اگر می‌خواستیم ۱۰ ساختمان مشهور دنیا را تنها با لگو بسازیم، چه تعداد لگو لازم بود و ساختن هر یک چقدر هزینه از نظر تامین مکعب‌های لگو داشت؟!

0

به احتمال زیاد هر علاقه‌مند به لگویی به این فکر افتاده که یک چیز واقعا بزرگ با لگو درست کند. مثلا من خودم خیلی علاقه دارم که یک کتابخانه بزرگ با لگو درست کنم. اما چنین کاری لگوهای مناسب استاندارد زیاد و وقت و هزینه می‌خواهد.

اما خیلی‌ها هم هستند که این آرزو را واقعی کرده‌اند و مجسمه‌های تمام‌مقیاس یا مدل‌های مینیاتوری سازه‌های بزرگ را درست کرده‌اند.

حالا تصور کنید که می‌توانستیم این فانتزی را توسعه بدهیم و ساختمان‌های مشهور را با آنها بازسازی می‌کردیم!

سایت Toy Zone به همین رؤیا فکر کرده و از هنرمندان دیجیتال خواسته که نمایی از این آرزو بسازند و نیز محاسبه کنند که چنین کاری چند قطعه لگو و چقدر هزینه می‌خواست.

بدیهی است که در مقام عمل وقتی حجم و توده لگوها زیاد شود، مشکلات تکنیکی مانند پایداری سازه و قابلیت تحمل زن ستون لگوها پیش می‌آید. یعنی شما نمی‌توانید صرفا با کنار هم چیدن و بالا بردن ستون‌های لگویی چنین ساختمان‌هایی را بسازید. اما خب! تخیلش که اشکالی ندارد.

در جدول داخل هر یک از عکس‌های زیر اطلاعات مربوط به هزینه و تعداد لگوهای لازم نوشته شده است. مثلا برای ساخت مجسمه آزادی به چیزی ۱۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون لگو نیاز داشتیم که هزینه‌اش ۱.۱۶ میلیارد دلار می‌شد!

مجسمه آزادی، ایالات متحده آمریکا

بیگ بن و  پارلمان، انگلستان

قلعه دیزنی، ایالات متحده آمریکا

کولوسئوم، ایتالیا

برج ایفل، فرانسه

تاج محل، هند

برج خلیفه، امارات

اولدترافورد، انگلستان

کاخ سفید، ایالات متحده آمریکا

دروازه براندنبورگ، آلمان


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.