برندگان «گلدن گلوب» امسال

12

جایزه معتبر گلدن گلوب، بامداد امروز برگزار شد. در این پست مروری خواهم داشت بر برندگان این جایزه سینمایی -تلویزیونی. قرار بود، خواهرم -فرانک- به طور کامل و مشروح این پست را بنویسد، اما به خاطر مشغله و مشکل لپ‌تاپ، از نوشتن این پست بازماند. لازم به ذکر است که بیشتر توضیحات این پست را ایشان نوشته‌اند و من صرفا نام برنده‌ها را اضافه کرده‌ام!

نامزدهای بهترین فیلم درام اینها بودند:

قوی سیاه Black Swan: فیلم درخشان و تحسین شده‌ی «دارن آرنوفسکی» در واپسین‌ روزهای سال ۲۰۱۰، نفس همه‌ی بینندگانش را گرفته. آن‌هم با درخشش غیرقابل وصف «ناتالی پورتمن».

جنگجو (The Fighter): فیلمی که ستاره‌هایش «مارک والبرگ»، «کریستین بِیل» و «ایمی آدامز» هستند و «دیوید اُ راسل» کارگردانش. داستان فیلم، درباره‌ی سال‌های ابتدایی ورود بوکسور ایرلندی، «میکی وارد»، به دنیای ورزش است.

تلقین (Inception): به نظر می‌رسد واژه‌ی تلقین، با توجه به داستان فیلم، کلمه‌ای بهتر از سرآغاز باشد. خب، درباره‌ی این فیلم و شاهکار نولان می‌توان تا سال‌ها نوشت. باور دارم معنای واقعیت و خیال، یک مرز یافته. قبل از تماشای این فیلم و بعد از آن. این فیلم بالاترین امتیاز را از دید رأی‌دهندگان آی‌ام‌دی‌بی، بین نامزدهای این بخش کسب کرده‌است؛ امتیاز کمیاب ۹!

سخنرانی پادشاه (The King’s Speech): این فیلم، محصول انگلستان و استرالیا است و «تام هوپر» آن را ساخته. داستان فیلم درباره‌ی لکنت شاه جرج ششم است.

شبکه‌ی اجتماعی (The Social Network): فینچر از مرد سال تایم، «مارک زوکربرگ» گفته و این‌که قیمت داشتن ۵۰۰میلیون دوست، داشتن چندتایی دشمن است. این فیلم از روی کتاب «بن مِزریچ» ساخته‌شده.

از میان این فیلم‌ها، شبکه اجتماعی، بهترین فیلم شد! خوب چه کارش می‌شود کرد! سلیقه داوران در همین حد بود. دیوید فینچر به خاطر کارگردانی این فیلم، بهترین کارگردان فیلم‌های درام انتخاب شد و آرون سورکین، فیلمنامه‌نویس شبکه اجتماعی، هم به عنوان بهترین فیلمنامه‌نویس برگزیده شد.

بهترین بازیگر زن در فیلم درام

هالی بری: برای بازی در فیلم «فِرانکی و آلیس» نامزد این بخش است. او نقش زنی را که گرفتار بیماری دوشخصیتی است، بازی می‌کند. هالی بری برای فیلم Monster’s Ball جایزه‌ی اسکار گرفت و برای بازی در فیلم «زن گربه‌ای» نقدهای منفی زیادی دریافت کرد. او در سال ۲۰۰۰ برای بازی در فیلم تلویزیونی «مصاحبه با دوروتی دندریج» گلدن‌گلوب گرفته‌است. «دوروتی دندریج» نخستین زن آمریکایی- آفریقایی بود که نامزد جایزه‌ی اسکار شد و هال بری در نقش او بازی کرد.

نیکول کیدمن: بعد از بازی در نقش بدون بُعد «کلودیا جنسن» در فیلم موزیکال «نُه» و مدت اندکی پس از به‌دنیا آوردن دخترش، «ساندی رُز»، در فیلم «لانه‌ی خرگوش» (Rabbit Hole) بازی کرد. فیلمی که درباره‌ی زندگی زوج خوشبختی است که با مرگ فرزندشان، به تلخی می‌گراید. کیدمن می‌گوید بازی در این فیلم برایش بسیار دشوار بود، چرا که مدت چندانی از تجربه‌ی بچه‌دار شدنسش نمی‌گذشت. خود کیدمن برای نقش مقابلش، «آرون اکهارت» را پیشنهاد داده‌است. او در حال حاضر، در نقش معشوقه‌ی «ارنست همینگوی» در فیلم تلویزیونی «همینگوی و گلهورن» بازی می‌کند.

