لیزر پرتوان زانو

0

رپورتاژ

آیا تا به حال در اطرافیان خود افرادی را که به راحتی در سنین متفاوت به دردهایی همه گیر از قبیل درد زانو دچار می‎شوند. درد در ناحیه زانو از انواع دردسرهایی است که ممکن است همه به آن مبتلا شده باشند و روزی آن را تجربه کرده باشند. امروزه دردهای این چنینی به راحتی و بدون نیاز به مسکن و درمان‎های تهاجمی با روش‎های ساده‎ای مانند فزیوتراپی قابل درمان می‎باشند. فیزوتراپی خود روش‎های بی شماری را در بر می‎گیرد که یکی از آنها استفاده از لیزر پرتوان است. لیزر پرتوان زانو روش بسیار مفیدی برای تسکین درد به حساب می‎آید. این کار با ترمیم و التیام بافت آسیب دیده در سطوح سلولی حاصل می‎شود. رو‎شهای متنوعی برای التیام و درمان درد های مزمن وجود دارد اما استفاده از مسکن ها صرفا درد را به صورت موقتی گمراه می‎کند و داروهای نخاعی نیز یک روش برای درمان موقتی است و هیچ تاثیری در درمان به طور کامل برای درد ندارد. به اضافه درمان با این روشها ممکن است عوارض جانبی زیادی را با خود به همراه بیاورد. این عوارض میتوانند جسمی و حتی روحی باشند از جمله افسردگی و اعتیاد را با خود به همراه داشته باشند.

لیزر پرتوان یک روش برای درمان است که امروزه بسیار از آن استفاده می‎شود. لیزر پرتوان یک روش و توانایی منحصر به فرد برای نفوذ به استخوان و بافت نرم و عضله و رساندن انرژی‎ای التیام بخش به سلولهای بدن است. لیزر پرتوان درد را کاهش داده و ورم و التهاب را از بین می‎برد. همچنین روش بسیار مفیدی برای تسکین درد به حساب می‎آید. این کار با ترمیم و التیام بافت آسیب دیده در سطوح سلولی حاصل می‎شود. رو‎شهای متنوعی برای التیام و درمان درد های مزمن وجود دارد اما استفاده از مسکن ها صرفا درد را به صورت موقتی گمراه می‎کند و داروهای نخاعی نیز یک روش برای درمان موقتی است و هیچ تاثیری در درمان به طور کامل برای درد ندارد. به اضافه درمان با این روشها ممکن است عوارض جانبی زیادی را با خود به همراه بیاورد. این عوارض میتوانند جسمی و حتی روحی باشند از جمله افسردگی و اعتیاد را با خود به همراه بیاورند.

لیزر پرتوان زانو در تهران

لیزر پرتوان یک روش از روش‎ها درمانی موثر فیزیوتراپ یمی‎باشد که به صورت پرکاربرد و غیر تهاجمی ر درمان از آن استفاده می‎شود. این روش درمان که از سال ۱۹۶۰ به کار گرفته می‎شود، لیزر پرتوان نامیده می‎شود که امروزه یک پیشرفت در زمینه تکنولوژی است و می‎توان در بخش‎های بسیار گسترده‎ای از درمن از این روش به صورت انفرادی یا ترکیبی استفاده کرد و در اکثر موارد روند درمان با موفقیت به پایان می‎رسد. این درمان پیش از این تنها در جراحی مورد استفاده قرار می‎گرفت.

لیزر پرتوان در تهران یک روش برای از بین بردن علت اصلی درد است که این فرآیند را از طریق ترمیم سلولهای آسیب دیده و به صورت غیر تهاجمی دنبال می‎کند و میزان موفقیت آن آنقدر بالاست که از طرف سزمان بهداشت جهانی کاملا تایید شده است. قدرت لیزر پتران چند برابر لیزرهای دیگر است و توانایی این را دارد که به عمق چند برابری نفوذ کند و به درمان بافت‎های اطرافی نیز رسیدگی کند تا نتایج ماندگارتری داشته باشد. استفاده از لیزر با هدف درمان بیماری‎های اسکلتی عضلانی را لیزرتراپی می‎گویند. لیزر تراپی به دو روش کم توان و پر توان تقسیم می‎شود. کار لیزر دقیقا به این صورت است که اشعه پر انرژی از نور خود را به صورت انتخابی به بافت بدن منتقل می‎کند.

