تازه‌ترین گزارش میزان فروش و سود شرکت اپل: تقریبا مطابق برآوردها، ولی نه فوق‌العاده!

1

اپل دیروز گزارش میزان فروش و سود مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ را منتشر کرد (سه‌ماهه اقتصادی):

بر این اساس، شرکت اپل در این سه ماه ۳۱.۲ میلیون آی‌فون فروخته است که از برآورد فروش ۲۶ میلیونی به میزان قابل توجهی بیشتر بوده است، اما در مقابل فروش آی‌پد نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل کاهش داشت و از ۱۷ میلیون دستگاه به ۱۴.۶ میلیون دستگاه رسید.

میزان سود اپل ۳۵.۳ میلیارد دلار بود که باعث سود ۷.۴۷ دلاری هر سهم اپل شد. هر دو اینها تقریبا معادل برآوردهای کارشناسان یعنی ۳۵.۱ میلیارد سود کلی و ۷.۳۴ دلار سود هر سهام بودند.

میزان عایدی اپل، نسبت به سه ماهه مشابه سال پیش تفاوت زیادی نکرده است، اما نسبت به سه ماه قبلی سال ۲۰۱۳، به میزان ۹.۳۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

07-24-2013 04-40-16 AM

شاید این افت سود، در ماه‌های منتهی به شهریور/مهر که در آن اپل، آی‌فون و آی‌پد جدید را معرفی می‌کند تا حدی طبیعی باشد.

خیلی‌ها منتظر هستند که آی‌فون ۵S، آی‌فون ارزان و آی‌پد تازه اپل را ببینند و همراه iOS 7 تجربه کنند. گرچه خیلی‌ها باور دارند که اپل فاکتور مهم توانایی شگفت‌زده کردن مشتری‌ها را از دست داده است، اما اپل با همین محصولاتی که صحبتشان شد و شاید با ساعت و تلویزیون هوشمند، قصد دارد، همچنان تسلط خود را بر بازار حفظ کند.

منبع: + و +

 
1 نظر
  1. شهباز می گوید

    در صورتی که مدیران اپل پذیرفته باشن که فاکتور مهم توانایی شگفت‌زده کردن مشتری‌ها را از دست داده دادن، می تونیم منتظر یک شگفتی عظیم در معرفی آی فون ۵S و محصولات جدیدیش از سوی این کمپانی باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.