نخستین فروشگاه اپل در دوبی افتتاح شد

4

نه داشتن گجت‌های روز و نه دارا بودن مراکز خرید و مجلل، هیچ کدام شرط کافی برای پیشرفت یک تمدن نیست، اما به نظر می‌رسد که بدون اینها هم در دنیای امروز، مردم چیزی کم دارند.

خبر خوب تازه برای شهروندان اماراتی، افتتاح شدن یک اپل استور با طراحی داخلی جانی آیو با مساحت ۴۶۰۰ متر مربع است که در آن می‌توانند ۱۵۰ محصول اپل را به راحتی بخرند.

سال پیش تیم کوک در ملاقاتی که با شیخ محمد بن رشید آل مکتوم داشت، هماهنگی لازم برای فراهم کردن محل اپل استور را انجام داد.

گرچه مطابق قوانین امارات قسمت بیشتر هر تجارت فعال در این کشور، باید متعلق به شهروندان اماراتی باشد، اما اپل ظاهرا از این امر مستثنی شده است و کنترل ۱۰۰ درصد فروشگاه را در اختیار دارد.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

1453841181 2737274333 1808265901 2655474797 285712845 3655806653 744982653

به نظر نمی‌رسد حتی در دوران پساتحریم هم ما شاهد افتتاح یک اپل استور در ایران باشیم، اما امیدواریم که دست‌کم بعضی از تحریم‌های عجیب و غریب علیه ما بالاخره لغو شود.

پی‌نوشت: همین چند وقت پیش یک کرم‌کست تهیه کردم و آنقدر از اینکه دانلود نرم‌افزار آن از اینترنت، مستلزم دور زدن تحریم بود، سرخورده شدم که فعلا رغبتی به استفاده از آن ندارم.


 
ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. امیرعلی می گوید

  این که چیز جدیدی نیست ما تو پاساژ علاالدین حدود ۵۰ تا فروشگاه اپل داریم شایدم بیشتر 🙂

 2. سپیده می گوید

  فقط افسوس و حسرت…چه نسل غم انگیزی هستیم ما….دهه ۵۰-۶۰-۷۰-۸۰-۹۰-…….تا کی ادامه داره این نسلهای پی در پی سوخته..

  1. gray می گوید

   به نظرم شما به جای اینکه هی به فکر نداشته ها و اشاعه حس کاذب سوز و سوخت بکنی خودتون دست به کارشید و یه حرکت مثبتی انجام بدین, منظورمو کلی گفتم.
   اگر هم فرضیه شما رو درست در نظر بگیریم پس ادم های قبل ما و قبلتر و کلی قبل تر >…….. بودن<
   ناامیدی یکی از چیزهایی که مسلمونا اعتقاد دارن که, گناه کبیره است و به شدت مذموم و حتی مردم غرب نیم کره کتاب ها و همایش ها و برنامه هایی برای از بین بردن اون و اشاعه فکر مثبت دارن(غورباقه را غورت بده ,مدیر یک دقیقه ای و سمینارهای هر ساله سیاتل و…)
   بعضی از ادم های روی کره زمین تنبلی و عدم موفقیت خودشون رو به سوراخ شدن لایه اوزون و موجودات فضایی و یا حتی امواج طوفان حاصل از بال زدن پروانه ای در جنوب برزیل مرتبط میدونن

 3. مجتبی می گوید

  واقعا بدون داشتن این ها ما یک چیزی کم داریم؟ اونها شاید چیزی کم دارند که ما را تحریم کردند تا مثل خودشون بشیم! برای چی می خواهند مثل اونها بشیم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.