کیم دات کام: اطلاعات بیش از ۶۰۰ سرور مگاآپلود به صورت کامل پاک شده‌اند!

3

کیم دات کام دیروز اعلام کرد که شرکت میزبانی که اطلاعات سایت بسته‌شده مگاآپلود در آن نگهداری می‌شد -یعنی LeaseWeb – بدون اخطار قبلی همه اطلاعات سرورهای سایت مگاآپلود را پاک کرده است و دیگر دسترسی به اطلاعات هیچ کدام از آنها ممکن نیست.

06-20-2013 09-34-55 AM

در مقابل شرکت LeaseWeb می‌گوید که ۶۰ عدد از این سرورها در اختیار مقامات قضایی آمریکا قرار داده شده و به صورت فیزیکی به آمریکا منتقل شده بودند، در مورد بقیه سرورها هم این شرکت می‌گوید که بیش از یک سال بدون اینکه کیم دات کام خودش خواسته باشد و بدون هزینه‌ای، اطلاعات ۶۳۰ سرور مگاآپلود را حفظ کرده است و در این یک سال هیچگاه کیم دات کام نخواسته بود که به اطلاعات دسترسی پیدا کند یا آنها را بازیابی کند، با گذشت یک سال این شرکت که شاهد هیچ علاقه‌ای از سوی کیم دات کام نبود، تصمیم گرفت که اطلاعات را پاک کند.

06-20-2013 09-37-43 AM

LeaseWeb دقیقا مشخص نکرده است که در این مدت چقدر هزینه بابت حفظ اطلاعات سایت مگاآپلود صرف کرده است، اما برآورد می‌شود که این هزینه معادل ۹ هزار دلار در هر روز بوده است، حجم اطلاعات مگاآپلود به ۲۵ میلیون گیگ می‌رسید!

کیم دات کام اصلا در قابل این واقعه شکیبا نیست، او این پاک شدن اطلاعات را بزرگ‌ترین قتل عام اطلاعات در تاریخ اینترنت می‌داند که توسط دولت آمریکا، massacre و دادگستری آمریکا انجام شده است.

کیم دات کام ادعا می‌کند که تیم حقوقی مگاآپلود از شرکت LeaseWeb خواسته بود که تا زمانی که دادگاه آمریکا بتواند به نتیجه برسد از اطلاعات محافظت کند، اما LeaseWeb این مسئله را تکذیب می‌کند و می‌گوید که تصمیم خود را به اطلاع صاحب مگاآپلود رسانیده بودند، اما پاسخی دریافت نکرده بودند. LeaseWeb می‌گوید که برای کاهش خطرات امنیتی و افزایش حریم خصوصی مشتریانش مجبور است، قبل از اجاره سرورها به مشتریان جدید، اطلاعات قدیمی را کاملا پاک کند.

06-20-2013 09-32-13 AM

مگاآپلود که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شده بود، سال ۲۰۱۲ بعد از یک تحقیق قضایی طولانی‌مدت و ادعای نقض کپی‌رایت بسته شد. در همان زمان، مقامات فدرال اخطار کرده بودند که کاربران مگاآپلود ممکن است همه اطلاعات خود را از دست بدهند.

به این ترتیب میلیون‌های فایل شخصی، پتابایت‌ها عکس، پشتیبان و اطلاعات دارایی‌های شخصی و تجاری برای همیشه از دست رفته‌اند.

منبع

 
3 نظرات
 1. Marilyn می گوید

  🙂

 2. علی می گوید

  چه گناهی کرده این بنده خدا همش بهش گیر میدن

 3. TBOR می گوید

  یه قانون نا نوشته ای در فضای دیجیتال وجود داره که میگه :

  اگر از هر داده ای حداقل ۳ کپی وجود نداشته باشه ، انگار که اصلا وجود نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.