پزشکی و هنر

مدتی است که موقع وب‌گردی مرتب "پزشکی و هنر" و کلیدواژه‌های
مشابه را جستجو می‌کنم ، یک فولدر درست کرده‌ام که در آن هر چیزی مربوط به این موضوع
باشد ، جمع می‌کنم ، دارد مجموعه جالبی می‌شود. لینکی ، تصویری ، مطلبی داشتید ،
دریغ نکنید.

این هم یک تابلو از پیکاسو با عنوان «دانش و شفقت» که از روی یک
کتاب اسکن کرده‌ام ، در این تابلو پیکاسو به پزشک چهره پدرش را داده:

 
کلیک کنید

   
6 نظرات
 1. سهند می گوید

  عکس قشنگی بود،متشکرم

 2. پيچش می گوید

  مجله سمرقند وی‍‍‍‍ژه پارانویا مطالب خوبی در مورد این مقوله داره ، وبسایت هم داره که می تونی خلاصه ای از مقالاتش رو ببینی و بذاری تو مجموعت . بیشتر برای من پیوند هنر و بیماری جالب است و شخص مارسل پروست که بیماریش اصلا موجب خلق شاهکاری به نام زمان از دست رفته شد ، مقدمه جلد اول اون خیلی خوب این قضیه را واشکافی کرده .

 3. ژهرا می گوید

  سلام.
  پزشکی نه تنها هنر است بلکه جنبه ای از خدا را می توان در یک نسخه ی خوب از یک پزشک حاذق پیدا کرد.البته این روزها پزشکان به تنها چیزی که فکر نمی کنند هنر است …..

 4. آرتا می گوید

  سهند گرامی، این عکس نیست، تابلوی نقاشی است. و کار دوران نوجوانی پابلو پیکاسوست.

 5. کامران می گوید

  از پزشکی و هنر گفتین و داغ مرا تازه کردین. من هم یه پزشکم. از کودکی عاشق هنر و آفریده های هنری بودم. دوران دانشجوییمو بجای سرگرمیهای کاذب، صرف هنرجویی در رشته های مختلف اون کردم. خط و نقاشی و موسیقی و… ولی تبحر اصلی من در رشته معرق هست. یکی از چیزایی که منو آزار میده، دیدن همکاران جراحی هست که نمیتونن حتی یه خط صاف بکشن. در نتیجه اتیولوژی بسیاری از موربیدیته ها و بعضا مورتالیته های … خیلی دور از ذهن نیست. اسکارهای عجیب و غریب هم از هنرنمایی های این عزیزان هست. البته نباید اونا رو مقصر واقعی دید، چراکه ما توی کشوری زندگی میکنیم که تنها ملاک قبولی در امتحان دستیاری و ادامه تحصیل در رشته های تخصصی، پر کردن خانه های یک صفحه ی A4 هست. آنهم فقط با مداد مشکی نرم. همین و بس. خالی از لطف! نیست که بگم در زمان اینترنی بنده، یه رزیدنت ENT داشتیم که یه چشمش نابینا بود و چشم دیگه ی ایشون نمره ۵/۵ داشت! تصور کنین پوزیشن ایشونو موقع عملهای بسیار ظریف گوش و حلق و بینی!

 6. فهيمه سليمانيان می گوید

  Goya یک تابلویی داره که نمایانگر لطفی است که پزشکش در پیری Goya و در حال اهتزاز به او کرده.متاسفانه اسمش یادش نمی یاد.

نظرات بسته شده است.