«کیم دات کام» تا به حال ۲۰ هزار دلار صرف دانلود از آی‌تونز کرده است!

1

«کیم دات کام» را که می‌شناسید؟ او صاحب جنجالی سایت بسته شده مگاآ‍پلود و صاحب سایت فعلی مگا است. گاهی او روی خوب سکه‌اش را نشان می‌دهد و گاهی هم وجه شیطانی‌اش را!

04-21-2013 09-13-59 AM

 به تازگی او در گفتگویی با Financial Times ادعا کرده است که در عرض پنج سال قبل، ۲۰ هزار دلار صرف دانلود از آی‌تونز کرده است. او گفته است که یک راهزن نیست و در زندگی‌اش تا به حال هیچ فیلمی را آپلود نکرده و با دیگران به اشتراک نگذاشته است.

او دوست دارد که دیگران باور کنند که سایت قبلی و سایت کنونی به منظور تسهیل کار نقض‌کنندگان کپی‌رایت درست نشده است. سایت کنونی او ویژگی‌های رمزگزاری فایل خاصی دارد، به گونه‌ای که خود گرداننده سایت ابدا متوجه نوع فایل آپلود شده توسط کاربران نمی‌شود و با استناد به این مطلب، او می‌تواند قوانین فعلی کپی‌رایت را دور بزند. شاید قانون‌گذاران مجبور شوند که تنها به خاطر وجود همین مفر قانونی، تغییر تازه‌ای در قوانین بدهند.

افتتاح سایت مگا با یک مراسم مفصل، دراین مراسم پر سر و صدا حتی ترتیبی داده شده که یک هجوم کاذب FBI هم صورت بگیرد، جالب اینجا بود که هلیکوپتری که کیم قرار بود با آن به محل همایش افتتاح برود به خاطر مشکل فنی، زمین‌گیر شد و او مجبور شد در «ناکجاآبادی» فرود بیاید!

04-21-2013 09-05-42 AM

کیم دات کام و جان مک‌آفی دو چهره جنجالی و بحت‌برانگیز فناوری در این یکی دو سال اخیر بوده‌اند، اولی با دور زدن قانونی به کار خود ادامه می‌دهد و شیطنت‌هایش گاهی محبوبش هم می‌کنند، تکلیف دومی هنوز مشخص نشده است و ما هنوز متوجه نشده‌ایم که او یک خلافکار عادی است یا یک خلافکار مرموز که توسط نهادهای خاصی در آمریکا از او حمایت می‌شود.

04-21-2013 09-06-09 AM

در مورد کیم دات کام مرور این پست‌های یک پزشک مناسب است:
بسته شدن مگاآپلود و دستگیری صاحب عجیبش
فایل‌سونیک هم به سرنوشت مگاآپلود مبتلا می‌شود؟ چرایی و چگونگی نقض کپی‌رایت
بازگشت کیم دات کام
گابُن، سد راه کیم دات کام شد!

منبع

 
1 نظر
  1. sheida می گوید

    بعید می‌دانم این ۲۰ هزار تا درست باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.