تریلر فیلم «زندگی پی»

2

تازه‌ترین فیلم انگ لی -کارگردان پرآوازه فیلم‌های ببر خیزان، اژدهای پنهان و کوهستان بروکبک- فیلم «زندگی پی» است که بر اساس رمان «زندگی پی» نوشته یان مارتل ساخته شده است.

این رمان موفق با سوژه جالب‌ا‌اش در ایران توسط نشر علم با ترجمه گیتا گرکانی چند سال پیش منتشر شده بود.

«زندگی پی کتابی درباره مذهب، ترس، طبیعت و سرسختی پایان ناپذیر انسان است.

خطر لوث شدن داستان:

زندگی پی درباره پسر جوانی بنام پی پاتل، فرزند یک نگهبان باغ وحش در هندوستان است. پی پاتل در شانزده سالگی همراه خانواده اش از هند به طرف کانادا کوچ می‌کند. خانواده پی در قسمت بار یک کشتی ژاپنی در کنار جانوران باغ وحش به سمت خانه جدید سفر می‌کنند. در میانه راه کشتی غرق می‌شود و پی خودش را در قایق نجاتی به همراه یک کفتار، یک اورانگوتان، یک زرافه زخمی و یک ببر بنگال دویست کیلو گرمی تنها می‌بیند .

در هفته نخست سفر پی بر روی این قایق نجات تنها چیزی که بر همه چیز چیره‌است کشمکش برای زندگی ست. ادامه کتاب شرح ۲۲۷ روز گمشدگی پی بر روی دریاست. قایق نجاتی که پی بر روی آن سوار است برای نجات یک انسان به اندازه کافی غذا اندوخته دارد ولی پی می‌داند که تنها امید رهایی خوشنود نگهداشتن این ببر و خدمت کردن به اوست. زندگی پی در وحشتی همیشگی از ببر شکل می‌گیرد و تعریف می‌شود.

 پی برروی دریا

ناامیدی پی از زندگانی نه تنها یک فرایند حسی و عاطفی که یک حقیقت هراسناک فیزیکی است. پس از رسیدن آنها به سواحل مکزیکو ببر بنگال در جنگل ناپدید می‌شود و نشانی از او نمی‌ماند. مسئولینی که از پی درباره سفرش پرس و جو می‌کنند داستانش را باور نمی‌کنند و از او می‌خواهند که حقیقت را بگوید. در پایان پس از ساعت‌ها تهدید و اجبار پی داستان دومی را داستان می‌کند. داستانی باور پذیر تر که نشانه‌ای از گمان پردازی در آن نیست. داستانی که گویی زندگی راستسن پی است.» (+)

چگونه زندگی پی را نوشتم؟ یادداشتی از یان مارتل

فیلم زندگی پی در ماه دسامبر اکران خواهد شد، تا آن زمان برای آشنایی با حال و هوای فیلم، دیدن تریلرش را توصیه می‌کنم.

مشاهده در یوتیوب

دانلود با کیفیت خوب با حجم ۱۳.۵۶ مگابایت

 
2 نظرات
  1. ارش... می گوید

    کلا درگیری شخصیت ها با محدودیت ها و شرایط محیطی رو خیلی دوست دارم… مثل cast way با بازی تام هنکس…کنت مونت کریستو…رابینسون کروزوئه…سریال کارتونی خانواده دکتر ارنست…یا فارست گامپ( بازم با بازی تام هنکس)…و همچنین فیلم The Pursuit of Happyness با بازی ویل اسمیت بزرگ…

  2. محمدرضا می گوید

    مطلب خیلی خوبی بود.امروز پوستر این فیلمو دیدم و با خوندن این مطلب اطلاعات مفید تری دستگیرم شد.
    یه پیشنهادی دارم.یه دکمه هم برای شر کردن رو فیسبوک به سایت اضافه کنید خیلی خوب میشه.
    موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.