غصه بخورند که نمی‌توانند از کلیپ‌بورد داخلی اپل به سادگی برای کپی و پیست کردن چیزهایی بین دستگاه‌ها استفاده کنند. اگرچه، نمی‌توان تجربه کلیپ‌بورد مشترک و منسجم اپل را داشت ولی برنامه‌های شخص ثالث این مشکل را حل کردند و به شما اجازه می‌دهند محتواها را میان اندروید و مک او اس منتقل کنید. ما برنامه‌ای به نام ClipPaste را پیشنهاد می‌کنیم.

اپلیکیشن‌های شخص ثالث نمی‌توانند مانند یک کلیپ‌بورد داخلی، تمام فعالیت‌های شما را دریابی کنند و تلاش بیشتری از شما درخواست می‌کنند. شما ابتدا باید این برنامه را روی دستگاه خود اجرا و بعد همگام‌سازی کنید. به محض اینکه، یک چیزی در کلیپ‌بورد کپی کنید؛ روی دستگاه دوم یک پیام هشدار ارسال می‌شود و از طریق این اعلان می‌توانید متن یا فایل و عکس کپی شده را پیست کنید.

راه‌اندازی برنامه ClipPaste ساده است: این نرم‌افزار را روی دستگاه اندرویدی، مک یا آیفون خود نصب کنید و بعد یک حساب کاربری جدید بسازید. پس از ورود به سیستم، همه‌چیز آماده است تا داده‌های خود را در کلیپ‌بورد کپی و بعد روی چندین دستگاه دیگر به اشتراک بگذارید.

هر متن یا تصویری که کپی می‌کنید؛ برنامه ClipPaste را راه‌اندازی کرده و بعد روی دستگاه دوم اعلان دریافت شده را باز کنید تا مورد کپی شده نمایش داده شود و قابل انتخاب باشد. اجازه دهید به کلیپ‌بورد دستگاه شما افزوده شود تا بعد با روش‌های استاندارد همان دستگاه در مکان مناسب پیست شود.

اندروید و ویندوز

همانند Apple Handoff، شما می‌توانید یک کلیپ‌بورد مشترک میان دستگاه اندرویدی و پی‌سی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ خود و با استفاده از تنظیمات خود دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید.

برای شروع، اپلیکیشن صفحه‌کلید Swiftkey مایکروسافت را روی گوشی خود دانلود کنید. آن را باز کرده و مجوزهای لازم را بدهید. پس از وارد شدن به مسیر Rich Input > Clipboard بروید و گزینه Sync Clipboard history را فعال کنید. از شما سوال می‌شود که آیا می‌خواهید با حساب کاربری مایکروسافت وارد شوید؟ اینجا باید مطمئن شوید که با همان حساب کاربری دستگاه ویندوزی خود لاگین کنید تا امکان همگام‌سازی فراهم شود.

در پی‌سی ویندوزی، مسیر Settings > System > Clipboard را طی کرده و گزینه‌های Clipboard History و Sync across devices را فعال کنید.

برای انتقال یک کلیپ از گوشی اندرویدی به پی‌سی ویندوزی، شما نیاز دارید اپلیکیشن Swiftkey را باز کرده و پس از کپی متن، کلیدهای میانبر Ctrl + V را روی پی‌سی بزنید تا در جایی که می‌خواهید کپی شود.

برای ارسال متن یا فایل از کامپیوتر ویندوزی به روی گوشی اندرویدی، ابتدا موردی که باید منتقل شود را در کلیپ‌بورد ویندوز کپی کنید و بعد در گوشی اندرویدی، سراغ منوی Clipboard در برنامه Swiftkey بروید. برخی اوقات، هنوز در برنامه Swiftkey شاهد مشکل همگام‌سازی میان یک دستگاه اندرویدی با یک دستگاه ویندوز ۱۰ یا ۱۱ هستیم و امیدواریم که هرچه زودتر به طور کامل این مشکل رفع شود.

اندروید، iOS و گوگل کروم

روش دیگری برای استفاده از یک کلیپ‌بورد مشترک میان لپ‌تاپ و اسمارت‌فون، اپلیکیشن OnePlus Clipt است. این برنامه همه مانند سایر کلیپ‌بوردهای چند پلتفرمی کار می‌کند ولی به جای نصب روی یک دسکتاپ، به حالت یک افزونه به مرورگر گوگل کروم افزوده می‌شود تا هم در پی‌سی ویندوزی و هم در مک در دسترس قرار بگیرد.

پس از دانلود و نصب Clipt روی گوشی تلفن همراه یا هر مرورگر کرومونیوم، هرگونه متن یا عکسی را در کلیپ‌بورد کپی کرده و بعد برنامه را باز کنید؛ آخرین موردی که اضافه شده است را مشاهده خواهید کرد. در دستگاه دیگر هم باید دوباره اپ Clipt را باز کرده و محتوا را پیست کنید.

برنامه Clipt برای اندروید، iOS و گوگل کروم به صورت رایگان عرضه شده است.

منبع laptopmag
 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.