اعلام بازنشستگی استیو بالمر، چند صد میلیون دلار بر ثروت وی افزود!

3

خبر داغ دیروز اعلام این مسئله بود که استیو بالمر-رئیس کنونی مایکروسافت- ظرف ۱۲ ماه بازنشسته خواهد شد. در این مدت هیئت مدیره مایکروسافت دنبال جانشینی برای او خواهد گشت.

اعضای هیئت مدیره مایکروسافت، در حال حاضر اینها هستند، گیتس، جان تامپسون، چاک نوسکی و استیو لوکزو.

در بیانیه رسمی آمده است که:

زمان خاصی را نمی‌توان به عنوان زمان مناسبت برای چنین گذاری در نظر گرفت. مایکروسافت راهبرد و سازمان تازه خود را اتخاذ کرده است و تیم رهبری ارشد فوق‌العاده‌اش را دارد و بالمر تصور می‌کند که زمان مناسب کناره‌گیری، در نیمه مسیر تبدیل مایکروسافت به یک شرکت «ابزار و سرویس‌ها» باشد.

08-24-2013 10-21-14 AM

بی‌شک گرفتن این تصمیم برای بالمر خیلی دشوار بوده است، اما جالب است بدانید که همین کار به طرز چشمگیری بر میزان دارایی‌های بالمر افزود. چگونه؟!

بالمر بیشتر از ۳۳۳ میلیون سهم مایکروسافت را داشت، تا پیش از اعلام خبر بازنشستگی، ارزش هر سهم این شرکت، ۳۲.۳۹ دلار بود و بنابراین ارزش کل سهام بالمر حدود ۱۰.۷۹ میلیارد دلار بود، اما بعد از اعلام خبر، ارزش هر سهم شرکت، حدود ۷ درصد بیشتر شد و ارزش سهام بالمر به ۱۱.۵۶ میلیارد دلار رسید، یعنی ۷۶۹ میلیون دلار بیشتر!

تحت رهبری بالمر و نیز تحت فشار رقبا، در دوران رهبری او ارزش کل شرکت مایکروسافت از ۶۰۰ میلیارد دلار به ۲۷۰ میلیارد دلار تنزل کرد. کل ثروت بالمر، حدود ۱۷.۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

منبع: + و +

 
3 نظرات
 1. farhad می گوید

  خیلی مدیر خوبی بود فقط یک نفر از اون بهتر است اونم بیل گیتس .امیدوارم کسی که میاد بتونه خدمات بیشتری به انسان ها بکند

 2. فرشید می گوید

  ناقابل

 3. Reza می گوید

  پول بازنشتگى نمیدن بهش ؟
  مثلا درجا ١٠٠ میلیون؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.