جنیفر لورنس: او برای فیلم «استخوان زمستان» (Winter’s Bone) نامزد این بخش است و داستان دختری است که سعی دارد خانواده‌اش را با وجود پدری درگیر مواد مخدر، حفظ کند. او تنها ۲۰ سال دارد.

ناتالی پورتمن: امسال از آن سال‌هایی است که معرفی نامزد در این بخش، شبیه تعارف است. همه‌ی ما ایمان داریم این جایزه، مال ناتالی پورتمن است. پورتمن برای بازی در فیلم «قوی سیاه» مشقات زیادی را تحمل کرده. او روزی ۸ ساعت تمرین‌های سخت باله انجام داده و ۹.۱ کیلوگرم وزن کم کرده. پورتمن می‌گوید شب‌هایی بوده که مطمئن بود برای بازی در این فیلم، خواهد مرد! در برابر تمام این مشقات، بر بازی او تمجیدهایی نوشته‌شده که برای کمتر بازیگری چنین اقبالی میسر است. او در حالی برای حضور در مراسم گلدن‌گلوب و اسکار حاضر می‌شود که چند روز قبل خبر نامزدی‌اش با «بنجامین میلِپاید» که در فیلم، نقش دیوید را بازی می‌کرد و بارداری‌اش، تایید شد.

میشل ویلیامز: او هم برای بازی در «ولنتاین آبی» نامزد این بخش است. در این فیلم صحنه‌ای وجود دارد که برای حفظ یا نگه داشتن آن، مجادلات زیادی به‌وجود آمده. خود ویلیامز از این صحنه دفاع می‌کند. او در فیلم «هفته‌ی من با مریلین»، نقش «مریلین مونرو» را بازی کرده و داستان فیلم درباره‌ی اختلافات او و «سِر لارنس اولیویه» حین فیلمبرداری «شاهزاده و دختر نمایش» است. ویلیامز، نامزد «هیث لجر» فقید بود و از او دختری به نام «ماتیلدا» دارد.

از میان این نامزدها همانطور که تصورش می‌رفت، ناتالی پورتمن برگزیده شده و جایزه‌اش را دریافت کرد:

بهترین بازیگر مرد در فیلم درام

جس آیزنبرگ: برای بازی در نقش مارک زوکربرگ در «شبکه‌ی اجتماعی» نامزد شده‌است. این بازیگر ۲۷ ساله، حرفه‌ی بازیگری را از سال ۱۹۹۹ و با سریال Get Real آغاز کرده‌است.

کالین فرث: بازی او تا اینجای کار هم در «سخنرانی پادشاه» بسیار مورد توجه واقع شده‌است. فرث ۵۰ ساله در دو سال اخیر با انتخاب‌های خوبش در این فیلم و «یک مرد مجرد» نقدهای مثبت زیادی دریافت کرده‌است.

جیمز فرانکو: با آن‌که این بازیگر ۳۲ ساله، بازیگری را از سال ۱۹۹۷ آغاز کرد، اما با بازی در نقش «هری آزبورن» در سری «مرد عنکبوتی» چهره‌ی خود را به تماشاگران سینما شناساند. قرار بود او نقش پیتر پارکر را بگیرد که نظر سازندگان فیلم، عوض شد. در فیلم تازه‌ی دنی بویل، او نقش «آرون رالستن» را بازی می‌کند و برای همین نقش هم نامزد این بخش است. او قبلاً برای بازی در فیلم تلویزیونی «جیمز دین»، گلدن‌گلوب را در سال ۲۰۰۲ از آن خود کرده‌بود.

ریان گوسلینگ: برای فیلم «ولنتاین آبی» ( Blue Valentine) نامزد این بخش است. او برای بازی نقش مکمل در فیلم Half Nelson در سال ۲۰۰۷، نامزد اسکار هم شده‌بود.

