رپورتاژ: اینجا فرداست!

10

اگر با آگهی‌های اینترنتی سر و کار داشته باشید احتمال دارد که کاربر لوکوپوک بوده و یا نام آن را شنیده باشید. لوکوپوک زیرمجموعه‌ای از شرکت آرمیتیس است که در ده سال گذشته، به طور تخصصی در حوزه وب فعالیت نموده و هم‌اکنون وب‌سایت‌های برندهای شناخته شده‌ای مانند بانک صادرات، بانک توسعه صادرات، بانک صنعت و معدن، بانک کارآفرین، شرکت دنیس تریکو، شرکت شاتل و … بر بستر فنی و با طراحی آن در فضای اینترنت حضور دارند.

آیا واقعا تبلیغات اینترنتی در وضعیت فعلی ایران موثر است؟

نمودار تبلیغات
رشد تبلیغات اینترنتی از سال 1999 تا 2011 در آمریکا

اینترنت,استفاده از اینترنت
درصد استفاده از اینترنت در شاخه های مختلف صنعت در سالهای 2010 و 2011 در آمریکا

آگهی‌های اینترنتی به دلیل بازدهی بالا و هزینه‌های پایین خود، هر روز بیشتر از قبل مورد توجه کسب و کارهای گوناگون برای معرفی و اطلاع‌رسانی در باره محصولات و خدماتشان قرار می‌گیرند. گستره این آگهی‌ها از بنرهای تبلیغاتی در وبسایت‌های ثالث آغاز شده و مجموعه‌ی متنوعی شامل تبلیغات کلیدواژه‌ای، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات ویدئویی و … را در بر می‌گیرد.

مهم‌ترین مزیت تبلیغات اینترنتی نسبت به فرم‌های سنتی این است که می‌توانند با دقت بیشتری مخاطبان خود را هدف‌گذاری کنند و پیام خود را منتقل نمایند. ضمن آن که بازخورد و برآورد میزان کارآمدی یک تبلیغ دیجیتال از خطای کمتری بهره‌مند است. این بدین معنی است که شما با صرف هزینه‌ای کمتر می‌توانید مخاطبان و مشتریان بالقوه را یافته و خود را معرفی نمایید.

در کارزار تبلیغات اینترنتی تنها نخواهید ماند

کارزار

کارزار به عنوان زیرمجموعه‌ای جدید از شرکت آرمیتیس، تلاش نموده است تا دریچه‌ای نو به تبلیغات در فضای اینترنت ایران بگشاید. تیم کارزار که از گروهی از متخصصان جامعه‌شناسی، گرافیک و نرم افزار تشکیل شده، اعتقاد راسخ دارد که حضور هوشمندانه و با برنامه‌ریزی در فضای وب می‌تواند، کسب و کارها را گسترش داده و ارزش‌آفرینی داشته باشد. بر این اساس است که این تیم توانسته خدماتی متمایز در این عرصه ارائه نماید. در حالی که پیش از این، نگاه به تبلیغات اینترنتی نگاهی صرفا تزئینی و نوعی فروش رسانه بود، کارزار با آسیب‌شناسی این وضعیت و با بر صدر نشاندن منافع مشتریان، فرایند حضور در وب را بازتعریف نموده و می‌کوشد که اینترنت را به عنوان بستر اصلی تجارت الکترونیک، عینی سازد. تجربه مشتریان کنونی کارزار، شامل مجموعه‌های تخفیفان، آب‌سکون، ابراهیم و شاتل نشان می‌دهد که این حوزه از تبلیغات در ایران نیز جدی گرفته شده و می‌تواند بر کسب و کارها تأثیرات واقعی گذارد.

اما پارامترهای یک حضور موفق در اینترنت چیست؟ مجموعه‌ی کارزار اعتقاد دارد که تبلیغات امری علمی است که در تقاطع علوم انسانی، هنر و مهندسی قرار گرفته است. تنها یک چیدمان مناسب از این دست است که می‌تواند راهگشا باشد و از نگاه‌های ذوق‌ورزانه‌ی صرف فراتر رود. کازار با فراهم آوردن تیمی متعهد به همراه سرمایه اجتماعی متناسب از ارتباط و تعامل با بزرگان عرصه‌ی وب ایران و سایت‌های صاحب نفوذ و پر مخاطب، تلاش دارد که مشتریانش را از حضوری پرثمر و موثر در اینترنت آسوده‌خاطر سازد.

کارزار چگونه خدمات خود را به کسب وکارها ارائه می‌کند؟

کارزار
1- کارشناسان کارزار با برگزاری جلسات توفان ذهنی با مشتری، صورت مسأله بازاریابی و کلیه پارامترهای دخیل در آن را بررسی می‌کنند. این نشست‌ها با حضور کارشناسان روابط عمومی و فروش مشتری و دیگر ذی‌نفعان برگزار شده و اهداف تبلیغات اینترنتی و سیاست‌های مشتری در این رابطه را روشن می‌سازد. دست‌آوردهای این نشست‌ها، مبنای اصلی طرح کمپین تبلیغات اینترنتی مشتری است.

2-  داده‌های به دست آمده از نشست‌های توفان ذهنی به همراه تجربیات قبلی کارشناسان کارزار، بستر اصلی طراحی شدن یک کمپین یکتای تبلیغات اینترنتی برای مشتریان ما است. ایده‌های گوناگونی بررسی شده و اتودهای به دست آمده مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا محصول نهایی که کمپینی بر اساس سیاست‌های مشتری و ویژگی‌های مخاطبان است به دست آید.

