فیلم های شبیه زنان کوچک Little Women

0

«زنان کوچک» به کارگردانی گرتا گرویگ که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، اقتباسی کلاسیک از رمان لوئیزا می‌آلکات است که زندگی چهار خواهر مارس را در دوران جنگ داخلی بررسی می‌کند. اگر از «زنان کوچک» لذت می‌بردید، ممکن است این فیلم‌ها برایتان جذاب باشد:

“غرور و تعصب” (۲۰۰۵) – Pride and Prejudice

کارگردان: جو رایت
بازیگران: کایرا نایتلی، متیو مک فادین
خلاصه داستان: این اقتباس از رمان کلاسیک جین آستن، الیزابت بنت سرسخت را دنبال می‌کند که انتظارات، عشق و سوءتفاهم‌های اجتماعی در انگلستان قرن نوزدهم را دنبال می‌کند. این فیلم به زیبایی ذات منبع را به تصویر می‌کشد و داستانی جذاب از عاشقانه و انتظارات اجتماعی را ارائه می‌دهد.

“حس و حساسیت” (۱۹۹۵) – Sense and Sensibility

کارگردان: آنگ لی
بازیگران: اما تامپسون، کیت وینسلت، هیو گرانت
خلاصه داستان: بر اساس رمان جین آستن، «حس و حساسیت» چالش‌هایی را که خواهران داشوود پس از مرگ پدرشان با آن‌ها مواجه می‌شوند را بررسی می‌کند، زیرا آن‌ها عشق، دلشکستگی و انتظارات اجتماعی را دنبال می‌کنند. فیلمنامه درخشان اما تامپسون و بازیگران درخشان این درام دوره‌ای را تبدیل به یک درام ضروری کرده است.

“کفاره” (۲۰۰۷) – Atonement

کارگردان: جو رایت
بازیگران: کایرا نایتلی، جیمز مک آووی، سائورس رونان
خلاصه داستان: «تاوان» طی چندین دهه روایت می‌شود و داستان «بریونی تالیس» را روایت می‌کند که اقدامات تکان‌دهنده‌اش عواقب گسترده‌ای برای خواهر بزرگ‌ترش و مرد جوانی دارد که او دوستش دارد. این فیلم به زیبایی عشق، احساس گناه، و تأثیر انتخاب‌ها را که در پس‌زمینه جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد، به هم می‌پیوندد.

“جین ایر” (۲۰۱۱) – Jane Eyre

کارگردان: کری فوکوناگا
بازیگران: می‌ا واسیکوفسکا، مایکل فاسبندر
خلاصه داستان: این اقتباس از رمان شارلوت برونته، جین ایر یتیم و بدرفتاری را دنبال می‌کند، زمانی که او تبدیل به یک فرماندار می‌شود و عاشق کارفرمای مرموز خود، آقای روچستر می‌شود. این فیلم به بررسی موضوعات عشق، استقلال و انتظارات اجتماعی در قرن نوزدهم می‌پردازد.

“عصر بی‌گناهی” (۱۹۹۳) – The Age of Innocence

کارگردان: مارتین اسکورسیزی
بازیگران: دنیل دی لوئیس، میشل فایفر، وینونا رایدر
خلاصه داستان: داستان «عصر بیگناهی» در نیویورک قرن نوزدهم اتفاق می‌افتد و به پیچیدگی‌های جامعه بالا و عواقب عشق ممنوع می‌پردازد. این فیلم که بر اساس رمان ادیت وارتون ساخته شده است، تنش بین انتظارات اجتماعی و خواسته‌های شخصی را به شیوه‌ای بصری خیره‌کننده و از نظر احساسی طنین انداز می‌کند.

“A Little Princess” (1995)

کارگردان: آلفونسو کوارون
بازیگران: لیزل متیوز، النور برون
خلاصه داستان: این اقتباس مسحورکننده از رمان فرانسیس هاجسون برنت، داستان سارا کرو، دختر جوانی را روایت می‌کند که در حالی که پدرش در جنگ به سر می‌برد، به یک مدرسه شبانه‌روزی فرستاده می‌شود. سارا علیرغم چالش‌هایی که با آن مواجه است، خوش بینی و مهربانی خود را حفظ می‌کند، ارتباطات پایدار برقرار می‌کند و ثابت می‌کند که مهربانی می‌تواند بر سختی‌ها پیروز شود.