مارک والبرگ: وقتی سال قبل در فیلم «استخوان‌های دوست‌داشتنی» ظاهر شد، نقدهای منفی زیادی دریافت کرد. در عوض، پذیرفتن نقش سنگین یک بوکسور در «جنگجو»، شرایطی کاملاً متفاوت برای او فراهم کرده‌است. برای فیلم «جدامانده» نامزد اسکار هم شده‌است. او در نقش «مکس پین» هم در سال ۲۰۰۸ بازی کرده‌است.

برنده گلدن گلوب، کسی نبود جز جناب کالین فرث:

بهترین فیلم موزیکال یا کمدی

آلیس در سرزمین عجایب (Alice In Wonderland): پرفروش‌ترین فیلم ساخته‌ی «تیم برتون»، می‌توانست خیلی بهتر از این باشد. بهرحال او برتون است و همیشه می‌تواند بهترین کار را بکند. اما خبری از جنون برتونی در این فیلم نیست. بهرحال، دنیال رنگی برداشت او از «لوییس کارول» نامزد این بخش است.

برلِسک (Burlesque): فیلم‌های موزیکال معمولاً خیلی پیچیدگی دراماتیک و تعریف کامل از کاراکترها ندارند.فیلم «استیو آنتین» هم جدا از این قاعده نیست. در این فیلم، دو خواننده‌ی معروفه «کریستینا اگوئیلرا» و «شِر» حاضر هستند و آن را پر از رقص و آواز کرده‌اند.

حال بچه‌ها خوب است (the Kids Are All Right): «آنت بنینگ»، «جولین مور» و «مارک روفالو» در فیلم «لیزا کولودنکو» بازی کرده‌اند. این کمدی درباره‌ی جستجوی دو جوان برای برگرداندن پدر واقعیشان به زندگی خانوادگیشان است.

قرمز (Red): فیلم کمدی جنایی قرمز، با ستاره‌هایی مثل «هلن میرن»، «مورگان فریمن»، «جان مالکوویچ» و «بروس ویلیس»، درباره‌ی جمع شدن گروه قدیمی «جو متِسن» در برابر قاتلی حرفه‌ای است. کارگردان کار، «رابرت شوِنکه» است

توریست (The Tourist): فیلم تازه‌ی «جانی دپ» و «آنجلینا جولی» سر و صدای زیادی به‌پا کرد و ستاره‌های فیلم، مدام تحت تعقیب دوربین‌های پاپاراتزی‌ها بودند. جانی دپ می‌گوید از ترس آن‌که مبادا جنجال بیهوده‌ای به‌پا شود، در پشت صحنه هرگز با جولی صحبت نمی‌کرد، در عوض خانواده‌های این دو هنرپیشه با هم صمیمی شدند و خانواده‌ی دپ برای مدتی از خانواده‌ی پیت در ملک شخصیشان پذیرایی کردند. با تمام سر و صداها، فیلم نمره‌ی متوسط ۶ را از آی‌ام‌دی‌بی گرفته. کارگردان فیلم «فلورین هنکل فن دانرسمارک» است.

فیلم کمدی برنده گلدن گلوب، «حال بچه‌ها خوب است» شد.

بهترین بازیگر زن برای فیلم کمدی یا موزیکال

آنت بنینگ: باور نادرست اما همه‌‌گیری وجود دارد که آنت بنینگ، مدل لوگوی کمپانی کلمبیا بوده‌است. «راجر ایبرت» می‌گوید بنینگ باور دارد که این حقیقت است. او سه بار نامزد اسکار شده، برای The Grifters، «زیبایی آمریکایی» و «جولیا بودن» که در این دو مورد آخر، در رقابت با «هیلاری سوانک» شکست خود و اسکارها به او رسید. او برای «جولیا بودن» گلدن‌گلوب همین رشته را در سال ۲۰۰۵ دریافت کرده و جز این، ۶ بار دیگر هم نامزد دریافت گلدن‌گلوب شده‌است. این بار برای «حال بچه‌ها خوب اسا» در این بخش حضور دارد. از آن‌جایی که گویا علاوه بر رمان‌های همینگوی، چهره‌ی آقای نویسنده هم مورد توجه واقع شده، بنینگ در حال بازی در فیلم «همینگوی و فونتس» است. این فیلم را «اندی گارسیا» کارگردانی می‌کند و در این نسخه، «آنتونی هاپکینز» در لباس نویسنده ظاهر می‌شود. داستان درباره‌ی دوستی همینگوی و فونتاس است، کسی که از او نوشتن «پیرمرد و دریا» را الهام گرفت.

