نوجوان‌های ژاپنی چطور سیگار تهیه می‌کنند؟!

4

در کشورهای خارجی قوانین سفت و سختی به منظور عدم دسترسی نوجوان‌ها به دخانیات وضع شده و صاحبان فروشگاه‌ها و دکه‌ها در صورت فروش سیگار به افراد با سن کم، به سختی جریمه می‌شوند.

تکلیف دستگاه‌های خودکار فروش سیگار در این میان چیست؟

بیشتر ماشین‌های تحویل خودکار سیگار در ژاپن، برای چک کردن سن خریدار از کارت ویژه‌ای موسوم به Taspo age-verification card استفاده می‌کنند. ولی در ژاپن حدود ۴ هزار دستگاه هم وجود دارد که سیستم تشخیص خودکار سن و اسکنر چهره دارند.

face_recognition_vending_machine.jpg

اما خبرنگار یکی از خبرگزاری‌های ژاپن متوجه شد که این ‌دستگاه‌ها به آسانی فریب می‌خورند، خریدار کم‌سن می‌تواند به آسانی و با قرار دادن عکس‌های یک مجله که از افراد با سن قانونی گرفته شده‌اند، سیستم را فریب دهند.

این خبرنگار، دستگاه‌های خودکار فروش را در دو منطقه اوزاکا و کوبه مورد آزمایش قرار داد. در اوزاکا او موفق شد عکس روجلد ۱۵ سانتیمتری یک مرد ۵۰ ساله را جلوی دستگاه بگیرد و سیگار تحویل بگیرد و در اوزاکا او با قرار دادن عکس ۸ سانتیمتری یک زن مشهور ۳۰ ساله در جلوی دوربین دستگاه، سیگار تهیه کرد.

شرکت فوجیتکا -سازنده این ماشین‌ها- قصد دارد اشکال فعلی این ماشین‌ها را برطرف کند.

منبع

 
4 نظرات
 1. sh می گوید

  جناب دکتر فرض کنید این دستگاه وارد مام وطن شود؟چه بازار سیاهی پیدا می کنه…

 2. ramin می گوید

  آقا من کماکان رامینم! از ژاپن.این دستگاه شناسایی چهره فقط در بعضی جاهای خاص وجود دارشت و روش قدیمی .الان طبق کاری که داره انجام می شه با کارت تاسپو میشه خرید کرد وهنوز همه یه ژاپن اینجوری نشده حدود ۵۰ در صد! تا اول ژاویه در همه ژاپن با تنها با استفاده از کارت تاسپو میشه از دستگاه سیگار خرید.شهر من الان تاسپویی!ولی توکیو هنوز نشده

 3. sara می گوید

  agha nisti bebini ke in Irani ha inja che balaee sare hame jur system haye hooshman tar az in ha dar avordan… age har chi ham in Japani ha roosh kar konan, Iraniha yek kalake dige peyda mikonan

 4. صادق می گوید

  تا همینجاش هم خیلی کار بزرگی کردن. تو مملکت ما که هر کس با هر مشخصاتی راحت میتونه سیگار که هیچی، شیشه و کرک هم ردیف کنه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.