تحول در جستجوگر فرندفید

4

مدتی بود که قسمت جستجوی فرندفید مشکل داشت و آن چنان که باید و شاید، عمل نمی‌کرد. اما وبلاگ فرندفید، چند روز پیش، خبر خوب منتشر کرد: جستجوگر فرندفید متحول شده است!

چه تحولی؟!

فرندفید حالا اجازه می‌دهد که جستجو‌ها را دقیق‌تر و متمرکزتر انجام دهید. اسکرین‌شات قسمت جستجوی پیشرفته فرندفید و گزینه‌های جدیدی که به این قسمت اضافه شده را ببینید:

– جستجوی دقیق‌تر و هدف‌مندتر: فرندفید واقعا شلوغ است، تصور کنید که کسی بخواهد نظر کاربران را در مورد فیلمی یا مثلا یک مدل لپ‌تاپ بداند. جستجوگر فرندفید قبلا، همه فیدهایی را که کلیدواژه مورد نظر در آنها بود، نشان می‌داد. اما هم‌اکنون می توانید جستجوی خود را محدودتر و هدفمندتر کنید و تنها در فیدهای داغ‌تر تمرکز کنید، فیدهای که توسط افراد زیادی لایک زده شده‌اند یا برایشان کامنت‌های زیادی گذاشته شده است.

شما در قسمت جستجوی یپشرفته فرندفید، می‌توانید دقیقا مشخص کنید که فرضا تنها فیدهای نمایش داده شوند که دست‌کم ۱۰ کامنت داشته باشند یا مثلا ۲۰ بار لایک زده شده باشند!

– پیدا کردن محبوب‌ترین‌ها: فرض کنید که می‌خواهید که سرگرم شوید و ویدئوهای جالب یوتیوب را ببینید. الان خیلی ساده می‌توانید در قسمت جستجوی پیشرفته فرندفید، با خالی گذاشتن قسمت کلیدواژه، انتخاب سرویس یوتیوب و معین کردن میزان محبوبیت بر اساس میزان لایک و کامنت، ویدئوهای محبوب یا جنجالی یوتیوب از دید کاربران فرندفید را ببنید. همین کار را می‌توانید در مورد سرویس‌های دیگر هم انجام دهید.

– مرور مختصر و مفید فرندفید: فرض کنید که سرتان شلوغ است و در پایان یک روز کاری می‌خواهید مختصر و مفید فرندفید را مرور کنید. فرندفید قبلا یک قسمت بهترین‌های روز، هفته و ماه داشت که فیدهای محبوب را نشان می‌داد. اما این قسمت «بهترین‌ها»، مشکلاتی داشت، یکی از این مشکلات بود که تعداد محدودی فید را نشان می‌داد و فرضا اگر در یک روز تعداد فیدهای محبوب زیاد می‌شد، شما تعداد زیادی از مطالب را از دست می‌دادید، اکنون می‌توانید باز در قسمت پیشرفته فرندفید با خالی گذاشتن، قسمت کلیدواژه، منحصر کردن جستجو به دوستانتان و تعیین آستانه لایک و کامنت، محبوب‌ترین فرندفید را ببینید.

– کنجکاوی: نظر فلان شخص در مورد فلان قضیه چیست؟! این سؤالی است که جستجوگر پیشرفته فرندفید هم‌اینک می‌تواند به آن پاسخ دهد! مثلا شما می‌خواهید بدانید که نظر یک نفر را در مورد یک تیم فوتبال، یک پدیده فناوری، یک شخصیت یا رویداد سیاسی بدانید. مثلا بدانید که رابرت اسکوبل در مورد مرورگر کروم چه فکر می‌کند یا مثلا فلان شخص آبی هست یا قرمز، یا فلان کاربر در مورد اوباما چه تصوری دارد. می‌توانید خیلی راحت در فرندفید، کلیدواژه مورد نظر را بنویسید و در قسمت commented on by، نام کاربری شخص مورد نظر را بنویسید.

– کنجکاوی در مورد نظر یک شخص به خصوص در مورد خودتان: می‌خواهید بدانید نظر کسی در مورد شما چیست؟ در قسمت کلیدواژه اسم خودتان را بنویسید و بعد در قسمت commented on by نام کاربر مورد نظر را بنویسید!

می‌خواهید کل کامنت‌هایی را که یک نفر زیر فیدهای شما در فرندفید گذاشته، مرور کنید؟ در قسمت کلیدوژاه چیزی ننویسید، در قسمت specific people نام کاربری خودتان را بنویسید، در قسمت commented on by، نام کاربری شخص مورد نظر را بنویسید.

البته در تست‌هایی که من کردم، جستجوگر فرندفید باگ‌هایی هم داشت که امیدوارم به زودی برطرف شود.

راستی اصلا می‌دانید، فرندفید چیست؟! این پست را بخوانید:‌ چرا باید «فرندفید»‌باز شویم؟!

   
4 نظرات
 1. امین می گوید

  ممنون

 2. علی نوروزی می گوید

  سلام دکتر.
  ممنون.
  من هم بعد از چند سال وبگردی یه وبلاگ راه انداختم.
  احتمالن وبلاگ بدی نشده.
  شما هم ببینیدش

 3. مجتبي می گوید

  سلام
  وبلاگ زیبایی دارین
  به منم سری بزنین
  با تبادل لینک موافقین؟

 4. قانقاریا می گوید

  باز هم طبق معمول ما یک لطف دیگه به شما بدهکار شدیم، اساسی‌ کاربردی بود، ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.