“Anne of Green Gables” (1985)

کارگردان: کوین سالیوان
بازیگران: مگان فالوس، کالین دیورست
خلاصه داستان: بر اساس رمان محبوب لوسی مود مونتگمری، “آن گرین گیبلز” به دنبال آن شرلی با روحیه و تخیل است که در شهر جذاب آوونلیا بزرگ می‌شود. این سریال به بررسی ماجرا‌های آن، دوستی‌ها و تأثیر شخصیت پر جنب و جوش او بر جامعه می‌پردازد.

“بروکلین” (۲۰۱۵) – Brooklyn

کارگردان: جان کراولی
بازیگران: Saoirse Ronan، Domhnall Gleeson
خلاصه داستان: داستان «بروکلین» در دهه ۱۹۵۰ اتفاق می‌افتد. در حالی که او در چالش‌های یک کشور جدید و عشق غیرمنتظره پیش می‌رود، آیلیس باید با گذشته خود مقابله کند و انتخاب‌های دشواری را انجام دهد که آینده او را شکل می‌دهد.

“منسفیلد پارک” (۱۹۹۹) – Mansfield Park

کارگردان: پاتریشیا روزما
بازیگران: فرانسیس اوکانر، جانی لی میلر
خلاصه داستان: بر اساس رمان جین آستن، “منسفیلد پارک” به دنبال فانی پرایس، دختر جوانی از خانواده‌ای فقیر است که برای زندگی با اقوام ثروتمندش فرستاده می‌شود. فانی در حالی که به اصول خود وفادار می‌ماند، با چالش‌های عشق و انتظارات اجتماعی روبرو می‌شود.

“دور از جمعیت دیوانه” (۲۰۱۵) – Far from the Madding Crowd

کارگردان: توماس وینتربرگ
بازیگران: کری مولیگان، ماتیاس شوئنارتز
خلاصه داستان: این فیلم برگرفته از رمان توماس هاردی، حول محور Bathsheba Everdene، زنی مستقل و سرسخت می‌چرخد که توسط سه خواستگار مختلف تعقیب می‌شود. این موضوع به بررسی موضوعات عشق، انتخاب‌ها و محدودیت‌های اجتماعی که در دوران ویکتوریا بر زنان گذاشته شده بود می‌پردازد.

“جین شدن” (۲۰۰۷) – Becoming Jane

کارگردان: جولیان جارولد
بازیگران: آن هاتاوی، جیمز مک آووی
خلاصه داستان: این درام زندگی‌نامه‌ای زندگی اولیه جین آستن را به تصویر می‌کشد که بر روی عشق احتمالی بین آستن جوان و یک ایرلندی جذاب به نام تام لفروی تمرکز دارد. «جین شدن» نگاهی اجمالی به تجربیات شخصی دارد که ممکن است بر رمان‌های نمادین آستن تأثیر گذاشته باشد.

شمال و جنوب (۲۰۰۴) – North & South

کارگردان: برایان پرسیوال
بازیگران: دانیلا دنبی‌اش، ریچارد آرمیتاژ
خلاصه داستان: یک مینی سریال جذاب اقتباسی از رمان الیزابت گاسکل، “شمال و جنوب” داستان مارگارت هیل را روایت می‌کند که از روستایی جنوب انگلستان به شهر صنعتی شمالی میلتون نقل مکان می‌کند. این مجموعه به بررسی مسائل اجتماعی و طبقاتی می‌پردازد، زیرا مارگارت به ناآرامی‌های عشقی و صنعتی می‌پردازد.

“لیدی مکبث” (۲۰۱۶) – Lady Macbeth

کارگردان: ویلئام اولدروید
بازیگران: فلورانس پیو، کاسمو جارویس
خلاصه داستان: «بانو مکبث» با الهام از رمان نیکلای لسکوف، کاترین، عروس جوانی در انگلستان قرن نوزدهم را دنبال می‌کند که در یک ازدواج بدون عشق به دام افتاده است. در حالی که او به دنبال ر‌هایی و اشتیاق است، اقدامات کاترین منجر به پیامد‌هایی می‌شود که هنجار‌ها و انتظارات اجتماعی را به چالش می‌کشد.