درمان درد زانو با لیزر پرتوان

یکی از تاثیرات اصلی لیزر پرتوان تغییر دادن زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری‎ها است. سرعت بخشیدن به این زنجیره سبب افزایش ATP و ساخت DNA و پروتئین و تسریع اعمال سلولی دیگر می‎شود.

از دیگر تاثیرات لیزرتراپی تغییر در غشای سلولی و افزایش نفوذپذیری نسبت به یون‎ها است. این روش درمان یک روش بدون درد، ایمن و بدون هیچ عوارض جانبی است.

لیزرتراپی به روش لیزر پر توان بسیار تخصصی تر از روش درمان با لیزر کم توان است و بنبراین به دقت و ظرافت و تخصص بیشتری نیاز دارد. درصد نفوذ این لیزر نسبت به لیزر کم توان بسیار بیشتر است و دوره درمان آن کوتاه است.

لیزر پرتوان ۲۴ برابر توانایی بیشتری نسبت به دیگران دارد و عمق نفوذ آن بیش از ۴ سانتیمتر است. در حالی که لیزرهای کم توان تنها قادرند به عمق نیم سانت و در درمان‎های سطحی و کوچک مورد استفاده قرار بگیرند.

هر چند که لیزر درمانی پرتوان از پدیده‎های نوظهور در درمان پزشکی است اما با این حال تحقیقات زیادی در ارتباط با درمان ان صورت گرفته است و نتایج غالبا مثبت بوده است بنابراین این روش یکی از بهترین روش‎های موجود در بسیاری از درمان‎های خصوصا ترمیمی است که به راحتی می‎تواند جایگزین درما‎ن‎های تهاجمی باشد. درمان با روش لیزر تهاجمی می‎تواند یکی از روش‎های درمانی باشد که مزایا بی شماری دارد از این مزاسا به طور مختصر می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش شدید درد
 • تسریع ترمیم بافتی
 • بهبود دردهای مفصلی و دیگر زانو
 • درمان پارگی‎ها و صدمات عضلانی
 • درمان آسیب‎های ورزشی
 • تسریع رشد سلولی و فعالیت‎های متابولیسم سلولی
 • تسریع بهبود زخم و اسکار
 • کاهش التهاب
 • درمان آسیب رباط
 • درمان فتق و برآمدگی دیسک
 • تسکین درد های مزمن
 • درمان بیماری زونا یا تبخال
 • بهبود عملکردهای عصبی
 • افزایش جریان خون و تاثیر بر عروق و شریان‎ها
 • تسکین درد شدید و کاهش دوره نقاهت
 • کاهش خشکی و سفتی زانو و انعطاف پذیری آن
 • پیش گیری از نیاز به عمل جراحی

همانطور که اشاره شد روش‎های زیادی برای درمان درد زانو وجود دارد اما روش‎هایی که در مرکز فیزیوتراپی جاوید با مدیریت جناب آقای دکتر ناصح انجام می‎شود روشهایی است که درمان را به سریع‎ترنی حالت ممکن رسانیده و آنها را به راحتی در دسترس بیماران قرار می‎دهد این روش‎ها می‎توانند به سادگی بر روی بیماران قابل اجرا باشند. دکتر ناصح با سالها تجربه و علم در سال ۹۸ این مرکز فیزیوتراپی را راه اندازی کرد و مجرب‎ترین تیم درمانی را در آن گرد هم آورد. در این مرکز تخصصی فیزیوتراپی سعی شده است که بهترین و موثرترین و نوین ترین روش‎های درمانی به کار گرفته شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.