آیفون بعدی مجهز به فناوری Force Touch خواهد بود

2

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از وال‌استریت ژورنال، فناوری جدید اپل به نام Force Touch که هم در مک بوک جدید ۱۲ اینچی اپل و ساعت اپل استفاده شده است در آیفون بعدی نیز استفاده خواهد شد. در واقع بسیاری از کاربرانی که تا به حال توانسته‌اند از این فناوری استفاده کنند منتظر هستند تا در تمامی محصولات اپل این فناوری افزوده شود. فناوری حساس به فشار که بر اساس آن کاربر با فشار دادن بیشتر دست خود روی صفحه در واقع نوع دومی از لمس را تجربه می‌کند و به این ترتیب جستارهای جدیدی در این محصولات قابل تعریف هستند و انتخاب‌ها و اختیارات بیشتری به کاربر داده خواهد شد.

Trackpad مک بوک جدید و همچنین MacBook Pro که مجهز به صفحه نمایش رتینای ۱۳ اینچی است، نیز از این فناوری یعنی Force Touch پشتیبانی می‌کنند. این فناوری به کاربر اجازه می‌دهد تا با یک بار فشار دادن صفحه Trackpad یک کلیک معمولی را شاهد باشد و با فشار دادن بیشتر (برای بار دوم) یک کلیک متفاوت را شاهد باشد. کلیکی که با توجه به نوع نرم افزاری که در آن لحظه در حال استفاده از آن است می‌تواند انتخاب‌ها و اختیارات متفاوتی را برای او ایجاد کند. انتخاب‌هایی که معمولاً نمی‌توانیم در منوی راست کلیک از آن‌ها استفاده کنیم.

اما در آیفون وجود چنین فناوری می‌تواند به صورت بالقوه بسیار سودمند باشد، به طور مثال این فناوری می‌تواند به کاربر این امکان را دهد تا در بازی‌ها کنترل‌های بیشتر داشته باشد و به طور مثال در نرم افزاری مثل Garage Band ایجاد تمایز بین فشردن معمولی و فشردن بیشتر آن می‌تواند راحتی بیشتری را برای کاربر برنامه داشته باشد. البته قبلاً با استفاده از حس‌گرهای حرکتی تلاش‌هایی در جهت ارائه انتخاب‌های بیشتر برای کاربر انجام شده است اما باید گفت که فناوری لمس دومرحله‌ای به نظر بسیار سودمندتر خواهد بود.

به طور مثال اپل به ما نشان داده است که چگونه فشردن دومرحله‌ای در MacBook جدید می‌تواند اختیارات بیشتری برای کاربر فراهم کند. به طور مثال ایجاد این حالت‌های لمسی در آیفون و آیپد می‌تواند انتخاب‌هایی را برای نقاشی کردن، رسم کردن و یا سایر حالات در اپلیکیشن های مختلف به کاربر ارائه دهد. به نظر می‌رسد از همین حالا توسعه دهندگان نرم‌افزارها و اپلیکیشن های اپل دست به کار شده‌اند تا خلاقانه‌ترین کارهایی که می‌توان با این فناوری جدید ارائه داد را در محصولات خود اضافه کنند.

البته جزئیات دیگری نیز در خصوص آیفون جدید در گزارش وال‌استریت ژورنال منتشر شده (آیفون که طبق معمول انتظار داریم در پاییز امسال از آن رونمایی شود) که حاکی از آن است که اندازه آیفون بعدی تغییر نخواهد داشت اما ممکن است یک رنگ صورتی متالیک نیز بر بدنه آلومینیومی به آن اضافه شود. می‌توان این کار را تلاشی از سوی اپل برای جلب نظر تعداد بیشتری مخاطب در نظر گرفت.

منبع

 
2 نظرات
  1. mehdi می گوید

    با تشکر از تلاش تون برای معرفی همه جانبه و کامل محصولات اپل.لطفا برای افرادی مثل بنده حقیر و دوستانی مشابه که توان خرید محصولات اپل رو نداریم،برندهایی به غیر از اپل رو هم بررسی کنید.

  2. m safilo می گوید

    با سلام
    سوالی واسم پیش اومده ؟!! این تکنولوژی جدید تفاوتش با اینکه مدت زمان لمس رو بیشتر نگه داریم روی صفحه تا منو یا کلید های جدید دیگری باز بشه چه فرقی داره و چه مزیتی ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.