با اپلیکیشن Halide از عکاسی ماکرو در هر مدل آی‌فونی لذت ببرید

0

مود عکاسی ماکروی جدید آیفون ۱۳ پرو مورد استقبال قرار گرفته و به یاری آن می‌شود عکس‌های ماکرو یا ذره‌بینی خیلی خوبی گرفت و زیبایی «دنیای کوجک» را درک کرد.

اما متاسفانه استفاده از این ویژگی محدود به کسانی است که جدیدترین گوشی‌های اپل را خریداری کرده باشند.

اما اپلیکیشن Halide می‌خواهد این وضعیت را تغییر بدهد و امکان ثبت بهتر عکس‌های ماکرو را حتی اگر آی‌فون جدید نداشته باشید، فراهم کند.

به صورت دقیق اگر آی‌فون ۸ و جدیدتر دارید، بدون استفاده از هیچ وسیله جانبی می‌توانید با این اپ عکس‌های ماکروی خوبی بگیرید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

فناوری نرم‌افزاری که هالید توسعه داده، ماکروی عصبی Neural Macro نامیده می‌شود. این شرکت می‌گوید که چند کار «هوشمندانه» برای کمک به ایجاد عکاسی ماکرو انجام داده.

ابتدا، بررسی می‌کند که کدام یک از دوربین‌های آی‌فون می‌توانند بیشترین فوکوس را داشته باشند و به آن سوئیچ می‌کند. پس از آن، آن چیزی را که هالید به عنوان کنترل فوکوس «بسیار دقیق» توصیف می‌کند -تا حد زیر میلی متر- فعال می‌کند تا بتواند حتی از سوژه‌های کوچک نیز کاملاً واضح عکاسی کند.

در آخرین مرحله، سیستم پردازش عصبی ماکرو وارد عمل می‌شود و فرایند افزایش جزئیات مبتنی بر هوش مصنوعی، داده‌های بیشتری را از یک تصویر پردازش شده بیرون می‌کشد.

ماکروی عصبی متکی به موتور عصبی اپل است، به همین دلیل این ویژگی فقط در مدل‌های آیفون ۸ و بعد از آن موجود است.

عکس‌های زیر نمونه‌هایی از تصاویری است که در برنامه Halide با استفاده از iPhone 12 mini گرفته شده:

عکس زیر با آی‌فون ۱۲ پرو گرفته شده:

این شرکت می‌گوید که اگرچه این‌ عکس‌ها که با مدل جدید گرفته نشده‌اند چشمگیر به نظر می‌رسند، اما استفاده از Halide در آی‌فون ۱۳ پرو دیگر محشر می‌شود و عکس‌ها تا حد میکروسکوپی بزرگ می‌شوند! عکس‌های زیر را ببینید:

یکی از مزایای فوری نصب Halide این است که در حالی که اپل گفته است که سوییچ دستی برای حالت ماکرو اواخر امسال فعال می‌شود،اما Halide قبلاً این ویژگی را در برنامه ارائه می‌دهد.

به روز‌رسانی Macro Mode از امروز از App Store در دسترس است. Halide البته رایگان نیست. اما خوشبختانه می‌شود به مدت ۷ روز از آن به رایگان استفاده کرد.

نصب کنید:

Halide Mark II – Pro Camera

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.