3- مرحله بعدی در این فرایند، انتخاب چیدمانی مناسب از ابزارها و رسانه‌های مرتبط است به نحوی که پیام تبلیغاتی مشترین به بهترین نحو و اثربخش‌ترین صورت ممکن به مخاطبان منتقل شود. کارزار با توجه به قراردادهای همکاری با مهم‌ترین وبسایت‌های ایران و دسترسی به تیم‌های گوناگون پیاده‌ساز، مجموعه‌ای منحصر به فرد از ابزارهای لازم برای اجرای کمپین تبلیغات اینترنتی را به کار گرفته و ایده‌های به دست آمده در بخش‌های پیشین را عملی می‌سازد.

4- بازخوردگیری و ارزیابی دقیق و دوره‌ای از وضعیت کمپین تبلیغات اینترنتی، به کارزار امکان می‌دهد تا مسیر در پیش گرفته شده را به صورت مداوم اصلاح نموده و خطاهای احتمالی را به کم‌ترین میزان خود کاهش دهد. این ارزیابی‌های دوره‌ای شامل مجموعه‌ای از داده‌های کمی و کیفی است که از منابع گوناگون آماری و غیرآماری به دست می‌آیند. گزارش‌های این بخش مبنای تصمیم‌گیری‌های آتیِ مشتریان ما در زمینه تبلیغات اینترنتی است.

آیا واقعا به حضور مشاور در این حوزه نیاز است؟
مشاوره قطعا در حوزه ای لازم است، مخصوصا در حوزه ای مانند اینترنت که به چاهی پرعمقی تعبیر می شود که هر چقدر پول در آن ریخته شود پر نخواهد شد.

کارزار نشان داده است که با یک مشاوره هوشمندانه در حوزه رسانه های اینترنتی، شما را در مسیر بهتری در حوزه برندسازی و بازاریابی قرار خواهد داد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / موتور کولر آبی / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
10 نظرات
 1. رسول می گوید

  این یه تبلیغه؟؟؟؟؟!!
  دکتر ….

  1. محسن می گوید

   اگر به تیتر مطلب دقت کنید، نوشته “رپرتاژ”.
   روشی بسیار شریف و معقولانه برای یک وبلاگ خوب.

 2. رضا می گوید

  | این یه تبلیغه؟؟؟؟؟!!
  دکتر …. |

  آقای رسول آخه این چه نوع برخورده؟! چرا ما ایرانی ها اینقدر پرتوقع هستیم! بله تبلیغه معلومه که تبلیغه !
  نه اینکه شما خواننده عزیز بابت مقالات خوبه 1پزشک ماهیانه مبلغی رو به صورت حق اشتراک می دین! حق دارین خوب اعتراض کنید، ناراحت شین، بهتون بربخوره

  واقعا بهتون تبریک می گم آقای دکتر مجیدی، به همین مسیر خوب تون پرقدرت ادامه بدین

 3. سامان بزرگمهر می گوید

  چرا بالا و پایین مطلب کادر « دسترسی به این سایت امکان پذیر نیست » دیده می شود ؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   پلاگین اشتراک فیس بوک را داشتم تست می‌کردم.

 4. اکبر محمدی می گوید

  چه جالب!
  یک سایت محبوب من (یک پزشک) یک رپورتاژ از یک سایت محبوب دیگه ی من (لوکوپوک) می گذاره, هم برای حمایت از “یک پزشک ” عالی بود و هم برای ” لوکوپوک”!
  خوانندگان عزیز , بهترین تبلیغ , تبلیغ صادقانه و واقعگرایانه است.
  اتفاقاً با شناخت 5-6 ساله ای که از جناب دکتر مجیدی دارم – حداقل در وادی فناوری- دست روی چیزی نمی گذاره که مناسب و تاثیرگذار نباشه!
  ضمناً به قول استاد هادوی نیا : ” ما همه فروشنده ایم… از استاد دانشگاه گرفته که دانش خود را به دانشجویانش می فروشد تا پزشکی که دانش و تجربه ی خود را به بیمارانش می فروشد و تا سیاستمداری که سیاست خود را می فروشد و …!”
  ما همه در حال خرید و فروشیم, برخی اجناس ملموس اند و بسیار نا ملموس!
  راستی شما چه چیزی را می فروشید؟!

 5. سیروس می گوید

  سلام.واقعا سایت زیبایی هستش..خوشحال میشم به وبم سر یزنی…

 6. علی معارف می گوید

  واقعا جای تبریک داره، مجموعه لوکوپوک همیشه حرف ها و ایده های جدید برای گفتن داره و این خیلی حس خوبی به آدم می ده.

  این انیمیشن بی نظیر بود واقعا آدم رو به فکر فر می بره

 7. بهنام می گوید

  ولی من سایت http://www.irangan.com بیشتر قبول دارم چون از تبلیغاتی که داخلش داشتم جواب فوق العاده گرفتم.

 8. علی معارف می گوید

  بهنام عزیز شما هم اگه دوست داری تبلیغات کنی خیلی ساده هزینه ش رو پرداخت کن و یه ریپورتاژ آگهی در مورد ایران گان ت در یک پزشک بزن

  این شیوه سوء استفاده از کامنت ها صحیح نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.