معرفی وبلاگ‌های پزشکی – قسمت دوم: Life in the fastlane

5

در ادامه معرفی وبلاگ‌های خوب پزشکی، این بار وبلاگ دیگری را به شما معرفی می‌کنم که اگر پزشک باشید، حتما مطالعه آن نظرتان را جلب خواهد کرد.

وبلاگ Life in the fastlane را تعدادی از پزشکان متخصص اورژانس و مراقبت‌های ویژه استرالیایی می‌نویسند، هدف آنها این است که آموزش الکترونیک در زمینه مراقبت‌های اورژانس را متحول کنند.

 Life in the fastlane

با مراجعه به این صفحه می‌توانید مختصری در مورد گروه نویسندگان این وبلاگ با ارزش بخوانید، پزشکانی که علاوه بر دانش پزشکی، گرایشاتی در زمینه‌های دیگر دارند و شخصیت‌های چندبعدی‌ای را به ذهن متبادر می‌کنند.

این وبلاگ دو سردبیر و ۱۰ نویسنده ثابت و تعدادی نویسنده مهمان دارد.

وبلاگ Life in the fastlane

مروری بر آرشیو غنی این وبلاگ، نشان می‌دهد که با چه چیزهایی سر و کار خواهیم داشت.

کیس‌های ارتوپدی، داخلی، قلب، تورما، تصاویر اشعه ایکس و پاتولوژی جالب، کوییزها و امتحانات آنلاین، بانکی از EKG، پادکست‌ها، اطلاعات دارویی و …

وبلاگ Life in the fastlane یک تکست‌بوک تجربی، حاصل هزاران ساعت وقت گروهی از پزشکات علاقه‌مند است. در این وبلاگ حتی می‌توانید در مورد کاربرد وب ۲.۰ در پزشکی و اپلیکیشن‌های پزشکی هم مطلب پیدا کنید.

 
5 نظرات
 1. علیرضا جلیلی می گوید

  معرفی وبلاگ های موفق در حوزه های مختلف کار خوبی است و می تواند برای وبلاگ نویسان ایرانی از جهت الگوگیری عالی باشد. من هم در پراب ۱۰ وبلاگ برتر سال ۲۰۱۱ را معرفی کرده ام.

 2. soorena می گوید

  wow:) kheili aali bood dr jan. mamnoon.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   قابل نداشت 🙂

 3. نوید کاشانی می گوید

  تا حالا پزشکی رو ندیدم که جالب بنویسه. البته قضیه شما فرق داره جناب دکتر. فکر کنم شما بیشتر از اونچه که یک دکتر باشید، یک گیک هستید!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   لطف شماست، همکارانی با قلم بسیار خوب هستند که به دلایلی مثل نبود وقت، شهامت کم برای آنلاین شدن یا واهمه از استقبال کم از مطالبشان اصلا آنلاین نمی‌شوند. حرف و حدیث در این زمنیه بسیار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.