ترامپ دستور تاسیس نیروی فضایی ایالات متحده را صادر کرد تا رسما جنگ فضایی میان ابرقدرت‌ها آغاز شود

0

رئیس جمهور امریکا قانون تاسیس «نیروی فضایی» ایالات متحده را امضا کرد.

در حالی دولت ترامپ تاسیس شاخه جدید ارتش این کشور را جشن می‌گیرد که بیش از ۷۰ سال از تاسیس آخرین واحد نیروی نظامی در این کشور می‌گذرد. البته، فعلا نیروی فضایی زیرمجموعه نیروی هوایی امریکا خواهد بود و واحد با تعداد نفرات و امکانات کوچک ولی اهداف بزرگ است.

راه‌اندازی ارتش نیروی‌های فضایی بخشی از لایحه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری است که هفته گذشته مجلس نمایندگان و سنای امریکا تصویب کرد.

دونالد ترامپ مراسم امضای قانون تاسیس نیروی نظامی را در یکی از پایگاه‌های ارتش در نزدیکی شهر واشنگتن برگزار کرد؛ تنها دو روز پس از اینکه استیضاح او در مجلس رای آورد. تاسیس نیروی فضایی یک پیروزی بزرگ برای دولت ترامپ محسوب می‌شود.

ترامپ به شدت روی برتری‌های فضایی امریکا تاکید دارد و می‌گوید در فضا کاملا برتری با کشورش خواهد بود. او پیشتازی کشورهای چین و روسیه در فضا را غیرقابل‌قبول برای ایالات متحده می‌داند و تاسیس نیروی فضایی را مانعی برای تهدیدات و تجاوزها به این کشور قلم‌داد کرده است.

جنگ ابرقدرتها به فضا کشیده شد

البته، هدف از راه‌اندازی نیروی فضایی، زدن پایگاه در فضا یا اعزام نیروی نظامی به ایستگاه‌های فضایی نیست بلکه در حال حاضر بیشتر برای مراقبت از اموال این کشور از جمله صدها ماهواره ارتباطی و مخابراتی، سفینه‌های فضایی و فناوری‌های اختصاصی آن‌ها است.

ترامپ در مراسم امضای قانون تاسیس نیروی فضایی، ضمن تاکید بر پیشرفت‌هایی که امریکا طی سال‌های اخیر در حوزه هوافضا داشته است؛ وظیفه اصلی نیروی فضایی را حفظ تسلط بر فضا عنوان می‌کند.

اکنون، فضا برای این کشور و دیگر قدرت‌های جهانی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. تلاش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای، نقشه‌برداری‌های جغرافیایی، مکان‌یابی‌های دقیق و کاربردهای این‌چنینی یک نیاز اساسی هستند که باعث شدند این حوزه وارد یک رقابت داغ و جنگ احتمالی در آینده میان کشورهای مختلف شود.

در فوریه گذشته، پنتاگون گزارش از پیشرفته‌های زیادی فضایی دو کشور روسیه و چین منتشر کرد. توسعه فناوری‌های فضایی این دو کشور تهدیدی برای ایالات متحده هستند. به استناد این گزارش، اکنون روسیه و چین می‌توانند ماهواره‌های امریکا و متحدین او را در فضا منهدم یا از کار بیندازند.

اکنون، ارتش ایالات متحده شامل شاخه‌های نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگ‌داران دریایی، گارد ساحلی و نیروی فضایی است.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.