آی‌پادی برای قلب

آی‌پادها ، همه جا هستند و حالا شما به جز نوای موسیقی چیزهای دیگری را هم می‌توانید از آنها بشنوید. بیماران می‌توانند آخرین اطلاعات درباره سلامت و تندرستی را زیر انگشتانشان ، هر جا و هر وقت داشته باشند.

استفاده از آی‌پاد و اینترنت برای آموزش بیماران ایده جدیدی است. دکتر Grayson Wheatley جراح قلب و عروق انستیتوی قلب آریزونا ، اولین کسی است که به بیمارانش آی‌پاد می‌دهد. بیماران می‌توانند به اطلاعاتی درباره رژیم غذایی ، ورزش و قلب گوش کنند و حتی آنها را ببینند.

این برنامه همچنین درباره آنژیوپلاستی به کمک بالون ، گذاشتن استنت و عمل bypass توضیحاتی به بیماران می‌دهد.

دکتر وتلی می‌گوید:” یکی از بزرگترین مشکلات در پزشکی این است که بیماران وقت کافی در کنار پزشکانشان ندارند و آی‌پاد می‌تواند این زمان را افزایش دهد.”

یکی از بیماران به نام Phil Calderone می‌گوید:” آی‌پادها به من کمک می‌کنند درک اندکی بهتر از آنچه پزشکان درباره‌اش صحبت می‌کنند ، داشته باشم.” این بیمار تمایل دارد که اوقاتش را بیشتر با پسر بزرگش بگذراند تا پزشکش و حالا او می‌تواند اطلاعات پزشکی مورد نیازش را در کامپیوترش تماشا کند و یا به آی‌پادش دانلود کند.

دکتر وتلی می‌گوید:”آنها می‌توانند این برنامه‌ها را چند بار تماشا کنند و می‌توانند فهم درستی از کارهای پیچیده‌ای که ما انجام می‌دهیم داشته باشند.”

انستیتوی قلب آریزونا در فونیکس اولین بیمارستانی است که از iPod vodcasting – برنامه‌های ویدئویی قابل استفاده در آی‌پاد- استفاده می‌کند. شما می‌توانید بطور رایگان این سرویس را در اینجا ، تست کنید.

منبع : ivanhoe

 
1 نظر
  1. مهناز می گوید

    اگه بیمه هم پولشو بده دیگه عالی میشه.

نظرات بسته شده است.