تنها کسی که پنج ماه قبل از اکران شدن قسمت تازه فیلم «پیشتازان فضا» موفق به دیدن آن شد

5

انسان‌ها برای نشان دادن نیکی، تنها به بهانه نیاز دارند، چنین بختی به تازگی برای استودیوهای هالیوود پیش آمد.

«دنیل» یک مرد ۴۱ ساله مقیم نیویورک است، او از علاقه‌مندان پرشور سری فیلم‌های Star Trek است که ما در ایران بیشتر این فیلم‌ها را با عنوان پیشتازان فضا می‌شناسیم. اما دنیل به شدت بیمار است و به علت ابتلا به لوسمی تنها چند هفته دیگر زنده می‌ماند.

مدتهاست که او به صورت متناوب در بیمارستان بستری می‌شود، در شرایطی که چند ماه تا اکران قسمت بعدی فیلم پیشتازان فضا، یعنی Star Trek into Darkness باقی مانده است، تنها امید او این بود که با تهیه بلیت فیلم هابیت‌ها بتواند ۹ دقیقه از پیش‌نمایش پیشتازان فضا را قبل از دیدن این فیلم ببیند. اما وضعیت او مانع از این کار شد.

01-06-2013 11-00-28 PM

دوست آقای دنیل، وضعیت او را در سایت «ردیت» پست کرد و از کاربران سایت خواست، اگر می‌توانند راهی پیدا کنند که او بتواند این پیش‌نمایش چند دقیقه‌ای را ببینند.

در کمال تعجب، استودیوهای پارامونت و Bad Robot و جی جی آبرامز -کارگردان فیلم-، از این موضوع باخبر شدند و تصمیم گرفتند که راهی برای خوشحال کردن دنیل پیدا کنند. بنابراین آنها پنج ماه قبل از نمایش فیلم، یک نسخه تکمیل‌نشده از کل فیلم را به او نمایش داده‌اند، نسخه‌ای که گرچه نهایی نیست و ممکن است صحنه‌هایی به آن اضافه شود یا از آن کم شود، اما برای خوشحال کردن دنیل کافی بود.

در ۳۰ دسامبر، بعد از اینکه دنیل و همسرش قول دادند که چیزی در مورد محتوای فیلم افشا نکنند، فیلم برای آنها نمایش داده شد.

دنیل بعد از دیدن فیلم برای نخستین بار در عرض چند ماه اخیر به لطف آبرامز و استودیوهای هالیوود و البته شبکه اجتماعی ردیت، لبخندی روی لب داشت.

01-06-2013 11-00-58 PM

پیش از این هم آبرامز مهربانی خود را یک بار دیگر نشان داده بود، آن دفعه او به یک بیمار دیگر به نام «رندی پاش» که در موردش قبلا در یک پزشک برایتان نوشته بودم (+ و +) ، اجازه داد که نقش کوچکی را در پیشتازان فضا در سال ۲۰۰۹ بازی کند. متأسفانه «رندی پاش» قبل از اکران شدن آن فیلم درگذشت.

در اینجا در سمت راست، رندی پاش را در حال ایفای نقش کوتاهش در فیلم می‌بینید. در اینجا هم می‌توانید ویدئوی این سکانس کوتاه را ببینید.

01-06-2013 11-06-41 PM

منبع

 
5 نظرات
 1. مریم می گوید

  و البته مرد بیچاره دیروز فوت کرد، بعد از تماشای فیلم به رختخواب رفت و دیگه هرگز بیدار نشد.
  http://www.hollywoodreporter.com/news/star-trek-fan-dies-jj-408899

 2. ali می گوید

  اخی از این هالیوود یه چیز خوب دیدیم(به جز فیلماش)
  داستان این بنده خدا شده ز گهواره تا گور فیلم بجوی

 3. سیاوش می گوید

  یعنی واقعأ اونا کافرند؟؟؟؟ یعنی اونجا بلادکفره؟؟؟یعنی اونجا جون انسان اینقدر بی ارزشه که طرف روی هزینه میلیارددلاریه فیلمش ریسک میکنه تایکنفر روخوشحال کنه وبه آرزوش برسونه؟؟؟؟؟؟
  ایکاش…….!!!!!!

  1. دکتر مسعود ایرانی می گوید

   خطابم به یک پزشک است:

   سلام
   اول: شما “تنها کس” نیستی. مگر آنکه از روی حلقه اصلی فیلم در انبار کمپانی رونوشت برداشته باشی. فکر نکردید که از فایلی که شما درید دانلود یا واچ میکنید، دیگران هم می توانند؟
   دوم: بسیاری از فیلمها قبل اکران در شبکه های مجازی ریلیز می شوند و همه افراد به انواع سایتها دسترسی دارند
   سوم: اعلان عمومی برای یک سرقت سینمایی و هنری چندان که نه؛ اصلا زیبنده نیست و می دانید حتی کپی آن بعد اکران هم “جرم” محسوب می شود، چه رسد به “قبل از اکران عمومی” که جرایم زیادی از قبیل “سرقت، قاچاق، نگهداری مال غیر، زیان و خسران به دینفع، ارتشاء و ….” و چندین عنوان مجرمانه دیگر دارد.
   چهارم: کاش شما در یک زمینه ای ؛هر زمینه مفیدی” مولد بودید تا دیگران استفاده کنند؛ نه صرفا یک مصرف کننده

   موفق باشید

 4. دوربین مداربسته داهوا می گوید

  مرسی از سایت خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.