شوخی‌ها و میم‌های خنده‌دار مردم در واکنش به خاموشی همیشگی مرورگر پیر اینترنت اکسپلورر

0

در نخستین روزهای ورورد اینترنت به ایران در کافی‌نت‌ها و مراکر دسترسی به اینترنت در دانشگاه‌ها ۲ مرورگر نت‌ اسکیپ و اینترنت اکسپلورر را در کنار هم داشتیم و آیکون آنها روی دسکتاپ کامپیوترها خودنمایی می‌کرد. اما مایکروسافت ناجوانمردانه عرصه را بر نت اسکیپ تنگ کرد و مدتی این اینترنت اکسپلورر بود که تبدیل به مرورگر شماره یک دنیا شد.

بعد مدتی من شخصا وقتی اپرا را آزمایش کردم، متوجه شدم که چقدر اینترنت اکسپلورر کند و پر از اشکال است. سرعت اینترنت دیال آپ در آن زمان به اندازه کافی کند بود و بدی مرورگر اینترنت اکسپلورر باعث می‌شد که صفحات کندتر هم بارگزاری شوند.

کاربران به تدریج مرورگرهای اپرا، فایرفاکس و کروم را استفاده کردند و اینترنت اکسپلورر تبدیل به یک مرورگر شد که تنها کاربرهای غیرحرفه‌ای از آن استفاده می‌کردند. گاهی هم البته از سر اجبار، چون در برخی کامپیوترهای مراکز دولتی و سازمانی مرورگر دیگری روی سیستم نصب نبود.

البته یک کاربرد مفرح اینترنت اکسپلورر این هم بود که در نصب تر و تازه ویندوز، تنها بار اول بازش می‌کردیم و در گوگل جستجو می‌کردیم: مرورگر فایرفاکس یا کروم و بعد از نصب آنها دیگری سری به این مرورگر پیر نمی‌زدیم!

سرانجام مایکروسافت اعلام کرده  که پس نزدیک به ۲۷ سال، از چهارشنبه، دیگر از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی نمی‌کند و کاربران به مرورگر اج مایکروسافت هدایت خواهند شد که از سال ۲۰۱۵ جانشین مرورگر قدیمی شده.

در حالی که میلیون‌ها وب‌گرد بارها مراتب ناخشنودی و حتی نفرت خود را از این مرورگر ابراز کرده بودند. با اعلام این خبر شروع کرده‌اند به مزاح و شوخی در قالب‌های مختلف که در این پست برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.