نگاهی به چهار اپلیکیشن اشتراک ویدئوی محبوب

در پستی که دیروز در «یک پزشک» منتشر کردم، دیدگاه خودم را در مورد عوامل مؤثر در موفقیت یک اپلیکیشن نوشتم.

اما در این پست می‌خواهم دسته‌ای از اپلیکیشن‌های موبایل را بررسی کنم که هر کدام سودای پیمودن مسیر اینستاگرام را در سر می‌پرورانند، البته این اپلیکیشن‌ها می‌خواهند موفقیت اینستاگرام را این بار در دنیای ویدئوها، و نه عکس‌ها تکرار کنند.

در این پست نگاهی به نقاظ قوت و احیانا ضعف این اپلیکیشن‌ها خواهیم انداخت.

ویژگی مشترک این اپلیکیشن‌ها این است که به کاربرانشان امکان می‌دهند، ویدئوهای بسیار کوتاه در حد ۱۵ ثانیه  بگیرند و به اشتراک بگذارند. اما هر کدام از این اپلیکیشن‌ها همین کار را به صورت متفاوتی انجام می‌دهند.

۱- Socialcam: سوشال‌کم، یکی از بهترین اپلیکیشن‌های اشتراک ویدئو است. این اپلیکیشن طراحی خوبی دارد و امکانات اجتماعی‌اش هم بسیار خوبی است و کاربران می‌توانند به سادگی ویدئوهای مورد نظرشان را لایک بزنند یا کامنت برای آنها بگذارند.

Socialcam

این نمایی از محیط این اپلیکیشن است، با اینکه سرعت اینترنت در ایران بالا نیست، با این همه در صورت داشتن یک وای فای ۵۱۲ کیلوبیت یا بالاتر هم می‌شود، از کار با این اپلیکیشن لذت برد.

Socialcam

وقتی شما می‌خواهید ویدئویی بگیرد از شما خواسته می‌شود که فیل -تر مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

سوشال‌کم، تم‌ها بسیار زیبایی دارد، که به راحتی روی ویدئوها اعمال می‌شوند، مثلا در اینجا یکی از این تم‌ها را می‌بینید، وقتی این تم را اعمال کنید، در ابتدا نمای زیبایی از یک پاکت نامه را می‌بیند که باز می‌شود و ویدئو به صورت یک نامه در دل آن نمایش داده می‌شود. تم زیبایی است!

Socialcam, تم Socialcam

حتی روی ویدئوها می‌توانید موسیقی‌های متناسب هم بگذارید.

سوشال‌کم اپ ساده و خوبی برای اشتراک ویدئو است و تقریبا همه ویژگی‌هایی را اینستاگرام برای عکس‌ها داشت، برای ویدئوها به ارمغان می‌آورد.

این اپ را برای اندروید از اینجا می‌توانید دانلود کنید. (ظاهرا در بازار یا ایران اپس قرار داده نشده.)

۲- Viddy: این اپلیکیشن هم شبیه اپلیکیشن سوشال‌کم است، هر فیل- تر «ویدی»، صدای پشت‌زمینه خاص خودش را دارد که به ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای شما اضافه می‌شود.

Viddy

این سایت فیل-‌ترهایی را هم به قسمت بازار خود اضافه کرده است و چنین به نظر می‌رسد که به زودی فیل‌-‌ترهایی را به صورت پولی برای خرید کاربران تولید خواهد کرد.

Viddy

۳- Tout: ویژگی این اپلیکیشن اشتراک عکس ساده بودن آن است: این اپلیکیشن هیچ فیلتری ندارد!

Tout

Tout

۴- Gifture: شاید از قسمت اول نام این اپلیکیشن حدس بزنید که این اپلیکیشن چه کار می‌کند. این اپلیکیشن، به شما اجازه می‌دهد چندین عکس بگیرید و بعد آنها را به صورت یک عکس گیف به اشتراک بگذارید.

Gifture

با توییتر می‌توانیم به دوستانمان بگوییم که در لحظه به چه فکر می‌کنیم، با اینستاگرام می‌توانیم برشی از زمان و مکانی را که در آن هستیم به اشتراک بگذاریم، و حالا با اپلکیشن‌های اشتراک عکس، دیگر می‌شود به وضوح به کاربران نشان داد که در حال انجام دادن چه کاری هستید یا چه چیزی دارید می‌بینید.

شما فکر می‌کنید که کدام یک از این اپلیکیشن‌های اشتراک ویدئو شانش موفقیت دارند، آیا موفقیت اینستاگرام این بار در دنیای ویدئوها قابل تکرار است؟

نظرات

  1. دکتر تو لیستت mobli رو ندیدم که خیلی معروفه

    • این اپ را قبلا معرفی کرده بود و هدف از این پست معرفی اپلیکیشن‌های تازه‌تر بود، نه معرفی همه اپلیکیشن‌های مطرح در این دسته.

  2. ضمن تشکر از مطلب
    یک زمانی دکتر از اندروید زیاد می نوشتید
    ولی مثل اینکه نیو ایپد شما باعث دوری شما از اندروید شده

  3. سلام خسته نباشید عنایت کنید راهنمایی بفرماید چگونه از اپلیکیشن سوشال کم میتوان کلیپ سیو کرد .با تشکر از شما

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.