چرا وبلاگ می‌نویسیم و وبلاگ می‌خوانیم؟

داشتن آمار درست در مورد پدیده‌های اجتماعی ، یکی از ملزومات زندگی در عصر نوین است . در غرب موسسات زیادی به طور حرفه‌ای فقط به آمارگیری و نظرسنجی می‌پردازند،آمارگیریها و نظرسنجیهایی که طبق اصول علمی پذیرفته‌شده و معتبر علم آمار انجام می‌شود. در حالی که از وبلاگ و وبلاگ‌نویسی هنوز در کشورمان تعریف درستی نداریم و تکلیف خود را با آن روشن نکرده‌ایم ، وبلاگها در غرب هر روز نقش بیشتری در زندگی روزمره مردم پیدا می‌کنند. در تحقیقی که شرکت AOL به یاری  Digital Marketing Services انجام داده است، نتایج جالبی درباره وبلاگ و وبلاگ‌نویسی به دست آمده است .

images.jpg

بعضی وبلاگرها، نوشتن درباره موضوعات مختلف در یک وبلاگ و به اصطلاح از این شاخ به آن شاخ پریدن را جایز نمی‌دانند،ولی همانطور که در نمودار بالا پیداست ۶۵ درصد وبلاگرهای آمریکایی هم روی موضوع خاصی تمرکز ندارند و این موضوع در آنجا هم شیوع دارد.

images.jpg

چرا وبلاگ می‌خوانیم؟ آمریکاییها در بیش از نیمی از موارد برای سرگرمی و تفریح وبلاگ می‌خوانند و در ۴۳ موارد برای اینکه زاویه دید متفاوتی از خبرها و رخدادهای روز داشته باشند.

images.jpg

به این ترتیب نیمی از بلاگرها ،دلیل ادامه وبلاگ‌نویسی خود را این عنوان کرده‌اند که نوشتن وبلاگ نوعی درمان و تسکین برای آنها محسوب می‌شود و ۴۰ درصد هم برای این به وبلاگ نویسی ادامه می‌دهند که ارتباط خود را با دوستان و خانواده از این راه حفظ کنند.۲۸ درصد هم وبلاگ را وسیله خوبی برای افزایش مهارتهای نوشتاری خود یافته‌اند.یک پنجم هم فقط برای اینکه وبلاگی داشته باشند و از قافله دوستان و همکلاسان عقب نمانند وبلاگ‌نویس شده‌اند.  شما چرا وبلاگ می‌نویسید و چرا به وبلاگ نوشتن ادامه می‌دهید؟

توضیح:ناگفته پیداست که سوالات تک‌جوابی نبوده‌اند.

منبع:emarketer


 
1 نظر
  1. narges می گوید

    همش یک پنجم!آمار آخری خیلی جالب بودا!
    تو ایران شامل چند درصد میشه.
    مرسی از مطلبتون.

نظرات بسته شده است.