ابزار تشخیص چهره منبع‌باز Social Mapper می‌تواند شبکه‌های اجتماعی را دنبال سوژه‌ها پیمایش و اطلاعات پروفایل کاربران را جمع آوری کند

0

محققان Trustwave یک ابزار منبع‌باز به نام Social Mapper روی گیت‌هاب عرضه کردند که می‌تواند یک سوژه را در شبکه‌های اجتماعی براساس تشخیص چهره ردگیری کند.

این ابزار برای محققان امنیتی طراحی شده که می‌خواهند یک حمله مهندسی اجتماعی را طراحی کنند. Social Mapper می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدن سراغ پروفایل کاربران برود و نام، مکان، عکس و مشخصات دیگر را استخراج و داده‌کاوی کند.

این جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به طور دستی انجام شود ولی فرآیند خودکار این ابزار می‌تواند بسیاری از مردم را یک لحظه سریع‌تر جست‌وجو کند.

محققان Trustwave توضیح می‌دهند که جمع‌آوری اطلاعات مردم از شبکه‌های اجتماعی یک کار طاقت‌فرسا و وقت‌گیر است. ابزار Social Mapper می‌تواند این فرآیند طولانی را تسریع دهد و به طور خودکار و در مقایس گسترده‌ای؛ صدها یا هزاران نفر را به طور آنلاین داده‌کاری و ردگیری کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ابزار Social Mapper برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی نیازی به API ندارد و عملکردی بسیار بهتر از ابزارهای ردگیری شبکه‌های اجتماعی مانند Geofeedia دارد.

بدون نیاز به API یا جست‌وجوی دستی

این ابزار هوش مصنوعی در یک پنجره مرورگر وب نتایج اولیه اسکن عکس‌های پروفایل برای تشخیص چهره یک فرد خاص را نشان می‌دهد. این ابزار در اولین جست‌وجو می‌تواند ۱۰ الی ۲۰ نتیجه قابل انطباق را نشان دهد.

جست‌وجوی دستی باعث کاهش سرعت اسکن پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی نسبت به زمان استفاده از API می‌شود. توسعه‌دهنده‌های این ابزار برآورد می‌کنند جست‌وجوی دستی در فهرستی هزار نفره می‌تواند بیش از ۱۵ ساعت طول بکشد.

ابزار Social Mapper در نهایت یک صفحه گسترده ( spreadsheet) از حساب‌های کاربری فعال افراد به همراه نام آن‌ها می‌سازد که برای تبلیغات هدفمند، جمع‌آوری اطلاعات یا ردگیری افراد مناسب است.

محققان Trustwave تاکید دارند این ابزار برای کارهای غیراخلاقی، هک یا حملات فیشینگ بر علیه مردم در شبکه‌های اجتماعی نیست و برای اطمینان از عدم سوءاستفاده Social Mapper؛ محدودیت‌هایی برای دسترسی و استفاده به آن اعمال کردند.

ابزار تشخیص چهره Social Mapper به صورت منبع‌باز و آزاد روی سایت GitHub عرضه شده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.