این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند نسخه‌ای از چهره شما برای فریب سیستم‌های تشخیص چهره بسازد

ابزار Anonymizer از شبکه‌های عصبی GANs برای تبدیل تصاویر پروفایل شما استفاده می‌کند

1

اگر نگران شرکت‌های فعال در زمینه تشخیص چهره هستید که ممکن است عکس‌های پروفایل‌های شما را از روی اینترنت استخراج کنند؛ یک ابزار جدید به نام Anonymizer می‌تواند به شما کمک کند تا از چنگال آن‌ها فرار کنید.

این ابزار هوش مصنوعی توسط استارتاپی به نام Generated Media ساخته شده است و می‌تواند چهره‌های جدیدی از پروفایل شما بسازد تا قابل شناسایی نباشید. این استارتاپ در ابتدا، کارکترهایی از شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی برای ژورنالیست‌ها تهیه کرده است.

این استارتاپ می‌گوید ابزار Anonymizer یک روش مفید برای نمایش دادن ابزارهای رسانه‌ای ترکیبی است.

این سیستم روی ده‌ها هزار عکس گرفته شده در استودیوی Generated Media کار کرده و آموزش دیده است. این تصاویر روی شبکه generative adversarial networks یا GANs قرار گرفته‌اند که می‌تواند یک تصویر جدید از ترکیب دو تصویر واقعی بسازد. کار اصلی این شبکه، تولید یک نمونه تصویر جدید و بررسی وجود یک تمایز واقعی با نسخه‌های قبلی است.

این روند یک حلقه بازخورد می‌سازد که در نهایت به تولید عکس‌های پروفایل واقعی می‌انجامد.

سازمان‌ها و شرکت‌ها باید مجوز استفاده تجاری از ابزار Anonymizer را خریداری کنند ولی کاربران شخصی می‌توانند از این ابزار به طور رایگان استفاده کنند؛ به شرط اینکه شرایط و قوانین وضع شده را نقض نکنند.

در این سیستم، فقط باید یک عکس واضح از چهره خود که دارید مستقیم به روبرو نگاه می‌کنید؛ آپلود کرده و منتظر بمانید تا شبکه عصبی هوش مصنوعی ۲۰ پروفایل مشابه شما را ساخته و نمایش دهد. در گام بعدی، می‌توانید یک مورد از میان آن‌ها برای پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود مانند Clearview AI انتخاب کنید.

مصارف غیرقانونی ممنوع

برخلاف بسیاری از سیستم‌هایی که دنبال دور زدن فناوری تشخیص چهره هستند و بیشتر مبتنی بر ترفندهای فریبکارانه توسعه داده شدند؛ ابزار Anonymizer روی طیف متنوعی از چهره‌های در کوتاه مدت کار کرده و یک خروجی نسبتا خوب دارد. البته، شرکت Generated Media تاکید می‌کند هنوز باید روی بهبود عملکرد آن کار کنند.

این استارتاپ می‌کند هدف‌شان یک بازارائه از هر فردی، فارغ از سن، جنسیت، قومیت یا خصوصیات جسمانی است. در تولید محتوای مطابق با دنیای واقعی و مبتنی بر هوش مصنوعی، نیاز به داده‌های آموزشی بیشتر هست تا سیستم بتواند بیشتر و بیشتر یاد بگیرد. این کار نیاز به تعداد زیادی مدل دارد و یک پروسه زمان‌بر است.

این استودیو پس از دو سال فعالیت، آموخته است چگونه مدل‌های متنوعی با ویژگی‌های منحصربه‌فردی تولید کنند که کاندید استفاده برای پروفایل شخصی هستند. این کار به شدت سخت است ولی تصمیم ندارند پا پس بکشند.

بسیاری از کلون‌های ساخته شده، شباهت بسیار کمی به چهره‌ای دارند که قرار است جایگزین‌اش شوند. در برخی موارد، عکس ساخته شده بیشتر به چهره کودکی آن فرد شباهت دارد.

به هر حال، ابزار Anonymizer می‌تواند یک روش مفید برای دور زدن سیستم‌های تشخیص چهره باشد. البته، شرکت سازنده، استفاده از آن را برای کارهای غیرقانونی و خلاف‌کارانه ممنوع کرده است و نباید افراد با کمک آن در پی جعل هویت یا انجام فعالیت‌های مجرمانه باشند.

همین‌طور، این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت بیشتری ما را به سوی دنیایی کاملا متقلبانه و دروغین سوق دهد. بسیار زودتر از آنچه تصور می‌کنید؛ یک نسخه شبیه‌سازی شده از خود واقعی شما در این دنیا ایجاد می‌شود.

منبع نکست‌وب
   
1 نظر
  1. امین می گوید

    بازم که خود نرم افزار اطلاعات شخصی ادم ذخیره میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.