وقت باارزشی را که در اینستاگرام و فیس‌بوک صرف می‌کنید، با این ابزارهای تازه ارائه شده توسط فیس‌بوک، مدیریت کنید

0

هر دو نرم‌افزار شبکه اجتماعی می‌خواهند مدت زمان حضور شما در این اپلیکیشن‌ها را نشان‌تان بدهند تا بهتر بتوانید زمان سپری شده را مدیریت کنید.

پس از اینکه شرکت‌های اپل و گوگل داشبوردهایی برای مدیریت زمان به نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید اضافه کردند؛ زمزمه‌های افزوده شدن ابزارهایی برای مدیریت زمان سپری شده در فیسبوک و اینستاگرام شنیده شد.

حالا فیسبوک به طور رسمی اعلام کرده است که تا یک الی دو هفته آینده ابزارهای Activity به این شبکه‌های اجتماعی افزوده می‌شوند.

اینستاگرام با ابزار «Your activity» و فیسبوک با ابزار «Your time on Facebook» در صدد هستند نگرانی کاربران برای استفاده از گوشی‌های تلفن همراه و حضور در شبکه‌های اجتماعی را کاهش دهند.

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد این ابزارها برای حدود یک درصد کاربران فیسبوک و اینستاگرام فعال شده و در حال سپری کردن مراحل آزمایشی خود هستند.

این کاربران با انتشار اسکرین‌شات‌هایی سعی کردند کاربران دیگر را در جریان عملکرد این ابزارها قرار دهند. این ابزارها و داشبوردها می‌توانند مدت زمان استفاده کاربر از این اپلیکیشن‌ها را به صورت گزارش‌های نمودار ستونی روزانه و هفتگی نشان دهند.

به علاوه، این ابزارها امکان محدودسازی استفاده از شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام را به کاربر می‌دهند. مثلا کاربر می‌تواند تعریف کند در صورت عبور از زمان مشخص شده، با یک اعلان هشدار به کاربر اطلاع دهد.

سپردن مدیریت زمان به خودتان

یکی دیگر از قابلیت‌های این ابزارها؛ مدیریت اعلان‌های این اپلیکیشن‌ها روی گوشی تلفن همراه است. کاربران می‌توانند تا هشت ساعت صدای دریافت اعلان‌ها را خاموش کنند تا کمتر سراغ اسمارت‌فون بروند.

چک کردن مدام گوشی برای اعلان‌های تازه یکی از اعتیادهای رایج در کاربران و جوانان است که حالا فیسبوک می‌خواهد آن را کاهش دهد.

آن‌طور که کاربران گزارش دادند؛ روی فیسبوک برای دسترسی به این ابزار باید روی آیکون سه خط عمودی در گوشه صفحه ضربه زده و تا پایین روی گزینه «Your time on Facebook» اسکرول کنید. در اینستاگرام هم می‌توانید گزینه «Your activity» را در تنظیمات اپلیکیشن بیابید.

فیسبوک در برهه‌های مختلفی اظهار داشته این ابزارها برای مسدودسازی و محدودسازی استفاده کاربران نیستند بلکه تمایل دارند هر کاربر بهتر بتواند زمان خود را مدیریت و برخی عادت‌های نادرست را اصلاح کند.

فیسبوک می‌گوید این ابزارها به افزایش بهره‌وری و مدت زمان استفاده مفید کاربران از این شبکه‌های اجتماعی بینجامد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.