ویدئوی وداع حزن‌انگیز استیو بالمر با کارکنان مایکروسافت

4

دیدن سقوط، مرگ و خداحافظی هر شخصیت بزرگی غم‌انگیز است، چه برسد به استیو بالمر که مدیر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری تاریخ بوده است، شرکتی که روی زندگی خیلی‌ها از ماها تأثیر گذاشته است.

درست است که خیلی‌ها اعتقاد دارند، سالهاست در مایکروسافت آن هوشمندی و مدیریت خردمندانه که بتواند عقب‌افتادگی مایکروسافت را از گوگل یا اپل جبران کند، به چشم نمی‌خورد، اما اگر شاید اندکی انصاف داشته باشیم، باید اعتراف کنیم که زوایای دید متفاوت و ایدئولوژی‌های متفاوت در دنیای فناوری، در نهایت به سود ما کاربران تمام می‌شوند.

بله! مایکروسافت هم، هنوز هم متوجه نشده است که کجای کارش اشکال دارد و برای مثال در شرایطی که خود ابتدا ایده و مفهوم تبلت را داشت، مقهور فرصت‌طلبی و درک صحیح استیو جابز از نیاز واقعی کاربران و کاربرد تبلت شد. این شرکت هنوز هم وقتی نسخه دوم سرفیس RT و پرو را عرضه کرد، نشان داد که به جای تبلت هنوز هم دوست دارد یک مینی پی‌سی لمسی در دستان ما بگذارد. با این همه محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مایکروسافت در دنیای امروز حتما باید وجود داشته باشند تا کاربرانی با نیازها و سلیقه‌های خاص، حق انتخاب داشته باشند، همین سرفیس پروی جدید، می‌تواند برای یک بلاگر یا روزنامه‌نگار، همیشه در حال مسافرت، به مراتب بهتر از آی‌پد باشد.

دو روز پیش خواندم که استیو بالمر برای آخرین بار در همایش سالانه کارکنان مایکروسافت، شرکت کرده است و با آنها وداع احساس‌برانگیزی داشته است.

09-28-2013 05-54-36 PM

این ویدئو را امروز دیدم، ویدئو بسیار تأثیرگذار است و همین ویدئوی کوتاه چند دقیقه‌ای حاوی درس‌هایی برای ماست:

– اینکه چقدر احساس و تعهد یک فرد نسبت به کار و شرکتش می‌تواند، عظیم باشد.

– اینکه اگر شما از لحاظ روحی با کاری که انجام می‌دهید، تطابق داشته باشید و خود را وقف کارتان کرده باشید، چه انرژی زیادی در شما ایجاد می‌شود. ما وقتی عکس‌های استیو بالمر را با هیکل فربه می‌بینیم، انتظار نداریم که او در 57 سالگی، شور و هیجانی و تحرکی اینقدر زیاد، روی صحنه از خودش نشان بدهد. اما عملا او درست مثل نوجوانی که از برد تیم فوتبال مورد علاقه‌اش شادمان است، نشان می‌دهد و با حالت چهره و زبان بدن و لحن‌اش، احساساستش را به صورت برهنه نمایش می‌دهد.

09-28-2013 05-53-20 PM

– در یک شرکت بزرگ هم، جو رقابت‌ها و حدف‌شدن‌های ناجوانمردانه و حتی باندها و توطئه‌ها وجود دارد، اما در نهایت، یک شرکت موفق باید به مانند یک خانواده عمل کند.

– به عنوان یک رئیس، از ابراز احساسات خود نهراسید! بگذارید گاهی این احساسات فوران کنند.

البته تفاوت بسیار بین رئیس عاشق و یک رئیس انتصابی وجود دارد، فرق است بین کسی که خشت خشت یک شرکت بزرگ را ساخته و مدیران «انتصابی» که حتی از کلیات شرکت و مجموعه‌شان هم چیزی نمی‌دانند و دانشی ندارند. اگر از دسته اول هستید، بگذارید کارکنانتان بدانند که چقدر برای کارتان اهمیت قائل هستید.

– البته بسیار نیکوتر است که چنین شورهایی با شعور و درک بالا همراه باشند، اما هر کار کنیم، همه شرکت‌های نمی‌توانند مثل هم باشند و موفق عمل کنند، چیز مهم این است که شما تلاشتان را بکنید و وقتی به عقب نگاه کنید، ببینید، چیزی کم نگذاشته‌اید.

