ساختن هر قسمت از سریال «گیم آو ترونز» چقدر هزینه برای شبکه HBO دارد؟

3

امروز دوشنبه است و دوشنبه‌ها با دانلود و تماشای قسمت‌های تازه سریال «گیم آو ترونز»، مدتی است که مبدل به روز دلخواه هفته برای خیلی‌ها شده! امروز هم منتظر هستیم که قسمت تازه را دانلود کنیم و سر فرصت تماشا کنیم.

اما آیا می‌دانید سریالی که هر قسمت فصل هفتم آن تنها در آمریکا، ۳۰ میلیون نفر بیننده دارد، چقدر هزینه برای شرکت HBO دارد؟

البته ما در اینجا در مورد هزینه ساخت هر قسمت داریم صحبت می‌کنیم.

همان طور که می‌دانید در فصل هفتم سریال، همه چیز به اوج رسیده و نبردها هم خیلی باشکوه‌تر از قبل از دنبال می‌شوند. به صورت سربسته و برای پیشگیری از لو رفتن داستان، به این بسنده می‌کنم که نبرد دریایی که به تازگی در فصل هفتم شاهد آن بودید، واقعا یکی از باشکوه‌ترین نبردهای دریای در تاریخ تلویزیون بود و HBO با ولخرجی تمام اجازه خلق آن را داد.

جالب است بدانید که هزینه ساخت هر قسمت از فصل هفتم سریال، ۱۰ میلیون دلار است.

به این معنی که هزینه ساخت هر قسمت از سریال از متوسط ۶ میلیون دلار قبلی، خیلی بیشتر شده.

HBO قبلا با چنین گشاده‌دستی عمل نمی‌کرد. مثلا تا پیش از فصل هفتم، یکی از هزینه‌برترین قسمت‌های سریال، قسمتی از فصل دوم به نام  Blackwater بود که در آن باید صحنه نبردهای دریایی قرن چهاردهمی، بازسازی می‌شد. هزینه ساخت این قسمت ۸ میلیون دلار برآورد شد.

برای دریافت بودجه اضافی دن وایس و دیوید بینهوف مجبور شدند که نزد مقامات HBO بروند، در جلسه‌ای شرکت کنند و همه چیز را توضیح بدهند.

دست آخر هم به جای ۲.۵ میلیون دلار درخواستی، ۲ ملیون دلار به آنها داده شد. چنین مبالغی شاید در هالیوود، چیز خاصی نباشند، اما در تلویزیون مبالغ واقعا هنگفتی هستند.

البته این همه هزینه، پاداش خاص خودش را دارد. هر سال سریال «گیم آو ترونز»، یکی از نامزدهای اصلی جوایز «امی» بوده و تا حالا کلا ۳۸ جایزه امی را از آن خود کرده و در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، به عنوان بهترین سریال درام سال شناخته شده است.

البته در Emmys 2017 خبری از نامزدی سریال نیست که این البته می‌تواند به خاطر آن باشد که حوصله هیئت داوران از نامزد کردن سریال سر رفته و تلاش دارند سریال‌های تازه هم با نامزد شدن به نوعی تشویق بشوند!

منبع

 
3 نظرات
  1. محمد می گوید

    اپیزود امروزش که خیلی خوب بود ? کاش مثل نتفلیکس کل سیزن رو یجا ریلیز میکردن ?

  2. سیدعلی موسوی می گوید

    ای کاش فقط یکمی ازین خاله زنک بازی ها کم میکردن..فیلمنامه لو رفته که خبر از فیلم هندی میده!

  3. سید حسین می گوید

    البته فکر کنم دلیل نامزد نشدن سریال در امی ۲۰۱۷ دیرتر پخش شدن آن نسبت به زمان همیشگی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.