پس از داستان انتشار عکس‌های فیک AI تیلیور سوئیفت، باید منتظر همه‌گیری گاه به گاه چنین عکس‌هایی باشیم؟ کاری هم می‌شود کرد؟

0

تصاویر دستکاری‌شده تیلور سوئیفت که توسط هوش مصنوعی تولید شده بودند و گسترش بسیار پیدا کرده بودند باعث شده که X (توئیتر سابق) دست به دست کار شود و ترتیبی بدهد که بیش از این گسترش پیدا نکنند.

اما پیش از این کار آنها در X بیش از ۴۵ میلیون بازدید، ۲۴۰۰۰ بازنشر و صد‌ها هزار لایک و نشانک را به خود جلب کرد تا اینکه حساب کاربری تأیید شده‌ای که تصاویر را به اشتراک گذاشته بود به دلیل نقض خط‌مشی پلتفرم به حالت تعلیق درآمد. این پست حدود ۱۷ ساعت قبل از حذف روی پلتفرم باقی مانده بود.

زمانی که کاربران شروع به بحث در مورد این پست همه‌گیر کردند، این تصاویر شروع به انتشار دوبتاره کردند و دوباره در سایر حساب‌ها سرازیر شدند و در آنها بازنشر شدند. بسیاری از آن‌ها هنوز هم می‌توانند دیده شوند و سیل جدیدی از تقلب‌های گرافیکی از آن زمان ظاهر شده است. ختی، اصطلاح «تیلور سوئیفت هوش مصنوعی» به عنوان یک موضوع پرطرفدار مطرح شد و تصاویر را به مخاطبان گسترده‌تری معرفی کرد.

گزارشی از ۴۰۴ Media نشان داد که این تصاویر ممکن است از گروهی در تلگرام نشات گرفته باشند، جایی که کاربران تصاویر بی‌پروای تولید شده توسط هوش مصنوعی از زنان را که اغلب با Microsoft Designer ساخته شده‌اند، به اشتراک می‌گذارند.

سارا برد، سرپرست مهندسی هوش مصنوعی مایکروسافت، موضوع را تایید کرده: «ما متعهد هستیم که تجربه‌ای امن و محترمانه برای همه فراهم کنیم. ما به بررسی این تصاویر ادامه می‌دهیم و سیستم‌های ایمنی موجود خود را تقویت کرده‌ایم تا از سوء استفاده از خدمات خود برای کمک به تولید تصاویری مانند آن‌ها جلوگیری کنیم. »

سیاست‌های X در مورد رسانه‌های مصنوعی و دستکاری شده و برهنگی «غیر توافقی»، به صراحت انتشار  این نوع محتوا را از میزبانی در پلتفرم منع می‌کنند.

طرفداران سوئیفت از X انتقاد کرده‌اند که به بسیاری از این پست اجازه پابرجا ماندن بیش از حد می‌دهند و وقتی دست می‌جنبانند که آنها توسط شمار زیادی دیده و ذخیره شده‌اند. طرفداران سوئیفت برای اینکه بقیه نتوانند با جستجوی هشتگ‌ها به آسانی به تصاویر برهنه دست پیدا کنند، پشت‌های شامل اجراهای عادی او را با همین هشتگ‌ها منتشر کرده‌اند تا به اصطلاح تیر چشم‌چران‌ها به سنگ بخورد!

در حال حاضر برخی از تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی محدودیت‌هایی دارند که از تولید تصاویر برهنه، مستهجن و عکس‌های واقعی از افراد مشهور جلوگیری می‌کند، اما بسیاری دیگر به چنین خدماتی را ارائه نمی‌کنند. مسئولیت جلوگیری از انتشار تصاویر جعلی اغلب بر عهده پلتفرم‌های اجتماعی است کاری که انجام آن در بهترین شرایط ممکن است دشوار باشد و حتی برای شرکتی مانند X هم دشوار است

این شرکت در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا در رابطه با ادعا‌هایی مبنی بر بهره‌گیری آن از ترافیک \”انتشار محتوای غیرقانونی و اطلاعات نادرست\” مورد بررسی قرار گرفته است و گزارش شده است که در رابطه با پروتکل‌های بحران خود پس از اینکه اطلاعات نادرست در مورد جنگ اسرائیل و حماس مورد بازجویی قرار گرفته است.


اما پیداست که همه این ممانعت‌ها فقط تا یک بازه زمانی اثرگذارند. موضوع این است که در صورتی که تولید عکس‌ها یا ویدپوهای فیک بسیار آسان شود و نیاز به استفاده از نرم‌افزارها یا سیستم‌های پردازشی خاصی نداشته باشد و قوانین هم بتوانند به صورتی دور زده شوند، شهروندان عادی، آن هم در کشورهایی با عرفیات و قوانین متفاوت در قبال آن چطور عمل خواهند کرد.

آیا ما به تدریج می‌توانیم به سادگی این تصاویر را نادیده بگیریم و از انتشار بیشتر آنها پیشگیری کنیم یا اینکه در یک بازه زمانی با هجوم بی‌امان تصاویر فیک روبرو می‌شویم که می‌توانند حتی مشکلاتی برای کسی که قربانی شده، ایجاد کنند.

قوانین و ابزارهای ما برای حمایت از قربانی‌ها چیست و چطور می‌توانیم اخلاقیات و آداب برخورد با این پدیده ناگزیر را تغییر بدهیم؟


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

حفاظت از حریم شخصی در عصر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به‌سرعت جای خود را در همه ابعاد زندگی‌ باز می‌کند؛ از دستیارهای صوتی گرفته تا ماشین‌ لباسشویی‌های هوشمند، همه آمده‌اند تا زندگی را برای کاربران آسان‌تر کنند اما…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.