جلوه‌های مصنوعی اینستاگرام را فراموش کنید! به دنبال جلوه‌‌های واقعی InstaCRT باشید

2

این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که گوشی هوشمند داشته باشد ولی اینستاگرام نصب نکرده باشید. همان طور که می‌دانید بعد از گرفتن یک عکس می‌شود به کمک اینستاگرام جلوه‌های یا فیل -ترهایی روی آنها اعمال کرد و بعد به اشتراکشان گذاشت.

اما به تازگی با همکاری یک فیلمساز به نام روبن برومن، یک عکاس به نام اریک وال‌استورم و یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار به نام مارتین استورم، یک ایده عجیب و غریب عملی شده است، آنها که از جلوه‌های مصنوعی اینستاگرام خوششان نمی‌آمد به این فکر افتادند که با استفاده از ابزارهای الکترونیک دهه هشتاد، جلوه‌های واقعی برای عکس‌ها درست کنند!

حاصل کار آنها اپلیکیشن InstaCRT است که دو دلار قیمت دارد. کاری که این اپلیکیشن می‌کند این است که عکس شما را تحویل می‌گیرد و بعد در جایی در شهر استکهلم روی یک نمایشگر یک اینچی CRT نمایش می‌دهد، بعد یک دوربین DSLR عکسی از نمایشگر می‌گیرد و برای شما می‌فرستد.

این ایده، جنون‌آمیز اما در عین حال جالب است!

InstaCRT

InstaCRT

InstaCRT

InstaCRT

از آنجا که این اپلیکیشن فقط یک سخت‌افزار دارد، در صورتی که چند کاربر همزمان عکسی تحویل بدهند، باید مدت زیادی صبر کنند تا عکس برایشان ارسال شود.

برای دیدن تعدادی از عکس‌های InstaCRT به اینجا بروید.

 
2 نظرات
 1. پژمان می گوید

  اون زمان که همیشه همه جا crt بود همه له له میزدند برای lcd .. برای کیفیت دیجیتالی تصاویر … همه VHS هاشونو تبدیل به VCD میکردند … دوربین فیلمی رو با دوربین دیجیتال عوض میکردند

  … حالا … ضاهرا بر عکس شده !!! … میرن با دوربین دیجیتال آخرین کیفیت عکس میگیرند بعد میرن جلوه قدیمی بهش میدن !!! میرن تو صف انتظار که یکی برداره تصاویرو آنالوگ کنه … !!!!!!!
  عجب …. !!
  بشر همواره همون چیزی رو میخواد که نیست !

 2. پرهام می گوید

  وای عالی بود دقیقا این ایده جنون آمیزه!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.