تبدیل مجموعه لگو اکسپرس هاگوارتز به مجموعه عکس‌های سینمایی

0

بندیک لمپرت، عکاس مجارستانی که در عکاسی از اسباب‌بازی‌ها و مینیاتور‌ها (مخصوصاً لگو) تخصص دارد، نپشت صحنه یکی از بزرگترین پروژه‌های خود را به اشتراک گذاشته است: مجموعه قطار سریع‌السیر هری پاتر هاگوارتز ۸۰۱ قطعه.

در حالی که مجموعه قطار ممکن است از نظر تعداد قطعات بزرگ‌ترین نباشد، اما لامپرت عکاسی هنرمندانه‌ای از آن انجام داده.

در یک ویدیوی کوتاه سه دقیقه‌ای که طبعا به خاطر شرایط این روزهای انترنت نمی‌توانیم ببینیم، لمپرت فرآیند برنامه‌ریزی، اندازه‌گیری، برش، نقاشی و در نهایت ساخت مجموعه‌های اطراف برای پروژه‌های اسباب‌بازی و مینیاتوری خود را توضیح داده.

با نگاهی عمیق‌تر در کانال یوتیوب خود، مشخص است که لامپرت زمان زیادی را صرف اطمینان از اینکه جزئیات پروژه‌هایش (تا کوچکترین خط و خش) با دقت و دقت ساخته می‌شوند، صرف می‌کند.

او می‌گوید: «این عکس‌ها کاملاً خاص هستند زیرا من با بزرگترین قطار لگو تا کنون کار کردم. اکسپرس جدید هاگوارتز، به دلیل اندازه‌هایش، وادارم کرد که سناریو‌های بزرگی بسازم. به عنوان مثال، من تقریباً ۲۰ تا ۲۵ ساعت برای دیوار ایستگاه Kings Cross وقت گذاشتم.»

لامپرت می‌گوید که کار عکاسی خود را شش سال پیش آغاز کرده و عاشق خلق جهان‌های خیالی بوده است.

او می‌گوید: «ابتدا کمیک می‌کشیدم، اما بعد‌ها که عکاس شدم، اشتیاقم را به عکاسی با اسباب‌بازی پیدا کردم.»

لامپرت می‌گوید بیشتر تصاویر او با استفاده از دوربین Nikon D750 با لنز Nikkor 24-70mm و لنز Laowa 15mm Wide Macro ایجاد شده‌اند و به تجهیزات مورد علاقه او تبدیل شده‌اند. اگرچه در این مورد، او عکس گرفته شده با لنز ۷۰-۳۰۰ میلی‌متری تامرون را نیز اضافه کرد تا از تله فوتو استفاده کند.

عکس داخلی، که صحنه‌ای از سومین فیلم هری پاتر را تکرار می‌کند، زمانی که شخصیت‌ها برای اولین بار با یک دمنتور روبرو می‌شوند، لمپرت می‌گوید واگن لگو هاگوارتز اکسپرس شامل سه بخش با صحنه‌هایی از سه فیلم هری پاتر است.

چون مجموعه لگو قرا داشتم، من فقط باید به موقعیت فیگور و نورپردازی اهمیت می‌دادم. از مقداری دود برای فضای مه آلود استفاده می‌کردم.

لامپرت برای ایجاد دود در تصاویر خود از یک دستگاه دود خانگی استفاده می‌کند که با یخ خشک کار می‌کند. لوله پلاستیکی در واقع یک نگهدارنده بستنی است. او مقداری آب داغ را از طریق لوله میریزد تا “بخار” سریعی ر ایجاد کند که برای ابر‌های دود لوکوموتیو استفاده می‌کند.

برای کسانی که به دنبال ایجاد تصاویر اسباب بازی مانند این هستند، به باور لامپرتمهم‌ترین کاری نورپردازی است.

همین مناظر به نورپردازی متفاوت می‌تواند مانند یک اسباب بازی ساده یا مانند یک قاب از یک فیلم به نظر برسد. خیلی تمرین کنید تا یاد بگیرید چگونه به یک نتیجه واقعی برسید! من به عنوان یک عکاس اسباب بازی سعی می‌کنم از ویژگی‌های دنیای واقعی کپی کنم.

“نور کاربرد‌های مختلفی دارد و بسیار مهم است که بفهمیم از کدام یک برای ایجاد یک موقعیت خاص استفاده می‌کنیم. و البته زاویه و رنگ‌ها نیز مهم هستند. زاویه مناسب دوربین به قرار دادن بیننده در صحنه کمک می‌کند.

برای دیدن کار‌های بیشتر او، از یوتیوب، اینستاگرام و وب سایت او را ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.