توپی که عکس پانوراما می‌گیرد

3

کمتر کسی پیدا می‌شود که عکس‌های پانورامای 360 درجه را دوست نداشته باشد، اما گرفتن یک پانورامای خوب نیاز به دانش عکاسی خوب، استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزار خوب و همچین ذوق و قریحه خوب برای انتخاب صحنه مناسب نیاز دارد.

به تازگی شخصی به نام «جوناس فیل»  Jonas Pfeil دست به ابتکار جالبی زده است. او 36 دوربین کوچک دو مگاپیکسلی را و یک شتاب‌سنج را را بر روی توپی نصب کرده است تا یک دوربین توپی با توانایی گرفتن پانوراماهای منحصر به فرد ایجاد کند.

وقتی این توپ را به سمت بالا پرتاب شود، توپ درست در بالاترین ارتفاعی که پیدا می‌کند، یک عکس پانوراما می‌گیرد و بعد به آغوش شما بازمی‌گردد تا عکس را با استفاده از یک رابط USB بگیرید و به وسیله یک نمایشگر ویژه کروی تماشا کنید.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
3 نظرات
 1. نیما می گوید

  چقدر جالبه
  کاش کیفیت دوربینش بالاتر بود

 2. شهریار می گوید

  توضیحات بیشتر:
  در داخل توپ ۳۶ دوربین تلفن همراه موجود است و تا هنگامی که توپ تشخیص میدهد که در اوج پرتاب و ارتفاع است،همه دوربین ها خاموش هستند،ولی در زمانی که توسط شتاب سنج تشخیص داده میشود توپ در حال سقوط است، همه دوربین ها فعال میشوند و توپ شروع به عکس برداری و ذخیره تصویر میکند.همچنین با استفاده از یک برنامه مخصوص،کاربران میتوانند تصاوبر زیبا و خیره کننده ای از عکس هایی که توسط این دوربین گرفته شده است ایجاد کنند.

 3. کاوه می گوید

  عجب ایده جالبی. با این توپ میشه از هر جایی در مدت زمان بسیار کوتاه عکس پانوراما گرفت کاری که در گذشته کسی حتی تصورش هم نمیکرد. فکرشو بکنید عکاسها و فیلمبردارهای مراسم، میتونن چه استفاده های جالبی از این توپ بکنند. مثلاً توی تبلیغات بنویسن به همراه 10 عکس پانوراما از مراسم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.