آن هاتاوی: او از فیلم «عشق و داروهای دیگر» برای این بخش انتخاب شده‌است. مادر او نیز یک بازیگر تئاتر است. هاتاوی، قبلاً هم در مقابل گیلنهال در «کوهستان بروکبک» ظاهر شده‌‌بود. الگوی بازیگری‌اش «مریل استریپ» است. می‌گوید: «خیلی راحت گریه می‌کنم. همین یک دقیق پیش، وقتی داشتم مقاله‌ای درباره‌ی «کیت وینسلت» می‌خواندم گریه کردم، چون فهمیدم چقدر بزرگ است و چه راه درازی را باید طی کنم!» او برای بازی در نقش مکمل فیلم «ریچل ازدواج می‌کند» نامزد جایزه‌ی اسکار شده و برای آن نقش، نامزد گلدن‌گلوب هم شد. این دومین نامزدی او در جوایز گلدن‌گلوب است.

آنجلینا جولی: برای فیلم «توریست» کاندید این رشته‌ی گلدن‌گلوب است. پدر او «جان وُیت» بازیگری بود که جایزه‌ی اسکار را هم گرفته و خو جولی هم در انستیتوی «لی استراسبرگ» برای بازیگری آموزش دید. قرار بود نقش السی در «توریست» را «چارلیز ترون» بازی کند که در نهایت، این نقش به جولی رسید. جولی با بازی در «سالت» به جمع بازیگران با دستمزد ۲۰میلیون دلار پیوست. او با فعایت‌های بشردوستانه‌اش و پذیرش سرپرستی کودکانی از جاهای مختلف دنیا، از خود چهره‌ی محبوبی میان مردم ساخته‌است. او در سال ۱۹۹۹ برای بازی در Girl, Interrupted جایزه‌ی اسکار گرفت و برای «بچه‌ی اشتباهی» هم در سال ۲۰۰۹ نامزد اسکار شد. او پیش‌تر ۳ بار برنده‌ی جایزه‌ی گلدن‌گلوب بوده‌است، برای فیلم‌های تلویزیونی «جرج والاس» و «جیا» و Girl. Interrupted. این نامزدی، در مجموع ششمین نامزدی او در گلدن‌گلوب است.

جولین مور: او هم برای بازی در «حال بچه‌ها خوب است» در این بخش حضور دارد. نام اصلی او «جولی آن اسمیت» است که بخاطر فراوانی این نام، با ترکیب نام اول و دوم خود و نام میانی پدرش، با اسم کنونی فعالیت می‌کند. معروف است که هر فیلمنامه‌ای را که به‌دستش می‌رسد، می‌خواند. او جزو بازیگرانی است که در یک سال، برای بازی در نقش مکمل و نقش اصلی دو فیلم، نامزد جایزه‌ی اسکار شد. در سال ۲۰۰۳، او برای بازی در نقش اصلی «دور از بهشت» و برای بازی در نقش مکمل «ساعت‌ها» در این رشته‌ها انتخاب شد. این اتفاق‌ پیش‌تر برای بازیگرانی چون «آل پاچینو»، «کیت بلانشت» و «جِیمی فاکس» افتاده‌است. یکی از غم‌های بزرگ مور این است که نتوانست خود را در دقایق آخر زندگی مادرش، که به او بسیار وابسته بود، به او برساند و هنوز برای این اتفاق گریه می‌کند. این، ششمین نامزدی مور در گلدن‌گلوب است.

اِما استون: او برای بازی در فیلم تین‌ایجری Easy A در این بخش نامزد شده‌است. تا کنون این نامزدی، مهم‌ترین اتفاق هنری زندگی او محسوب می شود.

آنت بنینگ برنده گلدن گلوب امسال شد. او در فیلم حال بچه‌ها خوب اسن، نقش‌آفرینی قابل توجهی در مقابل جولین مور در یک خانواده غیرمعمول داشت.

