چگونه با شیطنت و به صورت «ناشناس»، داستان سریال گیم آو ترونز را برای یک دوست لو بدهیم و اسپویل کنیم؟ + معرفی افزونه ضد اسپویل

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
  • ۱ دیدگاه

فصل هشتم و آخر سریال گیم آو ترونز شروع شده. میزان استقبال آنقدر بالاست که خیلی‌ها حتی در ایران در همان ساعات نخست سریال را تماشا می‌کنند و سهوا و البته گاهی عمدا در شبکه‌های اجتماعی یا در تماس با دوستانشان، چیزهایی را از سریال لو می‌دهند.

البته این روزها اسپویل از در و دیوار می‌ریزد و حتی اگر شما بخواهید خبرهای فناوری را مثلا از فلیپ‌بورد هم مرور کنید، باز هم در کمال شگفتی به نوشته‌های زیادی در مورد سریال برمی‌خورید.

خیلی از ماها زخم‌خورده دوستان بازیگوش خود بوده‌ایم، آنهایی که عادت دارند بلافاصله داستان سریال‌ها و فیلم‌ها را لو بدهند. آنها حتی در هنگام توصیه یک فیلم خوب، به بهانه آشنا کردن شما با فیلم، داستان کلی فیلم را لو می‌دهند و چقدر بد است که در فیلمی که دارای چرخش داستانی زیرکانه در انتهای خود است، شما از اول سرانجام داستان را بدانید.

اگر آدم بخشایشگری هستید، به شما تبریک می‌گویم و این روحیه شما را می‌ستایم. اما اگر آدم انتقام‌جویی هستید، باید بگویم که سایتی به نام spoiled.io مدتی است راه افتاده که با سوء استفاده از روحیه سرسخت و ستمگرتان، به شما کمک می‌کند که انتقام اسپویلی بگیرید.

شیوه کار سایت خیلی ساده است:

شماره موبایل دوستتان را وارد می‌کنید. به محض تمام شدن پخش سریال از شبکه اصلی، پیامکی حاوی خط اصلی داستان آن اپیزود، برای دوستتان پیامک می‌شود!

البته این سایت spoiled.io بی مزد و مواجب این کار را نمی‌کند و به ازای هر قسمت ۹۹ سنت می‌‌گیرد.

من به درستی نمی‌دانم که این سایت به ایران هم پیامک ارسال می‌کند یا نه، اما برای خیلی از ماها مبلغ ۹۹ سنت برای یک بازیگوشی بالاست!

ضمن اینکه توصیه نمی‌کنم اینقدر انتقامجو باشید!


اما گذشته از جنبه شوخی و تفریحی، ما افزونه خوبی برای کروم هم داریم که کارش محافظت شما در برابر خطر اسپویل‌پذیری است.

این افزونه کروم Unspoiler نام دارد. این افزونه به صورت خودکار کلمات کلیدی منجر به لو رفتن داستان سریال‌ها را در توییتر، فیس‌بوک و سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر تشخیص می‌دهند و آنها را بلاک می‌کند.

بعد از نصب افزونه شما می‌توانید سریال‌هایی که نمی‌خواهید چیزی از آنها را بخوانید، مشخص کنید.

شما می‌توانید برخی از سایت‌هایی که می‌دانید مطالبشان مشکلی از نظر اسپویل ندارند، مشخص کنید تا در لیست سفید نمایش قرار بگیرند.

نظرات

  1. چقدر آدم آخه باید مریض باشه :))

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.