کهن‌ترین زوج‌ عاشق

نشنال جئوگرافیک : باستان‌شناسان می‌گویند که دو اسکلت باستانی که در آغوش هم در قبری در ترکیه یافت شده‌اند ، ممکن است کهن‌ترین زوج‌ عاشق باشند.

این اسکلت‌ها هفته گذشته در منطقه جنوبی ترکیه در «دیاربکر» یافت شده‌اند و بقایای اسکلت‌های مردی سی‌ساله و زنی بیست ساله هستند که قدمتشان به ۶۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد.

این دو نفر به تمدن باستانی Hassunan که در شمال عراق کنونی می‌زیسته‌اند ، تعلق دارند. به این ترتیب این زوج ۸ هزار ساله ، ۳ هزار سال قدیمی‌تر از زوج قبلی دیگری بودند که فوریه امسال در ورونای ایتالیا یافت شده بودند و اسکلت‌هایشان آنها را در حال آغوش گرفتن هم نشان می‌داد.

یک محقق می‌گوید که شیوه به خاکسپاری آنها نشان می‌دهد که آنها عاشق هم بوده‌اند. بیماری یا شاید یک جنایت ، باعث مرگ این دو شده است.

البته تنها عکسی که از این اسکلت‌ها منتشر شده ، این دو اسکلت را بیشتر در حالت خمیده نشان می دهد تا در حالت آغوش گرفتن هم.

 
8 نظرات
 1. م می گوید

  آثاری با چنین قدمتی قابل توجه و تاملند. اما دیدگاه مثبت و منفی برخوردها و بررسی ها پیرامون این آثار نیز اهمیت بسزائی دارد . قدیمی ترین زوج عاشق! بیشتر به یک تیتر روزنامه ای و تجاری می ماند تا علمی!!! آیا واقعا” دلایل کافی برای اثبات عاشقی آنها کشف شده یا فقط برای جلب نظرها از این تیترها استفاده شده است! آیا یکی از اینها قربانی مرگ دیگری نشده است؟؟ و هزاران سوال دیگر ….
  پاسخ : کاملا درسته ، بیشتر یه جنجال ژورنالیستی است.

 2. رضا می گوید

  آقا ما قبلا هم دیده بودیم شما عکسها رو سانسور میکنید، مثلا اون مطلبی که از نیویورک تایمز در رابطه با استفاده از لپ تاپ در رختخواب نوشته بودید یه عکس داشت که یه خبرنگار صبح خروس خون داشت توی رختخوابش با لپ تاپش کاراش رو انجام میداد و عیالش هم فارغ از همه ی دنیا در خواب بود که البته عیال مربوطه سانسور شده بود! عجیبه اینبار عیال این آقا سانسور نشده!!! خدایا توبه 🙂
  پاسخ : شما از سانسورهایی که من می‌کنم . مطالبی که اصلا نمی‌نویسم ، مطلع نیستید. خیلی از مطالب مشکل چندانی ندارند. تنها به خاطر امکان سوء تفاهم ، نمی‌نویسمشان!

 3. مهرزاد پارس می گوید

  چه رمانتیک
  فکر کنم اگه قراره دو نفر که با هم و در کنار هم تو زندگی گام برمی دارن
  دو نفری که عاشق و معشوق هم هستن
  اگه قراره که با تقدیر و نوشیدن شوکران مرگ از هم جدابشن
  دو تایی با هم پرواز کنن
  بهترین نوع مرگه
  که بازم با هم باشن
  و دوری و غمی از نبود دیگری نباشه
  و اینکه او نا رو با هم دفن کنن هم جالبه
  که حتی جسداشون هم دور از هم نباشه

  همیشه سلامت باشین
  😉

 4. sh می گوید

  در ابتدا کامنت جناب مهرزادپارس را تایید می کنم و فکر می کنم منبعد به دو دلداده و عاشق که کارشان به پیوند میرسد دیگر نگیم:الهی به پای هم پیر شین.بهتره بگیم :الهی به پای هم اسکلت باستانی بشین.

 5. محدثه می گوید

  از کجا معلوم زوج عاشق؟
  شاید این زوج.قاتل هم باشن!!!
  وای چقدر بد بین!باشه. پس همونی که دلمون میخواد باشه…
  زوج عاشق!

 6. احمد زاهدی می گوید

  خیلی جالب است
  راستی…
  آن زمان عشق ممنوع نبود؟

 7. ندا می گوید

  نمی شه هیچ نظر قطعی در مورد این دو اسکلت داد (همون که گفتی درسته )

 8. ساسان می گوید

  سلام تشکر

نظرات بسته شده است.