“باغ مخفی” (۱۹۹۳) – The Secret Garden

کارگردان: اگنیسکا هلند
بازیگران: کیت مابرلی، مگی اسمیت
خلاصه داستان: بر اساس رمان کلاسیک فرانسیس هاجسون برنت، “باغ مخفی” مری لنوکس، دختری یتیم را دنبال می‌کند که باغی پنهان و جادویی را در املاک عمویش کشف می‌کند. این فیلم به بررسی مضامین شفا، رشد و قدرت دگرگون‌کننده طبیعت می‌پردازد.

“اتاقی با منظره” (۱۹۸۵) – A Room with a View

کارگردان: جیمز آیوری
بازیگران: هلنا بونهام کارتر، جولیان سندز
خلاصه داستان: رمان E. M. Forster در این فیلم درباره لوسی هانی‌چرچ، زن جوانی که در ایتالیا سفر می‌کند و با عشق، انتظارات اجتماعی و خواسته‌های خود دست و پنجه نرم می‌کند، جان می‌گیرد. “اتاقی با منظره” یک کاوش بصری خیره‌کننده از جامعه ادواردایی و بیداری شخصی است.

“کرانفورد” (۲۰۰۷-۲۰۰۹) – Cranford

کارگردان: سیمون کرتیس، استیو هادسون
بازیگران: جودی دنچ، آیلین اتکینز
خلاصه داستان: بر اساس آثار الیزابت گاسکل، «کرنفورد» یک مینی سریال لذت بخش است که نگاهی اجمالی به زندگی ساکنان یک دهکده کوچک انگلیسی در دهه ۱۸۴۰ دارد. این سریال طنز و قلب را با هم ترکیب می‌کند و روابط و چالش‌های پیش روی شخصیت‌های دوست داشتنی خود را بررسی می‌کند.

“دوشس” (۲۰۰۸) – The Duchess

کارگردان: Saul Dibb
بازیگران: کایرا نایتلی، رالف فاینس
خلاصه داستان: داستان «دوشس» در قرن هجدهم در انگلستان اتفاق می‌افتد و داستان جورجیانا کاوندیش، دوشس دوونشایر را روایت می‌کند. این فیلم به بررسی ازدواج پر فراز و نشیب جورجیانا، نفوذ سیاسی او و فشار‌های اجتماعی بر او می‌پردازد که او به دنبال عشق و استقلال است.

“عشق و دوستی” (۲۰۱۶) – Love & Friendship

کارگردان: ویت استیلمن
بازیگران: کیت بکینسیل، کلوئه سوینی
خلاصه داستان: این فیلم شوخ‌آمیز و کمدی بر اساس رمان «لیدی سوزان» نوشته جین آستن، بیوه کاریزماتیک لیدی سوزان ورنون را دنبال می‌کند که در محافل اجتماعی برای تضمین ازدواج‌های سودمند برای خود و دخترش حرکت می‌کند. این فیلم نگاهی طنزآمیز به پیچیدگی‌های خواستگاری قرن هجدهم ارائه می‌دهد.

“Belle” (۲۰۱۳)

کارگردان: Amma Asante
بازیگران: گوگو امباتا راو، تام ویلکینسون
خلاصه داستان: “بل” با الهام از داستان واقعی دیدو الیزابت بل، مسائل نژاد، طبقه و عشق را در قرن ۱۸ انگلستان بررسی می‌کند. دیدو به عنوان دختر مختلط یک دریاسالار نیروی دریایی سلطنتی، باید انتظارات اجتماعی را دنبال کند و در عین حال با هویت خود دست و پنجه نرم کند.

“ستاره درخشان” (۲۰۰۹) – Bright Star

کارگردان: جین کمپیون
بازیگران: ابی کورنیش، بن ویشاو
خلاصه داستان: «ستاره درخشان» با تمرکز بر رابطه عاشقانه بین شاعر جان کیتس و فانی براون، احساسات شدید و چالش‌های اجتماعی را که این زوج در اوایل قرن نوزدهم انگلستان با آن مواجه بودند را به تصویر می‌کشد. فیلم بصری خیره‌کننده جین کمپیون به پیچیدگی‌های عشق و خلاقیت می‌پردازد.

