زندانی‌های برزیلی راهی نو برای کاهش دوران محکومیت‌شان پیدا کرده‌اند: خواندن کتاب!

7

بر اساس یک طرح تازه مقامات برزیلی به زندانی‌های محکوم این امکان را داده‌اند که در ازای خواندن هر کتاب، ۴ روز از دوران زندانشان کم کنند.

حالا زندانی‌های ۴ زندان که در آنها بدنام‌ترین محکومان نگهداری می‌شوند، می‌توانند با خواندن ۱۲ کتاب در زمینه ادبیات، فلسفه، دانش یا ادبیات کلاسیک، تا حداکثر ۴۸ روز از دوران زندانشان کم کنند. آنها فرصت دارند که هر کتاب را در عرض ۴ هفته بخوانند، بعد از خواندن هر کتاب باید آنها نظرشان را در مورد کتاب با انشایی خوب و خطی خوانا بنویسند.

البته در ابتدای کار، هیئتی از مقامات اجرایی تصمیم می‌گیرد که کدام زندانی‌ها شایسته شرکت در این طرح هستند.

برزیل,زندان

به این ترتیب انتظار می‌رود که زندانی‌های با دیدی بازتر و روشن‌تر زندان‌ها را ترک کنند.

منبع: گاردین

   
7 نظرات
 1. arya می گوید

  من یکی از خواننده های پر و پا قرص فید هستم و تا حالا تو هیچ کدوم از پست ها نظر ندادم ولی این طرح واقعا جالب بود کاش آینه عبرت باشه برای بعضیا…..

 2. piano می گوید

  چقدر فکر جالبی کردند…اینطوری شاید بشه امیدوار بود برخی از این زندانی ها مسیر زندگیشون عوض بشه…

 3. پژمان می گوید

  کتاب خوندن زوری و انشای زوری …… … شاید همشون در ضاهر امر کتاب ها رو از بر کنند و یک انشایی هم ضمیمه اش کنند ولی مطمئن باشید تنها چیزی که بعد از ۳ – ۴ هفته از مطالب کتب شان به یاد میآورند ، آزاری و روز و زندان است … نه ادبیات ، نه فلسفه و نه هیچ چیز …

  1. Sam Ford می گوید

   من اینطور فکر نمی کنم،
   یادم هست یکی دو سال پیش پای صحبت های کسی نشسته بودم که ممیزی کتاب بود و کارش این بود که کتاب هایی رو که بوی سیاست و انتقاد دارن سانسور کنه! ولی به مرور کتاب ها جوری روش تاثیر گذاشتند که نه تنها دیگه منتقدشون نبود، بلکه خودش هم دست به قلم شد!
   ایشون می گفتند اصلاً به همین علت، افراد مشغول در این پست رو زود به زود عوض می کنن، چون بسیاریشون بعد از مدتی با نویسنده ها هم نظر می شن! و بعد از اون حتی اگه سانسور هم بکنند، دونسته جاهایی رو نادیده میگیرند که پیام نویسنده برسه!!!
   این اتفاق در مورد این زندانی ها هم می افته، فقط اگر محدودیت ۱۲ کتاب و کسر مدت زندان رو حذف کنند!

 4. حسین دستاویز می گوید

  اون پوستر رو دیوار چی میگه دکتر؟

 5. نرگس می گوید

  به نظرم این طرح اصلاً نباید روی زندانیایی که قتل انجام دادن یا به هر طریقی خطرناکن اجرا شه. اما برای زندانیای مسائل مالی و … خوبه

 6. سعید می گوید

  ایده جالبی است اما بعید می دانم در کشور ما قابل اجرا باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.