فیس‌بوک و دنبال کردن هدف جاه‌طلبانه رساندن اینترنت به همه مردم جهان – این بار آزمایش پهپاد خورشیدی ویژه فیس‌بوک با موفقیت انجام شد

1

فیس‌بوک همین حالا دو میلیارد کاربر دارد، اما دوست دارد زمانی برسد که تقریبا همه مردم روی زمین عضو این شبکه باشند. رسیدن به این هدف با توجه به اینکه بسیاری از نقاط جهان فاقد زیرساخت‌های لازم برای رساندن اینترنت به مردم هستند، فعلا غیرممکن به نظر می‌رسد.

اما این شرکت‌ از دو سال پیش اعلام کرده که در نظر دارد پهپادهایی ویژه بسازد که بتوانند اینترنت وایرلس را در محدوده وسیعی پخش کنند.

نمونه اولیه چنین پهپادی چند وقت پیش آزمایش شد، اما این پهپاد خورشیدی با ظاهر عجیب‌اش، فرودی ناموفق داشت و یکی از بال‌هایش در هنگام فرود شکسته شد.

اما روز پنج‌شنبه فیس‌بوک بعد از تغییراتی که در طراحی پهپاد داده بود، توانست آزمایش موفقیت‌آمیزی در صحرای نوادا انجام بدهد، این بار پهپاد عقاب یا Aquila، یک ساعت و ۴۶ دقیقه در آسمان بود، ۹۰۰ متر اوج گرفت و توانست بدون مشکل فرود آید.

البته این پهپاد برای عملیاتی شدن باید بسیار بیشتر از اینها قادر به صعود باشد و معلوم نیست که آیا واقعا فیس‌بوک روزی خواهد توانست اینترنت را به این صورت عجیب، به مردم مناطق دوردست جهان برساند یا خیر.

منبع

 
1 نظر
  1. حسین صفوی می گوید

    واقعا فوق العاده بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.