ترامپ دستور تاسیس نیروی فضایی ایالات متحده را صادر کرد تا رسما جنگ فضایی میان ابرقدرت‌ها آغاز شود

0

رئیس جمهور امریکا قانون تاسیس «نیروی فضایی» ایالات متحده را امضا کرد.

در حالی دولت ترامپ تاسیس شاخه جدید ارتش این کشور را جشن می‌گیرد که بیش از ۷۰ سال از تاسیس آخرین واحد نیروی نظامی در این کشور می‌گذرد. البته، فعلا نیروی فضایی زیرمجموعه نیروی هوایی امریکا خواهد بود و واحد با تعداد نفرات و امکانات کوچک ولی اهداف بزرگ است.

راه‌اندازی ارتش نیروی‌های فضایی بخشی از لایحه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری است که هفته گذشته مجلس نمایندگان و سنای امریکا تصویب کرد.

دونالد ترامپ مراسم امضای قانون تاسیس نیروی نظامی را در یکی از پایگاه‌های ارتش در نزدیکی شهر واشنگتن برگزار کرد؛ تنها دو روز پس از اینکه استیضاح او در مجلس رای آورد. تاسیس نیروی فضایی یک پیروزی بزرگ برای دولت ترامپ محسوب می‌شود.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ترامپ به شدت روی برتری‌های فضایی امریکا تاکید دارد و می‌گوید در فضا کاملا برتری با کشورش خواهد بود. او پیشتازی کشورهای چین و روسیه در فضا را غیرقابل‌قبول برای ایالات متحده می‌داند و تاسیس نیروی فضایی را مانعی برای تهدیدات و تجاوزها به این کشور قلم‌داد کرده است.

جنگ ابرقدرتها به فضا کشیده شد

البته، هدف از راه‌اندازی نیروی فضایی، زدن پایگاه در فضا یا اعزام نیروی نظامی به ایستگاه‌های فضایی نیست بلکه در حال حاضر بیشتر برای مراقبت از اموال این کشور از جمله صدها ماهواره ارتباطی و مخابراتی، سفینه‌های فضایی و فناوری‌های اختصاصی آن‌ها است.

ترامپ در مراسم امضای قانون تاسیس نیروی فضایی، ضمن تاکید بر پیشرفت‌هایی که امریکا طی سال‌های اخیر در حوزه هوافضا داشته است؛ وظیفه اصلی نیروی فضایی را حفظ تسلط بر فضا عنوان می‌کند.

اکنون، فضا برای این کشور و دیگر قدرت‌های جهانی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. تلاش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای، نقشه‌برداری‌های جغرافیایی، مکان‌یابی‌های دقیق و کاربردهای این‌چنینی یک نیاز اساسی هستند که باعث شدند این حوزه وارد یک رقابت داغ و جنگ احتمالی در آینده میان کشورهای مختلف شود.

در فوریه گذشته، پنتاگون گزارش از پیشرفته‌های زیادی فضایی دو کشور روسیه و چین منتشر کرد. توسعه فناوری‌های فضایی این دو کشور تهدیدی برای ایالات متحده هستند. به استناد این گزارش، اکنون روسیه و چین می‌توانند ماهواره‌های امریکا و متحدین او را در فضا منهدم یا از کار بیندازند.

اکنون، ارتش ایالات متحده شامل شاخه‌های نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگ‌داران دریایی، گارد ساحلی و نیروی فضایی است.

منبع

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.