چرا وبلاگ می‌نویسیم و وبلاگ می‌خوانیم؟

داشتن آمار درست در مورد پدیده‌های اجتماعی ، یکی از ملزومات زندگی در عصر نوین است . در غرب موسسات زیادی به طور حرفه‌ای فقط به آمارگیری و نظرسنجی می‌پردازند،آمارگیریها و نظرسنجیهایی که طبق اصول علمی پذیرفته‌شده و معتبر علم آمار انجام می‌شود. در حالی که از وبلاگ و وبلاگ‌نویسی هنوز در کشورمان تعریف درستی نداریم و تکلیف خود را با آن روشن نکرده‌ایم ، وبلاگها در غرب هر روز نقش بیشتری در زندگی روزمره مردم پیدا می‌کنند. در تحقیقی که شرکت AOL به یاری  Digital Marketing Services انجام داده است، نتایج جالبی درباره وبلاگ و وبلاگ‌نویسی به دست آمده است .

images.jpg

بعضی وبلاگرها، نوشتن درباره موضوعات مختلف در یک وبلاگ و به اصطلاح از این شاخ به آن شاخ پریدن را جایز نمی‌دانند،ولی همانطور که در نمودار بالا پیداست 65 درصد وبلاگرهای آمریکایی هم روی موضوع خاصی تمرکز ندارند و این موضوع در آنجا هم شیوع دارد.

images.jpg

چرا وبلاگ می‌خوانیم؟ آمریکاییها در بیش از نیمی از موارد برای سرگرمی و تفریح وبلاگ می‌خوانند و در 43 موارد برای اینکه زاویه دید متفاوتی از خبرها و رخدادهای روز داشته باشند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

images.jpg

به این ترتیب نیمی از بلاگرها ،دلیل ادامه وبلاگ‌نویسی خود را این عنوان کرده‌اند که نوشتن وبلاگ نوعی درمان و تسکین برای آنها محسوب می‌شود و 40 درصد هم برای این به وبلاگ نویسی ادامه می‌دهند که ارتباط خود را با دوستان و خانواده از این راه حفظ کنند.28 درصد هم وبلاگ را وسیله خوبی برای افزایش مهارتهای نوشتاری خود یافته‌اند.یک پنجم هم فقط برای اینکه وبلاگی داشته باشند و از قافله دوستان و همکلاسان عقب نمانند وبلاگ‌نویس شده‌اند.  شما چرا وبلاگ می‌نویسید و چرا به وبلاگ نوشتن ادامه می‌دهید؟

توضیح:ناگفته پیداست که سوالات تک‌جوابی نبوده‌اند.

منبع:emarketer


   
1 نظر
  1. narges می گوید

    همش یک پنجم!آمار آخری خیلی جالب بودا!
    تو ایران شامل چند درصد میشه.
    مرسی از مطلبتون.

نظرات بسته شده است.