همایش تازه اپل، روز ۹ مارس برگزار خواهد شد، همایشی با محوریت ساعت اپل

1

روز ۹ مارس، یعنی ۶ روز دیگر در سالن Yerba Buena همایش تازه اپل برگزار خواهد شد.

اگر یادتان باشد، آخرین همایش اپل در ماه اکتبر سال میلادی پیش برگزار شد که در آن آی‌پد ایر ۲ و کامپیوترهای مک جدید معرفی شده بودند، پیش از آن هم در ماه سپتامبر، بزرگ‌ترین همایش اپل در تاریخ در سالن Flint برگزار شده بود که در آن آی‌فون ۶ و آی‌فون ۶ پلاس و ساعت اپل معرفی شده بودند. در همین همایش سیستم پرداخت Apple Pay هم رونمایی شد.

3-3-2015 10-37-58 AM

اما در همایش تازه ۹ مارس، ساعت اپل ستاره و مرکز صحبت‌ها خواهد بود.

یکی از چیزهایی که برای ما در مورد ساعت اپل مبهم است، قیمت این ساعت است که حالا معلوم شده است که ارزان‌ترین مدل آن ۳۴۹ دلاری خواهد بود. جالب است بدانید که وبلاگ‌های فناوری آلمانی، با مبنا قرار دادن اظهارت وبلاگ‌نویس خاصه اپل -جان گروبر- حدس‌هایی در مورد قسمت مدل‌های مختلف ساعت اپل زده‌اند، که بر اساس این برآوردها قیمت ساعت اپل با کیس فلزی بین ۵۹۹ تا ۹۹۹ دلار خواهد بود (بر اساس اندازه و نوع بند ساعت). اما قیمت ساعت‌های با طلای ۱۸ عیار اپل، از این هم جالب‌تر است:

ارزان‌ترین ساعت طلای اپل ۵۹۹۹ دلار و گران‌ترین آن که بندی از طلا دارد ۱۹۹۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. بله درست خواندید، یک دلار کمتر از بیست هزار دلار! به هر حال ما نمی‌دانیم که این قیمت‌ها به خصوص در مورد ساعت طلای اپل تا چه حد درست هستند و بهتر است، چند روزی بیشتر منتظر بمانیم!

3-3-2015 10-40-11 AM 3-3-2015 10-39-37 AM

ساعت اپل از آن جهت محصولی راهبردی برای اپل است که در واقع نخستین محصول تازه اپل از سال ۲۰۱۰ به بعد، یعنی زمانی است که استیو جابز آی‌پد را معرفی کرد. این محصول همچنین نخستین محصول اپل در دوره رهبری تیم کوک است.

چیز مهم‌تر این است که منتظر بمانیم و ببنیم آیا اپل می‌تواند ساعت‌های هوشمند را به یک محصول جدی و ضروری برای کاربرهای تبدیل کند. تا حالا که کاربران به ساعت‌های هوشمند به چشم محصولات غیرضروری فرعی نگاه می‌کرده‌اند. به جز اینها ما مشتاق هستیم که اطلاعاتی جزئی‌تر در مورد سخت‌افزار  به خصوص باتری ساعت اپل بمانیم.

از ساعت اپل که بگذریم، به نظر می‌رسد که در این همایش خبرهایی از کامپیوترهای مک و اپل تی وی و حتی آی‌پد‌های ۱۲ اینچی هم خواهیم شنید. کاربران مشتاق اپل مدت‌هاست که منتظر مک‌بوک ایرهای با صفحه نمایش رتینا هستند. در واقع در میان محصولات اپل، تنها مک‌بوک ایر بوده که تا حالا صفحه نمایس رتینا نداشته است.

جالب خواهد بود که اپل، رسما در این همایش آی‌پد پروی ۱۲.۹ اینچی را هم معرفی کند. در واقع فروش آی‌پد اخیرا افت داشته است که دلیل‌اش هم این بوده است که کاربران اپل دلیلی برای به‌روز کردن آی‌پدهای خود نداشتند و مثلا در خود انگیزه‌ای برای خرید آی‌پد ایر ۲، در شرایطی که آی‌پد ایر یک را دارند، حس نمی‌کرده‌اند. اما اپل در نظر دارد با آی‌پد پرو، کاربردهای جدیدی برای آی‌پد معرفی کند، شاید این مدل آی‌پد قلم هم داشته باشد!

محصول دیگری که احتمالا در این همایش به روز خواهد شد، اپل تی وی خواهد بود، به نظر می‌رسد که اپل در این همایش این محصول را مجهز به ویژگی‌های نرم‌افزاری بیشتری کند و تغییرات سخت‌افزاری هم در راه خواهند بود.

حدس دیگر این است که اپل در این همایش بالاخره به ما بگوید که با برند Beats که ۳ میلیارد دلار خریده بود، می‌خواهد چه کند! احتمالا سرویس پخش موسیقی‌ای جاری در این همایش معرفی شود که در آن از فناوری Beats  و محتوای موسیقی‌ موجود در آن استفاده خواهد شد.

 
1 نظر
  1. mehdi می گوید

    با احترام زیاد به همه ی رقیبان اپل،فقط و فقط اپل!!!!!!!!!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.