شنیده‌های جدید از اپل: در سال ۲۰۲۲ باید منتظر هدست واقعیت مجازی و افزوده اپل با قیمت هزار دلار باشیم؟ عینک و لنز محصولات بعدی

0

از ابتدای امثال باز گزارشات و شنیده‌ها و شایعات متعددی در مورد محصول جدید اپل شکل گرفته است.

ما حتی گزارشی داشتیم که می‌گفت عینک واقعیت افزوده و مجازی این شرکت با قیمت سه هزار دلار وارد بازار خواهد شد. گفته می‌شود که اپل در حال کار روی پروژه سری عینک است.

این را «دن ریکو» از اپل درز داده بود. شک وقتی بیشتر شد که اپل «جان ترنوس» را جایگزین این فرد در سمت معاونت مهندسی سخت‌افزار کرد. حالا ترنوس در این پروژه سری کار می‌کند و مستقیما باید به خود تیم کوک گزارشات خود را بدهد.

اما گزارشاتی هم هستند که می‌گویند که اپل در چند گام وارد عرصه گجت‌های واقعیت افزوده و مجازی خواهد شد که این فرایند از عرضه هدست یا کلاهخود هزار دلاری اپل در آغاز سال ۲۰۲۲ شروع خواهد شد.

گفته می‌شود که به دنبال آن پروژه عینک واقعیت افزوده کلید خواهد خورد و در سال ۲۰۲۵ رونمایی خواهد شد و بعد از آن هم احتمالا اپل روی لنز تماسی واقعیت افزوده تمرکز خواهد کرد. محصولی آینده‌گرانه که گمان می‌رود یک یا حتی دو دهه تکاملش به طول انجامد!

اما از خواب و خیال‌های دور که به در آییم باید بگوییم که  هدست یا کلاهخود فعلی که اپل روی نمونه‌های ابتدایی آن کار می‌کند، وزنی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم دارد و گمان می‌رود که محصول نهایی ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم ارزان‌تر تمام شود.

این هدست یک دوجین دوربین برای پایش حرکات و دو نمایشگر ۸k خواهد داشت و داخلش ابزار پایش حرکات چشم برای متناسب کردن نمایش ویدئو خواهد داشت.

حتی گفته می‌شود که نمایشگر این هدست را سونی ساخته و از نوع میکرو OLED است.

باز گفته می‌شود این وسیله نیاز به تماس مداوم به گوشی موبایل ندارد و وسیله پرتابلی خواهد بود. این وسیله با محصولاتی مانند اپل تی وی پلاس یا Arcade ادغام خواهد شد.

اما در مورد قیمت گمان می‌رود که قیمت آن معادل یک آی‌فون پرچم‌دار فعلی، یعنی چیزی حول و حوش هزار دلار از آب دربیاید.

صرف‌نظر از جزئیات متفاوت شایعات و شنیده‌ها، یک چیز مسلم است، اینکه اپل واقعیت مجازی و افزوده را جدی گرفته و دیر یا زود محصولات آن هم بیرون خواهد آمد.

منبع bgr
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.