راز ساعت ۹:۴۱ و ازدواج اپلی!

8

این استیو جابز و اپل، بسیار خوش‌شانس هستند، چون ملت هر کاری می‌کنند که تا گجت‌های ساخت این شرکت را مشهورتر کنند و هر بار جنجالی رسانه‌ای برای آن درست می‌کنند.

این هم دو نمونه از آخرین موارد:

– راز ساعت نه و جهل و یک دقیقه آیفون کشف شد!: اشخاص زیادی کنجکاو بودند بدانند که چرا در همه تبلیغات رسمی آیفون، عکس آیفون در حالی که زمان ۹:۴۱ را نشان می‌دهد، دیده می‌شود! این مسئله باعث بی‌خوابی خیلی‌ها شده بود!

در تبلیغات آی‌پد، هم در همه عکس‌ها، زمان ۹:۴۱ دقیقه، دیده می‌شود.

آیا زمان ۹:۴۱ مفهومی برای استیو جابز دارد و در این زمان رخداد مهمی برای او پیش آمده است؟!

سرانجام یکی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری اپل، این سؤال را از نایپ رئیس پیشین اپل، آقای «اسکات فرستلی پرسید.

پاسخ سؤال بسیار ساده بود:

در مراسم رونمایی محصولات، ترتیب‌دهندگان مراسم طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که بعد از گذشت ۴۰ دقیقه از شروع مراسم، نوبت به معرفی محصول جدید یا نسخه جدید محصول قدیمی برسد. برای اینکه زمان نشان‌داده شده در عکس‌هایی که روی پرده می‌افتد با ساعت حضار، هماهنگی نسبی داشته باشد، زمان آیفون روی ۹:۴۱ دقیقه تنظیم می‌شود.

بنابراین رمز و راز چندانی در ساعت اسرارآمیز ۹:۴۱ وجود ندارد!

خواستگاری به یاری آی‌پد: شخصی به نام «زاک اینگوئز»، در ایمیلی که به وبلاگ تک کرانچ زده است، پرده از آخرین شیرین‌کاری‌ای برداشته که به یاری آی‌پد انجام داده است!

او در تعطیلات اخر هفته در یک بستنی‌فروشی قراری با دوست‌دخترش گذاشت، آی‌پدش را هم با خودش برد و بعد از نامزدش خواست است که هدفون آی‌پد را در گوشش قرار دهد. سپس اسلایدشویی از عکس‌هایی که با هم داشتند را با آی‌پد برایش پخش کرد، در اسلاید آخر او نوشته بود: «آیا با من ازدواج می‌کنی؟»!

طرف هم پاسخ مثبت داد و زاک اینگوئز بیش از پیش متقاعد شد که آی‌پد چیز جادویی است!

منابع: networkworld و TechCrunch

   
8 نظرات
 1. میلاد می گوید

  اگه مجموعه friends رو دیده باشید که تقریبا با فرهنگ آمریکایی- کانادایی آشناتون می کنه، به این نکته تو عوام آمریکا پی می برید.

 2. امیر می گوید

  در واقع مصداق واقعی تبلیغات و هیاهو برای هیچ

 3. نیما می گوید

  چه دنیای زیبایی دارند .
  از زندگی راحت لذت می برند و انقدر مسائل حاد و پیچیده ای در ذهن ایجاد نمی کنند .

 4. علیرضا می گوید

  مورد آخری چه ایده خلاقانه‌ایی، یادم باشه اینجوری خواستگاری کنم!

 5. سنا می گوید

  حالا مساله «راز ساعت» باز یه ذره نکته داره، ولی قضیه «خواستگاری» بیش از اون مسخره و بچگانه است که ارزش تایپ همین چند حرف رو هم داشته باشه. برای اون رسانه ای که با این مطلب هیاهو درست کنه فقط می‌شه تاسف خورد! 🙂

 6. مهران می گوید

  واقعآ آی پد جادوییه ! چون که پورت usb نداره !!! مالتی تسک نیست !!!! دوربین نداره !!!!

 7. ادمين می گوید

  بیشتر صحبت‌هایی که در مورد آی‌پد می‌شه، به قول دوستی که در بالا نوشته بود، هیاهوی بسیار برای هیچه. ولی اون نکته ۹:۴۲ خیلی جالب بود 🙂

 8. امیر می گوید

  خیلی وقته که فکر میکنم اپل در پشت پرده کارهایی میکنه در حمایت از اینجور موج سازی های پوشالی. اگه دقت کنید این مسائل پشت آیفون هم هست. اتفاقاتی که در مورد همه برندها رخ میده ولی واسه اپل همیشه رسانه ای میشه.

  جناب مجیدی یه تحقیق شاید نتایج جالبی داشته باشه.‎‎

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.