ویدئوی تبلیغاتی عجیب مایکروسافت با شرکت بیل گیتس!

12

بر خلاف آگهی‌های تلویزیونی ساده و سرراست تلویزیون خودمان، سردرآوردن از بعضی از آگهی‌های فرنگی دشوار و گاهی غیرممکن است!

مایکروسافت به تازگی یک پروژه تبلیغاتی ۳۰۰ میلیون دلاری را شروع کرده است. در نخستین آگهی از سری آگهی‌های تبلیغاتی مایکروسافت، بیل گیتس و یک کمدین مشهور آمریکایی به نام «جری ساینفلد» حضور دارند.

پخش این آگهی یک ۹۰ ثانیه‌ای از روی پنجشنبه شروع شده است.

در این آگهی بیل گیتس در یک فروشگاه کفش‌فروشی در حال امتحان کفش دیده می‌شود که ناگهان ساینفلد از راه می‌رسد و به او کمک می‌کند تا یک کفش تنگ را به پا کند. آن دو در حال خوردن تنقلات از فروشگاه خارج می‌شوند، در اینجا، ساینفلد از بیل گیتس می‌پرسد که آیا می‌شود کامپیوتر‌ها را مثل کیک‌های مبدل به چیزهای خوشمزه کرد یا نه. در اینجاست که بیل گیتس یک واکنش غیرعادی از خود بروز می‌دهد!

ما که چیزی از نخستین آگهی پروژه تبلیغاتی پرهزینه مایکروسافت سردرنیاوردیم!

دانلود این آگهی (۵.۹۲ مگابایت، لینک غیر مستقیم)، دیدن آگهی در یوتیوب

 
12 نظرات
 1. ناباور می گوید

  حالا قوه خلاقیت بالا خوبه! ولی نه دیگه اینجوری!

 2. دکتر فاوست می گوید

  این آخرش عوض شده. اصلش یک چیز دیگه است.
  http://uk.youtube.com/watch?v=7SiBBi35zKY
  اصلش دارای مفهوم میشه و این یکی را هم دیگه راحت تر میشه فهمید

 3. امین می گوید

  باورم نمیشه! امیدوارم آخرش واقعا الکی بوده باشه!

 4. M.K_Soft می گوید

  من که وقتی به انتهای تبلیغ رسید تکان عجیبی خوردم.
  بابا یه نگاهی به شناسنامه خودت هم بندازی بد نیست ها.
  ناسلامتی یکی از سرشناس ترین افراد کره زمین هستی!!!!!!!

  http://www.thelightnights.wordpress.com

 5. مصطفی اُستا می گوید

  قبول دارم سخت بود برای بیننده با یک بار دیدن پیام را بگیرد ولی فکر نکنم حتی پس از چند بار دیدن از تلویزیون خیلی از آمریکاییها پی به آن ببرند ولی این اولین تبلیغ از یک مجمو عه است و مایکروسافت نخواسته مستقیم همه چیز را بی پرده یکباره بگوید و فقط خواسته یک تصویر راحت و خودمانی از شرکت ارایه دهد.

  اول گیتس میگوید میخواهد کفش چرمی بخرد یعنی بهترین نوع جنس(به حالت صورت گیتس نگاه کنید وقتی میگوید چرم) اینجا کفش چرمی استعاره از ویندوز و محصولات مایکروسافت است.

  ساینفلد هم خودش را به عنوان کفش شناس معرفی میکند و شماره ۱۰ (اینجا منظور ویستا است) را برای پای گیتس پیشنهاد میکند بعد که گیتس میپوشد میگوید این یکی بهتر است (یعنی ویستا بهتر از اکس پی است)در ضمن مایکرو سافت قرار است عده ای را به عنوان کارشناس در فروشگاههای مختلف بگذارد تا به مشتریان کمک کنند بهترین سیستم را انتخاب کنند که ساینفلد اشاره ای به آن کارشناسان است.

  ساینفلد میگوید هر چه بیشتر بپوشی به پا راحت تر میشوند من هر روز در حالیکه آنها را به پا دارم دوش میگیرم(یعنی شرکتهاباید یک مدت از ویستا در کارهای دشوار مانند بیزنس استفاده کنند و بعد از یک مدت استفاده ار آن برایشان راحت تر میشود و اینکه خیلی محکم و ایمن است و به این راحتیها دچار مشکل نمیشود)

  ساینفلد میگوید تا حالا شده در حالیکه تمام لباسهایت تنت هست دوش گرفته باشی سپس میگوید خیلی عالی است بعدش راحت و بی دردسر میروی سر کار(اشاره به اینکه ویستا همه چیز را دارد و نرم افزارهای زیادی با آن کار میکنند )

  آن زن و شوهر پشت ویترین هم خارجی هستند و آن نوع کفش را میشناسند(اشاره به اینکه محصولات مایکروسافت توسط مشتریان بی شماری در تمام نقاط جهان استفاده میشود و مایکروسافت سعی میکند به نیازهای همه آنها پاسخ دهد )

  در انتها نیز ساینفلد از گیتس میپرسد آیا قرار است مهندسان مایکروسافت چیزی را بسازند که کامپیوترها را مانند کیک راحت و خوشمزه کند اگر جوابت بله هست یک علامتی بده مثلا شورتت را تنظیم کن گیتس هم همین کار را انجام میدهد یعنی بله ما کلی چیز جدید برای آینده داریم.

  با همین یک تبلیغ نمیشود قضاوت کرد آیا موفق بوده یا نه باید بعدیها را هم دید

  این موارد برداشتهای حقیر مبتلا به ویندوز اکس پی از این تبلیغ بود تا نظر شما و دیگران چه باشد

  1. Computer Engineer می گوید

   با تحلیل شما کاملا موافقم و حتی اون خوراکی ای که دست اونا و اون مشتری های پشت ویترین و بعضی عابرین هستش و دارن میخورن هم کنایه به محصولات مایکروسافت و مخصوصا ویندوز داره که خیلی ها ازش استفاده می کنند و فراگیر و محبوب هستش

 6. وستا می گوید

  شاید با دیدن قسمتهای بعدی بهتر بشه قضاوت کرد

 7. محمد می گوید

  خوب بش میگه میشه این کار رو کرد اون هم میگه به راحتی! ولی نمی گه اجراش می کنه. چیز عجیبی نیست که. برای ماکروسافت به راحتی همین کاره.

 8. Nilu می گوید

  The ending of the clip you have posted is changed!!! the real one is this!
  http://www.youtube.com/watch?v=rIjNJZpRtj8&NR=1

 9. amir می گوید

  من که تعجب کردم.اما بدک نبود

 10. عبدي می گوید

  فکر میکنم یک کمی قاطی کرده بود

 11. وحید می گوید

  چه خوبه لینک دانلود رو گذاشتید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.