به زودی: نخستین گوشی موبایل اندروییدی در فضا!

1

یکی از نشانه‌های قدرت گرفتن یک گجت یا نرم‌افزار، افزوده شدن بر تعداد هواداران عاشقی است که مشتاقانه و بی‌جیره و مواجب آن را می‌پرستند و از هر فرصتی برای تبلیغش استفاده می‌کنند.

چنین «نرد»ها و «گیک‌»هایی را به دفعات در حال معاشقه با وردپرس، آیفون، لینوکس دیده‌ایم. اما این روزها شاهد چنین اشتیاق عجیب و غریبی در پیرامون سیستم عاملی موبایلی اندرویید هستیم که نشان می‌دهد این سیستم عامل در حال اوج گرفتن است.

۶۶ دوست‌دار اندرویید، دو هزار دلار جمع کرده‌اند تا برای نخستین بار یک گوشی اندروییدی را به فضا بفرستند. رهبری این گروه را یک جوان ۲۵ ساله به نام دنی پییر به عهده دارد.

آنها قصد دارد یک گوشی HTC Evo را به فضا بفرستند و با استفاده از دوربین، سامانه انتقال‌دهنده اطلاعات و GPS و پردازشگر این گوشی، مسیر حرکت گوشی را در این مسافرت رهیابی کنند.

آنها برای این کار از یک بالن هواشناسی استفاده خواهند کرد و دو هزار دلاری که گرد آورده‌اند، صرف خرید بالون، چتر نجات، هلیوم و و وسایل جانبی دیگر خواهد شد. پییر همچنین اپلیکیشنی نوشته است که در طی مسافرت به طور خودکار عکس و ویدئو خواهد گرفت و همچنین محل گوشی را به منظر رهیابی، مخابره خواهد کرد.

منبع: مشیبل

 
1 نظر
  1. رضا می گوید

    اینا واقعا عاشقن ها . پول مفت چه نمیکنه 😀
    فقط فکر کنم سامانه درست تر باشه 🙂
    “با استفاده از دوربین، سانانه انتقال‌دهنده اطلاعات”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.