مطابق تازه‌ترین برآوردها، مردم روزانه ۵۰ دقیقه در اپلیکیشن‌های فیس‌بوکی وقت می‌گذرانند

3

گرچه ما آمار درست و حسابی در مورد زمانی که مردم در هر یک از شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، نداریم، اما نگاهی به آمارهای کاربران خارج کشور می‌تواند برایمان جالب باشد.

آخرین بار در جولای سال ۲۰۱۴ بود که فیس‌بوک آماری در مورد زمان صرف شده کاربرانش منتشر کرده بود، در آن زمان به طور متوسط کاربران فیس‌بوک هر روز ۴۰ دقیقه در خود فیس‌بوک صرف می‌کردند.

اما حالا فیس‌بوک مجموعه‌ای از اپ‌ها، شامل خود اپ فیس‌بوک، اینستاگرام و مسنجر فیس‌بوک دارد و برآورد جدید نشان می‌دهد که کاربران دنیا روزانه ۵۰ دفیقه را در این اپلیکیشن‌ها می‌گذرانند.

این می‌تواند خبر خوبی برای فیس‌بوک باشد، چرا که به موازات آن، میزان تعامل کاربران با آگهی‌ها ۵۰ درصد بیشتر شده و تازه میزان عایدی فیس‌بوک از هر آگهی ۵ درصد بیشتر شده است.

البته در آمار بالا، میزان زمان صرف شده در اسنپ چت اصلا لحاط نشده بود. تخمین زده می‌شود که میزان منوسط زمان صرف‌شده در این اپ، توسط هر کاربر در هر روز، چیزی بین ۲۵ تا ۳۰ دقیقه باشد.

همان طور که گفتیم خیلی دشوار است که بتوانیم حدسی در مورد زمان صرف‌شده کاربران ایرانی بزنیم. شما چه حدسی می‌زنید؟

آیا به نظرتان در این چند ماهه اگر اینستاگرام را استثنا قائل شویم، خود فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های وابسته به آن، در ایران به فراموشی سپرده نشده است؟

منبع

 
3 نظرات
 1. mhpakdel می گوید

  دقیقا حق با شماست. استفاده از فیس بوک تا زمانی که شبکه های اجتماعی جایگزینی مثل واتساپ و تلگرام همه گیر نشده بود، در ایران حتی با وجود ف . ل.ت .ر ی . ن . گ باز هم خوب بود. اما از وقتی واتساپ و تلگرام بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند، فیس بوک دیگه کم کم بازدیدکننده های ایرانیشو از دست داد.

 2. نرم افزار انبار می گوید

  دلیل اینکه فیس بوک در ایران کم استفاده می شه بخاطر اینه که اینستاگرام و تلگرام در ایران فیلتر نیستن و بیشتر استفاده میشن ، ولی در اروپا و امریکا فیسبوک کماکان استفاده میشه و من یه جا خوندم که درامد امسال فیسبوک از سال گذشته هم بیشتر بوده .

 3. اندیشه پویان می گوید

  این شبکه های اجتماعی هم واقعا شدن یه معضل
  ۴۵ دقیقه که خوبه
  من وقتی وارد میشم دیگه زمان رو از دست میدم
  هر چند که دیگه فیس بوک بین من و دوستام جاشو به دیگر شبکه ها داده…. ولی بازم زمان خودش رو میبره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.