فراری اولین خودروی چهار نفره Purosangue را معرفی کرد

0

فراری از خودروی چهار در و چهار صندلی جدید رونمایی کرده است – این اولین باری است که این شرکت این کار را انجام می دهد. خودروی جدید را البته خود شرکت هم یک SUV نمی‌داند.

Purosangue دارای یک V12 تنفس طبیعی از Maranello، درهای عقب متضاد (معروف به “درهای خودکشی”) و سیستم چهار چرخ متحرک است.

نوآوری فراری با دینامیک توزیع وزن به دست آمده به وجود آمد. موتور در جلو، در موقعیت سنتی درست پشت محور جلو قرار می گیرد. گیربکس در پشت، روی محور عقب قرار دارد و واحد انتقال نیرو (برای کار با محور جلو) جلوتر از موتور قرار دارد.

این امر باعث می شود وزن پیشرانه به طور یکنواخت در بین فاصله بین دو محور توزیع شود. بدنه عقب خودرو واگن مانن داست .

توزیع وزن برای فراری Purosangue تقریباً ۴۹:۵۱ است.

بدنه فراری چهار در  دارای خطوط براق و صاف با گلگیرهای برجسته است. بدنه Purosangue که بیشتر از آلومینیوم و سایر آلیاژها تشکیل شده است، توسط سقف فیبر کربنی سبک وزن و تک پوسته برجسته و محکم شده است.

مهندسان فراری برای عقب راندن ستون عقب برای آیرودینامیک بهتر، درهای عقب را به سمت عقب لولا کردند. این همچنین باعث می شود که ستون مرکزی نازک تر شود.

پوسته و شاسی بدنه از آلیاژهای آلومینیومی با استحکام بالا و ریخته گری توخالی استفاده می‌کنند. نتیجه یک شاسی و بدنه سبک‌تر از نسل قبلی فراری‌های ۲+۲ است. اپوت لولایی جلو، یک منظره رایج در سوپراسپرت های فراری، امکان استحکام بیشتر در ستون جلو را فراهم می کند.

طراحی بدنه خودروی جدید باعث رانندگی لغزنده در هوا و در نتیجه صدای کمتر کابین است. توجه ویژه‌ای به دم خودرو شده که نسبت به اکثر طراحی‌های قبلی فراری بلندتر و پهن‌تر است. برای به حداقل رساندن تأثیری که بر جریان هوا می‌گذارد، مهندساناز یک اسپویلر معلق و یک نودر کوچک ۰.۲۸ اینچی (۷ میلی‌متری) برای کانال‌کشی گرداب‌های هوا  استفاده کردند. یک هواکش کوچک در امتداد خط سقف تا صفحه عقب امتداد می یابد تا هوا را به دهانه های اسپویلر هدایت کند.

پیشرانه F14OIA از موتورهای ۱۲ سیلندر قبلی در خط فراری مشتق شده است. زاویه ۶۵ درجه مورد انتظار بین سیلندرها به همراه ظرفیت کل ۶.۵ لیتر، مخزن خشک با تزریق مستقیم فشار بالا و ویژگی‌های مشابه V12 های قبلی را دارد.

گیربکس در Purosangue جدید یک گیربکس هشت سرعته است . استفاده از گیربکس خشک به این معنی است که گیربکس ۰.۶ اینچ (۱۵ میلی متر) کوتاهتر است و ارتفاع نصب آن به همان میزان کاهش می‌یابد و در نتیجه مرکز ثقل خودرو به همان میزان کاهش می‌یابد.

هیدرولیک محرک جدید باعث می‌شود زمان‌های پر شدن کلاچ سریع‌تر شود  و زمان تعویض دنده را از DCT 7 سرعته‌ای که این گیربکس جدید از آن گرفته شده، کاهش می دهد.

سیستم تعلیق Purosangue مختص این خودرو است. این شاسی با استفاده از سیستم سوپاپ قرقره فعال Multimatic True Active فراری، ترکیبی از یک موتور الکتریکی و دمپرهای هیدرولیک دریچه قرقره با دقت بالا است. این به تعامل بین بدنه و چرخ ها قدرت نیروی بیشتری در فرکانس های بالاتر برای کنترل بهتر می‌دهد.

ترمز در فراری چهار در جدید از سیستم ترمز با سیم بوش استفاده می کند که برای اولین بار در ۲۹۶ GTB عرضه شد.

در داخل فراری Purosangue، طراحان به دنبال یک فضای “سالن اسپورت” بودند. زیبایی خودروهای اسپورت فراری را می توان در داخل خودرو مشاهده کرد، اما چیزهای فضاساز و مدرن بیشتری نسبت به سایر خودروهای فراری وجود دارد. چیدمان درایور مشابه SF90 Stradale است. یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی ۱۰.۲ اینچی در مرکز داشبورد قرار دارد،

هر یک از چهار صندلی در Purosangue به طور مستقل قابل تنظیم هستند. یک کفپوش پارچه ای با استحکام بالا اختیاری در دسترس است. استاندارد، یک سیستم صدای فراگیر ۳ بعدی پیشرفته Burmester است.

صندلی‌های جلو ماساژور، سنسور کیفیت هوا و طیف وسیعی از گزینه‌های رنگی نیز موجود است. فراری علاوه بر این، قابلیت دسترسی اندروید اتو و اپل کارپلی را به صورت استاندارد در این خودروی جدید قرار داده.

فراری به Purosangue جدید می‌بالد که حداکثر سرعت ۱۹۲.۶ مایل در ساعت (۳۱۰ کیلومتر در ساعت) و سرعت ۰-۶۲ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت) تنها ۳.۳ ثانیه است. میزان مصرف سوخت و جزئیات دیگر هنوز برای فراری جدید در دسترس نیست. قیمت گذاری این خودرو به آغاز تولید مورد انتظار آن در اوایل سال ۲۰۲۳ نزدیک تر خواهد شد.

منبع: فراری

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.