گزارش خبری: ورود پرده سینمایی دیجیتال سامسونگ به Cine Europe

2

بارسلون، اسپانیا – ۲۵ ژوئن ۲۰۱۳ – شرکت سامسونگ الکترونیکس، صفحه نمایش بزرگ خود (LFD) را به نمایشگاه Cine Europe 2013 آورد تا صفحه نمایش‌های آینده را به نمایش بگذارد. در این نمایشگاه، غرفه سامسونگ به شیوه‌ای طراحی شده است که سالن سینمای واقعی را مجسم کند: بازدیدکنندگان در مسیری که سینماروها معمولاً طی می‌کنند راهنمایی می‌شوند. از گیشه بلیط شروع کرده، برای نوشیدنی به طرف سالن انتظار حرکت می‌کنند و سرانجام برای لذت از تجربه‌ای سینمایی به سالن اصلی سینما می‌روند.

07-15-2013 02-06-29 PM

اما این تجربه‌ای متفاوت است: در باجه بلیت، بازدیدکنندگان بلیت خود را از طریق صفحه لمسی (touchscreen) خریداری می‌کنند. از اینجا به بعد در راهروهایی که به سالن سینما ختم می شوند، بازدیدکنندگان می توانند پیش پرده فیلم‌های آینده را روی LFDهای خیره‌کننده تماشا کنند. علاوه براین، LFDهایی نیز در فضای بیرون از سینما نصب شده‌اند که در مقابل هر نوع وضعیت هوا مقاومند.

در رابطه با این پدیده نوظهور، نایب رئیس بخش صفحه نمایش‌های تصویری سامسونگ الکترونیک -کیم هیون سیوک- گفت:

«از آنجایی که سینماهای بسیاری در سراسر جهان به سرعت تسهیلات خود را با نصب LFD در سالن‌های انتظار، گیشه‌های بلیت و محوطه فروش تنقلات، دیجیتالی می‌کنند، ما معتقدیم که صنعت تفریح و سرگرمی، امکانات نامحدودی برای استفاده از این صفحه نمایش‌های جذاب و چشمگیر دارد.»

07-15-2013 02-06-54 PM

وی افزود:

«به عنوان شرکتی پیشگام در ایجاد بازارهای جدید و انرژی بخشیدن به صنایع موجود، سامسونگ الکترونیکس متعهد است در دیجیتالی کردن صنعت سینما پیشقدم بوده، برای دوستداران سینما تجربه‌ای تازه، غنی و همه جانبه‌ای را میسر کنیم.»

سامسونگ با راهکارهای LFD خود، از پیش جای خود را در اروپا باز کرده است. مجموعه سینماهای Gaumont-Pathe، که حدود هزار پرده سینمایی را در بیش از صد سینما در سراسر فرانسه، سوئیس و هلند اداره می‌کند، نمایشگرهای سامسونگ را انتخاب کرده است تا جایگزین پرده‌های سنتی کند، و با این کار مدیریت خود را آسان و توجه مشتریان بیشتری را جلب کرده است.

07-15-2013 02-07-18 PM

Gaumont-Pathe در محوطه فروش تنقلات نیز با گذاشتن منوی غذا روی LFDها برای سینماروهای خود تجربه‌ای نو به وجود آورده است و به مشتریان این امکان را بدهد که آنچه در بوفه ارایه می‌شود، خود انتخاب کنند.

LFDهای سامسونگ از فناوری LED نور از پشت(Backlit) استفاده می‌کنند که انرژی کمتری مصرف می‌کند و از صفحه‌های نمایشی معمولی سبک‌ترند و در طی روز قابل استفاده هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره صفحات نمایشی در نمایشگاه Cine Europe به این سایت مراجعه فرمایید.

07-15-2013 02-08-13 PM

 
2 نظرات
  1. عادل می گوید

    تجربه جالبی باید باشه

  2. آرمین می گوید

    فقط سامسونگ . . .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.