چرا عکس‌هایی که برای پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی یا پرونده‌های شغلی می‌گیرید، خیلی اهمیت دارند؟

6

خیلی‌ها هر عکسی را که دم دستشان باشد، برای عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی یا پرونده‌های شغلی خود انتخاب می‌کنند، به عبارتی زیاد سخت نمی‌گیرند، آخر چه فرقی می‌کند؟!

اما در مقابل خیلی‌ها هم سخت‌گیر هستند و البته خیلی‌ها هم مرتب عکس‌های پروفایل‌های خود را عوض می‌کنند.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تغییرات بسیار جزئی در عکس‌های پرتره، می‌توانند به کلی تلقی مخاطبان را نسبت به شما عوض کنند.

در این مطالعه از مردم خواسته شد که نظر بدهند، کدام عکس بیشتر برونگراتر و اجتماعی‌تر به نظر می‌رسد و یا اینکه کدام عکس قابل اعتمادتر است. همان طور که می‌بینید، تغییر آرایش موهای سر و صورت و لباس، تأثیر زیادی روی نظر مردم گذاشته است.

6-14-2014 10-22-30 AM

اما در مطالعه دیگری به مردم ۵ عکس از یک شخص نشان داده شد و بعد از آنها خواسته شد که یک عکس را برای انتخاب به عنوان شهردار، یک مشاور با حقوق بالا، درج در فیس‌بوک، نشان دادن به شریک زندگی، یا عکس چهره یک آدم شرور انتخاب کنند.

6-14-2014 10-22-41 AM

همان طور که می‌بینید، تغییرات خیلی جزئی در چهره و شیوه گرفته شدن عکس، باعث شده مردم عکس شماره یک را بیشتر متناسب به تصویر چهره یک شهردار بدانند و عکس دوم را بیشتر منطبق با چهره یک آدم تبه‌کار!

منبع

Please follow and like us:
Pin Share
 
6 نظرات
 1. شیما می گوید

  به عنوان یک نظر دهنده، کاملا با نتایج تحقیقات موافقم!
  و البته این پست منو یاد اون پستی که “چرا از دیدن عکس‌های خودمان، ‌نفرت داریم؟!” انداخت!

  ممنون

 2. یه نفر ... ! می گوید

  خیلی باحال بود !

 3. mina می گوید

  علوم مختلفی در مورد چهره خوانی وجود داره علم چهره شناسی از روی خطوط پیشانی و شکل جمجمه و یا چهره شناسی که مانند طالع بینی اثبات نشده اند ولی بی ضرر هستند …به هر حال مجموعه مقالاتی وجود داره که به بررسی شخصیت از روی چهره پرداختند و از اونجایی که احتیاط شرط عقله و عقل آدم ها به چشمشونه … از قدیم الایام این شخصیت شناسی در بین مردم بوده و چه تصمیماتی که براساس اون گرفته نشده یا گرفته شده و به چه نتایجی رسیده ….. به هر حال به نظر من باید همیشه واقعی بود و واقع بین … و در شناخت افراد جمله تامرد سخن نگفته باشد ….. را هم مد نظر گرفت …. حالا چهره آدمها که آفریده خداست ولی حالاتی که به چهره داده می شه تا حدودی دست خود آدمهاست که به اندازه کتابها ممکنه حرف داشته باشند … من نمی دونم چه کسانی این روش تشخیص رو قبول دارند من که قبول ندارم … ممنونم از این پست

 4. فرشاد می گوید

  البته من فکر میکنم پیامی که چشم‌ها منتقل میکنند تاثیرش بیشتر باشه (:

  1. mahtab می گوید

   بله
   کاملا موافقم

 5. سعید می گوید

  جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

RSS
Follow by Email