“انتظارات بزرگ” (۲۰۱۲) – Great Expectations

کارگردان: مایک نیول
بازیگران: جرمی اروین، هلنا بونهام کارتر
خلاصه داستان: رمان کلاسیک چارلز دیکنز در این اقتباس زنده می‌شود و داستان پیپ یتیم و سفر او در جامعه ویکتوریا را روایت می‌کند. این فیلم مضامین عشق، ثروت و هویت را در پس زمینه انگلستان قرن نوزدهم بررسی می‌کند.

“A Royal Affair” (۲۰۱۲)

کارگردان: Nikolaj Arcel
بازیگران: آلیشیا ویکاندر، مدز می‌کلسن
خلاصه داستان: داستان “یک رابطه سلطنتی” در دانمارک قرن هجدهم می‌گذرد و به رابطه عشقی بین ملکه کارولین ماتیلد و پزشک سلطنتی یوهان فردریش استرونزی می‌پردازد. این فیلم به توطئه‌های سیاسی، فداکاری شخصی و تأثیر انتظارات جامعه بر شادی شخصی می‌پردازد.

“آوریل مسحور شده” (۱۹۹۱) – Enchanted April

کارگردان: مایک نیول
بازیگران: میراندا ریچاردسون، جوآن پلورایت
خلاصه داستان: بر اساس رمانی از الیزابت فون آرنیم، “آوریل طلسم شده” چهار زن انگلیسی را دنبال می‌کند که از زندگی دلخراش خود فرار می‌کنند تا یک ماه را در ویلایی ایتالیایی بگذرانند. این فیلم به زیبایی دوستی، خودشناسی و قدرت دگرگون‌کننده تغییر منظره را بررسی می‌کند.

صومعه نورتانگر (۲۰۰۷) – Northanger Abbey

کارگردان: جان جونز
بازیگران: Felicity Jones، J. J. فیلد
خلاصه داستان: یکی دیگر از اقتباس‌های جین آستن، «نورتانجر ابی»، کاترین مورلند را دنبال می‌کند که اولین تجربه‌هایش را با عشق و جامعه دنبال می‌کند. این فیلم شوخ طبعی آستن را با کاوشی بازیگوش در رمان‌های گوتیک و انتظارات اجتماعی ترکیب می‌کند.

انجمن ادبی گورنزی و پای پوست سیب زمینی (۲۰۱۸) – The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

کارگردانان: مایک نیول
بازیگران: لیلی جیمز، میشل هویسمن
خلاصه داستان: داستان فیلم در دوران پس از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و داستان یک نویسنده ساکن لندن را روایت می‌کند که با ساکنان گرنزی، جزیره کوچکی که در طول جنگ توسط آلمان‌ها اشغال شده بود، مکاتبه می‌کند. داستان از طریق نامه‌ها آشکار می‌شود و تأثیر ادبیات و دوستی در غلبه بر ناملایمات را بررسی می‌کند.

“کوهستان سرد” (۲۰۰۳) – Cold Mountain

کارگردان: آنتونی می‌نگلا
بازیگران: جود لا، نیکول کیدمن، رنه زلوگر
خلاصه داستان: داستان «کوه سرد» در طول جنگ داخلی آمریکا اتفاق می‌افتد و یک سرباز مجروح هم‌پیمان را دنبال می‌کند که به خانه بازمی‌گردد تا دوباره با زنی که دوستش دارد، متحد شود. این فیلم به بررسی چالش‌های عشق، جدایی و بقا در پس زمینه یک منظره جنگ‌زده می‌پردازد.

“همسران و دختران” (۱۹۹۹) – Wives and Daughters

کارگردان: نیکلاس رنتون
بازیگران: جاستین وادل، فرانچسکا آنیس
خلاصه داستان: «همسران و دختران» که از رمان ناتمام الیزابت گاسکل اقتباس شده است، مولی گیبسون، دختر یک پزشک روستایی را دنبال می‌کند که عشق، اسرار خانوادگی و انتظارات اجتماعی را در قرن نوزدهم انگلستان دنبال می‌کند.