به ویدئوی مورد نظر و همایش مایکروسافت برگردیم، در این همایش که 13 هزار نفر در آن شرکت کرده بودند، بالمر وعده داد که مایکروسافت بار دیگر دنیا را تعییر خوهد داد.

بالمر سال 1980 به عنوان سی‌امین کارمند مایکروسافت به این شرکت پیوسته بود و از سال دو هزار رئیس شده بود، در ماه آگوست هم خبر داده بود که ظرف 12 ماه کناره‌گیری خواهد کرد.

او در سخنرانی خود گفت که «ما ظرفیت‌های باورنکردنی‌ای در جلوی خود داریم و سرنوشتی باورنکردنی هم فراروی ماست.»

او یادی کرد از همایش شرکت در سال 1983، زمانی که یکی از ترانه‌های مایکل جکسون را برای پخش در محل همایش انتخاب کرده بود، بالمر در ماه جولای کوشیده بود تا با سازمان دادن بخش‌های مختلف مایکروسافت و ایجاد تعامل در آنها، این شرکت را برای اسخت محصولات بهتر نظم بدهد.

استیو بالمر

بالمر هنوز هم عمیقا باور دارد که مایکروسافت می‌تواند همان شرکت شماره یک فناوری دنیا باشد و از این دید از شرکت‌های بزرگ دیگر را با صفت‌هایی جالب یاد می‌کند:

آمازون، شرکتی با محصولات ارزان، اپل شرکتی اهل مد، گوگل، شرکتی برای شناخت بیشتر و اما مایکروسافت، شرکتی برای «عمل» بیشتر.

در پایان بالمر، یک ترانه را تقدیم حضار کرد، ترانه‌ای از بیل مدلی و جنیفر وارنز به نام I’ve Had یا the Time of My Life که از دید او می‌توانست همه احساساتش را در قابل شرکت مایکروسافت و سال‌هایی که در آن سپری کرده است، نشان بدهد. (متن ترانه)

09-28-2013 05-53-46 PM

در انتها از شما دعوت می‌کنم، حتما ویدئوی خداحافظی بالمر را ببینید.

این ویدئو را می‌توانید در یوتیوب ببینید یا از اینجا دانلود کنید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

شوخی با درونگراها (نرنجید! خودم یک درونگرا هستم)

در مورد درونگراها بسیار مطلب نوشته‌ام. یک زمانی درونگرایی در جامعه خیلی تابو بود و هنوز هم مقداری است.خود من به عنوان یک درونگرا زمانی از درونگرایی خود شرمنده بودم. اما بعدا متوجه شدم که درونگرایی یک ویژگی شخصی است. درونگراهایی یک طیف…

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند.دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

شوخی با مجسمه‌ها – وقتی حال مردم خوش است!

شوخی و طنز هم حال و هوای خاص خودش را می‌طلبد. مردم اگر از نظر پیشبینی شرایط اقتصادی آینده و وضعیت رفاه اکنون، آرامش و اطمینان خاطر لازم را داشته باشند و اگر بتوانند خود مقوله فرهنگ و اخلاق و دانش خود را ارتقا بدهند، شرایظ ظاهری و باطنی دیگر…

خانه‌هایی با طراحی عجیب که باید در مورد فلسفه وجودی‌شان فکر کرد!

سلیقه است دیگر. وقتی که کسی پول کافی داشته باشد و تنها حرف و سلیقه خودش برایش مهم باشد و اعتمایی به مد روز و حرف مردم نکند، ممکن است خانه‌اش را عجیب و غریب طراحی کند.البته گاهی این کاربری‌های متفاوت هستند که باعث ایجاد این خانه‌های عجیب…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
4 نظرات
 1. مسعود زمانی می گوید

  خیلی ناراحت شدم… ولی واقعاً چه تعصبی داره این بشر… یاد ویدیوهای تبلیغاتی اش برای ویندوز 3.1 یا 95 می افتم… خیلی بینظیره این مرد

 2. فرشاد می گوید

  خوش به حال پرسنل زیر دستش! مدیری که عاشق حرفه خودش بود…

 3. زیرپیکسل می گوید

  واقی عالی بود به امید فردای بهتر با مایکروسافت ..
  همچین حس و شورو حالی برای یک مدیر رده بالا تحسین برانگیزه تلاش میکنم ازش الگو بگیرم

  همیشه طرفدار این شرکت و محصولاتش بودم و خواهم بود

 4. احسان سرادار می گوید

  واسه من سواله که چرا برای بیل گیتس از این مراسم ها گرفته نشد؟ بدون شک مدیریت گیتس خیلی موفق تر از بالمر بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5