دیدنی‌ترین عکس‌ها از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در سراسر جهان

0

گرفت ماه یا خسوف سه شب پیش در شامگاه ۱۵ می ‌۲۰۲۲ منظره‌ای دیدنی ایجاد کرد. در آن شب، جهان شاهد یک ماه گرفتگی کامل بود. رنگ گلگون ماه در این شب باعث شد که منظره آن به صورت Super Flower Blood Moon توصیف شود.

این رویداد طولانی‌ترین ماه گرفتگی کامل در ۳۳ سال گذشته بود و در اروپای غربی، آمریکای مرکزی و جنوبی، بیشتر آمریکای شمالی و بیشتر آفریقا کاملاً قابل مشاهده بود. کل این مراسم تقریباً پنج ساعت به طول انجامید. در ایران طبیعی بود که به خاطر قابل مشاهده نبودن و به علاوه آلودگی هوا و مشکلات این روزها، این خبر بازتاب زیاد پیدا نکرد.

در آن شب برای حدود ۸۵ دقیقه، ماه به طور کامل در سایه زمین زمین قرار گرفت. با این حال، ماه کاملا تاریک دیده نشد و به یک گوی قرمز مایل به نارنجی تبدیل شد، از این رو «ماه خونی» نامیده شد. این پدیده زمانی رخ می‌دهد که نور خورشید به زمین می‌تابد و از جو ما می‌گذرد و سپس به ماه می‌رسد. (این همان چیزی است که رنگ خاص غروب خورشید را ایجاد می‌کند).

اما گویا اگر این رنگ زیبا برای دیدنی کردن خسوف کافی نبود. علاوه بر این ماه در این شب بزرگ‌تر از معمول دیده شد و  در نزدیکترین فاصله خود از زمین قرار گرفت.

این رویداد توجه عکاسان زیادی را به خود جلب کرد. نمونه‌هایی از عکس‌های فوق العاده‌ای که این عکاسان در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر – اینستاگرام و ردیت با ما به اشتراک گذاشته‌اند را می‌توانید در اینجا ببینید.

منبع

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.