بهترین بازیگر مرد برای فیلم موزیکال یا کمدی

جانی دپ: در این بخش، نام او دو بار تکرار شده. یکی برای «آلیس در سرزمین عجایب» و نامزدی دیگرش، برای «توریست» است. بی‌شک او یکی از برترین بازیگران سینما است و بارها و بارها استعداد بی‌نظیرش را نشان داده. «نیکلاس کیج» او را به دنیای سینما وارد کرد. در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» با آن گریم سنگین و عجیب، نکته‌ی واقعاً مثبت فیلم است. جزو بازیگرهایی است که معروف است بچه‌ها را بسیار دوست دارد. می‌گوید تولد دخترش در ۲۷ می ۱۹۹۹ به او زندگی بخشید. چند ماه قبل، خبری پخش شد که دختری ۹ ساله از لندن به او نامه‌ای می‌نویسد که او و همکلاسی‌هایش «جک اسپارو» را خیلی دوست دارند و او که در حال فیلمبرداری «توریست» بود، بی‌خبر و با گریم جک، وارد مدرسه می‌شود و دخترک و دوستانش را خوشحال می‌کند. وقتی حین فیلمبرداری «سویینی تاد» خبر بیماری شدید دخترش به او رسید، سراسیمه فیلمبرداری را ترک می‌کند و تا وقتی از بهبود حال دخترش مطمئن نشد، سر فیلمبرداری برنگشت. همان‌گونه که «تیم برتون» پدرخوانده‌ی پسر کوچک اوست، او هم پدرخوانده‌ی پسر برتون و بونهم‌ کارتر است. او برای «سویینی تاد»، «در جستجوی ناکجاآباد» و «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» نامزد جایزه‌ی اسکار شده و گلدن‌گلوب را برای بازی در نقش «سویینی‌تاد» هم در همین رشته، در سال ۲۰۰۸ به‌دست آورده‌است.

پل جیاماتی: او برای بازی در «نسخه‌ی بارنی» (Barney’s Version) در این بخش نامزد شده‌است که داستان زندگی و خاطرات «بارنی پانوفسکی» است. پدر او، «بارت جیاماتی» رئیس دانشگاه ییل بود. او برای بازی نقش مکمل در فیلم «مرد سیندرلایی» نامزد اسکار شده‌است و برای بازی در سریال کوتاه «جان آدامز»، گلدن‌گلوب سال ۲۰۰۹ را برده‌است.

جیک گیلنهال: بازی در «عشق و داروهای دیگر» (Love And Other Drugs) او را نامزد این بخش کرده‌است. او پسرخوانده‌ی «پل نیومن» و دوست بسیار صمیمی «ناتالی پورتمن» است. چیزی نمانده بود نقش کریستین را در «مولن روژ» بازی کند، اما نقش به «اوان مک‌گرگور» رسید. جایی حرف جالبی زده و گفته «در زمانه‌ی غم‌انگیزی زندگی می‌کنیم که بازیگران سیاستمدار شده‌اند و سیاستمداران، بازیگر!». او سال گذشته در فیلم «برادرها» بازی بسیار درخشانی انجام داد. گیلنهال برای بازی در نقش مکمل فیلم «کوهستان بروکبک» در ۲۵ سالگی نامزد اسکار شد و نخستین بار است که در گلدن‌گلوب نامزد می‌شود.

کوین اسپیسی: او برای بازی در کازینو جک (Casino Jack) نامزد این بخش است که یک داستان جدایی در قالب طنز دارد. او اسکاری که در «زیبایی آمریکایی» برد را به «جک لمون» تقدیم کرد. او در سال ۱۹۹۶ هم برای بازی چشمگیرش در «مظنونین همیشگی»، جایزه‌ی اسکار را گرفته‌بود. این ششمین باری است که او در گلدن‌گلوب نامزد می‌شود و هنوز این جایزه را به‌دست نیاورده‌است.

برنده گلدن گلوب، پل جیاماتی شد:

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

کریستین بیل: برای فیلم «جنگجو» در این رشته نامزد گلدن‌گلوب شده‌است. بازیگر محبوب «کریستوفر نولان»، در این فیلم نقش برادر بوکسور را بازی می‌کند. او هفتمین بازیگری است که در نقش بتمن بازی کرده‌است. پیش از آن‌که در «بتمن می‌آغازد» بازی کند، خواهرش، «لوییس بیل»، در نقش مادر بتمن در فیلم «مرگ بتمن»، محصول سال ۲۰۰۳ بازی کرده‌بود. این نخستین نامزدی او در گلدن‌گلوب است.