“بازمانده روز” (۱۹۹۳) – The Remains of the Day

کارگردان: جیمز آیوری
بازیگران: آنتونی هاپکینز، اما تامپسون
خلاصه داستان: این فیلم بر اساس رمان کازوئو‌ایشی گورو، داستان استیونز، پیشخدمتی را روایت می‌کند که قبل از جنگ جهانی دوم در یک ملک بزرگ انگلیسی خدمت می‌کرد. در حالی که او به گذشته خود فکر می‌کند، این فیلم به بررسی مضامین وظیفه، پشیمانی و تغییر چشم انداز اجتماعی بریتانیای پس از جنگ می‌پردازد.

“زن نامرئی” (۲۰۱۳) – The Invisible Woman

کارگردان: رالف فاینس
بازیگران: رالف فاینس، فلیسیتی جونز
خلاصه داستان: این فیلم بر اساس بیوگرافی کلر تومالین، رابطه عاشقانه پنهان بین چارلز دیکنز و بازیگر نلی ترنان را بررسی می‌کند. “زن نامرئی” به پیچیدگی‌های جامعه ویکتوریایی و فداکاری‌هایی که برای عشق انجام شده است می‌پردازد.

“افی گری” (۲۰۱۴) – Effie Gray

کارگردان: ریچارد لاکستون
بازیگران: داکوتا فانینگ، اما تامپسون
خلاصه داستان: این فیلم داستان Euphemia “Effie” Gray و ازدواج او با منتقد هنری جان راسکین را روایت می‌کند. این فیلم با تمرکز بر سفر افی به سمت خودیابی و چالش‌هایی که در جامعه ویکتوریایی خفقان با آن مواجه است، کاوشی جذاب از عشق و آزادی هنری ارائه می‌دهد.

“پرده نقاشی شده” (۲۰۰۶) – The Painted Veil

کارگردان: جان کوران
بازیگران: نائومی واتس، ادوارد نورتون
خلاصه داستان: فیلم بر اساس رمان دبلیو سامرست موام، در دهه ۱۹۲۰ چین می‌گذرد و داستان زن جوانی را دنبال می‌کند که با یک باکتری‌شناس ازدواج می‌کند و او را به روستایی دورأفتاده که تحت تأثیر شیوع وبا قرار گرفته است، همراهی می‌کند. داستان به بررسی موضوعات عشق، رستگاری و رشد شخصی می‌پردازد.

“ویکتوریا جوان” (۲۰۰۹) – The Young Victoria

کارگردان: Jean-Marc Vallee
بازیگران:‌امیلی بلانت، روپرت فرند
خلاصه داستان: این فیلم با تمرکز بر زندگی اولیه و سلطنت ملکه ویکتوریا، به بررسی عاشقانه او با شاهزاده آلبرت و چالش‌هایی می‌پردازد که او به عنوان یک پادشاه جوان در قرن ۱۹ در انگلستان با آن روبرو بود. “ویکتوریا جوان” درام تاریخی را با یک داستان عشقی تأثیرگذار ترکیب می‌کند.

“خانم پاتر” (۲۰۰۶) – Miss Potter

کارگردان: کریس نونان
بازیگران: رنه زلوگر، ایوان مک گرگور
خلاصه داستان: این فیلم زندگی بئاتریکس پاتر، نویسنده و تصویرگر محبوب کتاب‌های کودکان را به تصویر می‌کشد. “خانم پاتر” خلاقیت، استقلال و سفر پاتر را برای تبدیل شدن به یک چهره موفق و پیشگام در زمانی که هنجار‌های اجتماعی برای زنان محدود‌کننده بود، بررسی می‌کند.

“یک بریتانیا” (۲۰۱۶) – A United Kingdom

کارگردان: Amma Asante
بازیگران: دیوید اویلوو، روزاموند پایک
خلاصه داستان: فیلم بر اساس یک داستان واقعی، ازدواج جنجالی میان سرتسه خاما، پادشاه بچوانالند (بوتسوانا کنونی) و روث ویلئامز، یک زن سفیدپوست انگلیسی در اواخر دهه ۱۹۴۰ را دنبال می‌کند. این زوج با چالش‌های سیاسی و اجتماعی روبرو هستند و به موضوعات عشق و تعصب نژادی می‌پردازند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.