از عکس به متن: اپلیکیشن Goggles گوگل

10

با اینکه بعضی از خبرها عملا برای خودم یا بسیاری از خوانندگان فایده‌ آنی ندارند، اما بعضی‌هایشان ماهیتی دارند که نمی‌توانم از نوشتن در مورد آنها صرف‌نظر کنم.

به تازگی گوگل، اپلیکیشنی برای گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل آندرویید، آماده کرده است که کار جالبی انجام می‌دهد. به کمک اپلیکیشن Goggles، کاربر می‌تواند از یک چیز عکس بگیرد و بلافاصله اطلاعاتی در مورد آن بگیرد. به عبارت دیگر این اپلیکیشن، کاری درست برعکس موتورهای جستجوی معمول انجام می‌دهد، وقتی در گوگل و بینگ جستجو می‌کنید، با دادن کلیدواژه متنی به عکس می‌رسید، اما Goggles کار هیجان‌انگیزتری را می‌خواهد انجام بدهد و می‌خواهد از عکس به اطلاعات برسد. چنین چیزی می‌تواند سرآغاز یک تحول آتی باشد.

این اپلیکیشن می‌تواند کاربردهای جالبی پیدا کند:

– یک مسافر می‌تواند عکسی از یک بنای تاریخی بگیرد و بعد اطلاعاتی در مورد آن دریافت کند. تصور کنید که عکسی از چهل ستون بگیرید و بعد اطلاعاتی در مورد تاریخچه ساخت آن بگیرید یا عکس‌های دیگر کاربران را به طور همزمان ببینید!

– می‌توانید عکسی از کاور یک کتاب بگیرید و بعد به طور خلاصه نقدهای مثبت و منفی را در مورد آن بخوانید.

– می‌توانید عکسی از یک تابلوی هنری بگیرید و ببیند که نام هنرمند آفریننده آن چه بوده و تابلو چه نام دارد.

– می‌توانید عکسی از یک جنس بگیرید و بعد ببینید که در فروشگاه‌های مجاور جنس مشابه با قیمت مناسب‌تر پیدا می‌شود یا نه.

متأسفانه من گوشی آندروییدی ندارم، اگر کسی از خوانندگان گوشی سازگار با این اپلیکیشن داشت و توانست این اپلیکیشن را تست کند، لطفا نظرش را در قسمت کامنت‌ها بنویسد.

اما پیشنهاد می‌کنم خوانندگانی که مثل من گوشی آندرویید ندارند، فعلا سایت TinEye را بیازمایید، این سایت هم یک موتور جستجو تصویری معکوس است. شما بعد از آپلود یک عکس در آن یا دادن لینک یک عکس به آن می‌توانید، اطلاعاتی در مورد آن دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که این نفاوری هنوز در مراحل ابتدایی خود است و نباید انتظار عملکرد دقیق از آن داشته باشید.

   
10 نظرات
 1. […] the rest here:  از عکس به متن: اپلیکیشن Goggles گوگل بازی موبایل ANNO: Create a New Worldبازی موبایل Guitar Hero 5نرم افزار […]

 2. مسعود می گوید

  ماژولهای ایمیج پروسسینگ پیشرفتهای خارق العاده ای داشته اند… من البته اعتقاد دارم آنچه که در نهادهای نظامی و امنیتی جهان استفاده میشود خیلی پیشرفته تر از این چیزهایی هست که میبینیم … بهر شکل از اطلاع رسانی ممنونیم… ما که آندروید نداریم

 3. III.5 می گوید

  رو گوشی پسر داییم نصبش کردم، واقعا چیز خوبیه اما پیدا کردن فروشگاه ها اقلا اینجا تو سنندج بی کاربرد بود

  1. iblog می گوید

   خیلی انتظار داری!!

   1. III.5 می گوید

    درسته!!!!:d

 4. الهام - روح پرتابل می گوید

  این همون ماجرای “واقعیت افزوده augmented reality” نیست؟ از اون استفاده نمی کنه؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   دقیقا، نه! ولی فرمت نمایشش می‌تونه به صورت واقعیت افزوده هم دربیاد. یعنی اگه نتایج آنالیز تصویر روی تصویر کاربر موبایل به صورت همزمان نمایش داده باشه، می‌تونه فرمت واقعیت افزوده به خودش بگیره. توجه داشته باشین که فناوری اصلی که در این اپ استفاده می‌شه، یه شیوه تحلیل و جستجوی تصویر هست، حالا شیوه نمایشش می‌تونه فرمت های مختلف از جمله واقعیت افزوده به خودش بگیره.

   1. الهام - روح پرتابل می گوید

    مرسی برای وقتی که گذاشتید و جواب دادید

 5. علی می گوید

  در بند آخر “نفاوری” را اصلاح کنید.

 6. […] more here: از عکس به متن: اپلیکیشن Goggles گوگل VN:F [1.7.8_1020]please wait…Rating: 0.0/10 (0 votes cast)VN:F [1.7.8_1020]Rating: 0 (from 0 […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.