مایکل داگلاس: او پسر یکی از بزرگترین ستاره‌های دهه‌ی ۴۰ و ۵۰ میلادی، «کرک داگلاس» است. مایکل داگلاس به زندگی ولنگار شهرت دارد و فیلم «در خانواده می‌گذرد» که خانواده‌ی داگلاس در آن شرکت داشتند، تا حدود زیادی داستان خود آن‌ها را بیان می‌کرد. با این‌حال، پس از ازدواج او با «کاترین زتا جونز» که با او ۲۵ سال اختلاف سن دارد، خبرهای زرد کمتری از او منتشر می‌شود. هرچند سال قبل، پسرش به جرم معاملات مواد مخدر، محکوم و زندانی شد. این روزها او در جدال با بیماری سرطان است. او دو بار اسکار گرفته‌است. اولین‌بار در سال ۱۹۷۶ برای «پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته» بطور مشترک با «سائول زینتز» و در سال ۱۹۸۸ برای اولین قسمت «وال‌استریت» به کارگردانی «اولیور استون»، برای همین وال‌استریت، گلدن‌گلوب را هم گرفت. حالا استون برای فیلمش ادامه‌ای ساخته با نام «وال‌استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» (Wall Street: Money Never Sleeps) و داگلاس پس از ۲۲ سال، باز به آن برگشته و نامزد گلدن‌گلوب شده‌است.

اندرو گارفیلد: او برای «شبکه‌ی اجتماعی» نامزد این بخش است و اولین تجربه‌ی نامزدی‌اش در گلدن‌گلوب را تجربه می‌کند.

جرمی رِنِر: او برای شهر (The Town) کاندید دریافت جایزه است. رنر را با «گنجه‌ی درد» می‌شناسیم. داستان فیلم تازه‌ی او که یک تریلر جنایی است، درباره‌ی دزدی کهنه‌کار است که نقشه‌ی سرقت از بانک را دارد. کارگردان این فیلم، «بن افلک» است. او برای «گنجه‌ی درد» نامزد اسکار بود و این اولین بار است که برای گلدن‌گلوب کاندید می‌شود.

جفری راش: این بازیگر استرالیایی و ۵۹ ساله‌، برای بازی در نقش مکمل «سخنرانی پادشاه» بخت ربودن گلدن‌گلوب این رشته را دارد. راش در هنگام تحصیل در کالج، با «مل گیبسن» هم اتاقی بود. او در رشته‌ی هنر در دانشگاه کوئینزلند تحصیل کرده‌است. او برای فیلم Shine جایزه‌ی اسکار گرفت و برای »شکسپیر عاشق» و «پرها» برای اسکار نامزد شد. او علاوه بر این‌که برای Shine گلدن‌گلوب گرفته‌است، برای فیلم تلویزیونی «زندگی و مرگ پیتر سلرز» هم این جایزه را به‌دست آورده‌است. این پنجمین نامزدی او در گلدن‌گلوب است.

در نهایت کریستین بیل برنده جایزه شد:

اما هم‌بازی کریستین بیل در فلیم جنگچو یعنی ملیسا لئو هم برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقس مکمل شد:

«در یک جهان بهتر»، یک فیلم دانمارکی به کارگردانی سوزان بایر، برنده بهترین فیلم خارجی شد.

اما فیلم انیمیشن زیبای داستان اسباب‌بازی ۳ هم توانست برنده گلدن گلوب امسال شد.

موسیقی فیلم Burlesque هم به عنوان بهترین موسیقی برگزیده شد.

اما سرانجام می‌رسیم به بهترین‌ها به روایت گلدن گلوب در قسمت تلویزیونی:

در این قسمت، دو انتخاب واقعا به دلم نشست.

آل پاچینو که پیش از این برای ایفای نقس دکتر جک کوارکیان در فیلم «تو جک را نمی‌شناسی»، برنده جایزه «امی» شده بود، این بار برنده جایزه گلدن گلوب در رشته بهترین هنرپیشه مرد در سریال‌های کوتاه و فیلم‌های تلویزیونی، شد:

اما جیم پارسونز، بازیگر نقش محبوب شلدون کوپر در سریال کمدی بیگ بنگ تئوری هم برنده گلدن گلوب در رشته بهترین بازیگر کمدی در سریال‌های کمدی شد. این روزها در حال تماشای بیگ بنگ تئوری هستم، و واقعا باید این حسن انتخاب را تبریک بگویم!

بهترین سریال‌های درام و کمدی به ترتیب، Boardwalk Empire و Glee انتخاب شدند. استیو بوسمی Steve Buscemi، هنرپیشه سریال Boardwalk Empire، بهترین بازیگر درام تلویزیونی و جین لینج و  کریس کولفر، بازیگران سریال Glee بهترین هنرپیشه مکمل زن و مرد انتخاب شدند.

اما کلیر دانس Claire Danes، به عنوان بهترین بازیگر زن در سریال‌های کوتاه و فیلم‌های تلویزیونی به خاطر بازی در Temple Grandin شد.

«کارلوس» هم بهترین سریال تلویزیونی کوتاه شد.

بهترین هنرپیشه زن درام و کمدی در آثار تلویزیونی به ترتیب کیتی ساگال و لورا لینی انتخاب شدند.

 
12 نظرات
 1. مسعود می گوید

  تقریباً منصفانه بود… جیم پارسونز امسال “امی” رو هم برده بود… در کل بخش اعظم پیش بینی هام درست دراومد… بغیر از اونهاییش که غلط بود 🙂

  دستتون درد نکنه بخاطر اطلاع رسانی سریع و دقیق

 2. مجیب می گوید

  خیلی انتخابای اخمقانه ای بود…

 3. امیر می گوید

  خدابی حق دی کاپریو بود

 4. رضا می گوید

  وقتی قوی سیاه و تلقین هستن درک نمی کنم چرا باید شبکه اجتماعی برنده بشه !!!!!
  ولی با اینحال ایول جیم پارسونز ، ایول شلدون کوپر ، ایول بیگ بنگ 😀

 5. پویان می گوید

  یعنی واقعاً واقعاً اینسپشن هیچی نبرد؟؟!!
  یعنی دی کاپریو با اون بازیای فوق العادش تو اینسپشن و شاترآیلند هیچی که هیچی…؟ بی انصافا….

 6. mojib می گوید

  حالا که از شوک این نتایج مزخرف در اومدیم باید یه تشکر جانانه ازتون بکنیم که خیلی سریع پوشش دادین.
  امیدوارم تو گزارش اسکار امسال تلقین به جایگاه واقعیش برسه

 7. امید می گوید

  فقط جیم پارسونز 🙂 Bazinga!

 8. اشکان می گوید

  ممنون،به نظر منم در حق دیکاپریو بی انصافی شده 🙁
  راستی نگفتین رابرت دونیرو هم جایزه سیسیل دومیل (اگه درست نوشته باشم!)
  رو برای یک عمر فعالیت هنری برد 🙂

 9. امیر می گوید

  همون بهتر که Inception این جایزه های مسخره رو نبره . مهم اینه که همه ی فیلم بینان جهان می دونن که Inception فیلمیه که ۲۰ و ۳۰ سال دیگه همه ی منتقدین جهان میگن که : چه طور ممکنه !؟ Inception بوده و جایزه نبرده ، دی کاپریو بوده و جایزه نبرده و ….
  * جدا برای این کسایی که همچنین انتخاب های مضحکی رو انجام دادن ، متاسفم . *

 10. Sina می گوید

  با تشکر، دوستان چرا فیلم Inception به فارسی تلقین معنی شده؟ این معنی درست نیست!

 11. مصطفي می گوید

  نامزدهای اسکار هم معرفی شدند … چیزی برای شگفت زده شدن هم وجود نداره … فک کنم حوصله ی مان از این اسکار س برود امسال …

 12. Amir Hossein می گوید

  ظاهران اعضای آکادمی با دیکاپریو مشکل دارند،پس از این همه فیلم قوی از دی کاپریو و اسکورسیزی،هنوز دی کاپریو برنده اسکار نشده است.در نامزدهای اسکار ۲۰۱۱ هم جایی برای Shutter Island وجود ندارد…واقعا مسخرست…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.