اولین فروشگاه اپل در سئول کره جنوبی با طراحی خاص و مدرن افتتاح شد

0

شرکت اپل امروز، اولین فروشگاه خود را در شهر سئول کره جنوبی بازگشایی کرد و با هجوم شهروندان کره‌ای روبرو شد.

این فروشگاه در کنار رودخانه هان، در قلب منطقه Gangnam سئول واقع شده است و از ساختمانی ۲۵ فوتی با نمای درب بیرونی تمام شیشه استفاده می‌کند. این فروشگاه در منطقه مرفه‌نشین و پول‌دار شهر سئول افتتاح شده است.

اپل در این فروشگاه نیز همانند دیگر شعبه‌های خود از طراحی‌های منصحربه‌فرد چوبی و شیشه‌ای استفاده می‌کند. این فروشگاه هیچ‌گونه دیواره جداکننده یا ستون در وسط خود ندارد و از یک سالن بسیار بزرگ برای نمایش محصولات این شرکت سود می‌برد.

در فضای بزرگ سالن اصلی؛ میزهای چوبی مملو از محصولات و لوازم جانبی اپل هستند. بازدیدکنندگان می‌توانند از نزدیک این محصولات را مشاهده و بررسی کنند.

به علاوه، یک سالن برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌های «Today at Apple» دارد. اپل می‌گوید روزانه چندین کارگاه آموزشی رایگان در این فروشگاه با موضوع عکاسی خلاقانه، موسیقی، طراحی و هنر، کدنویسی و غیره برگزار می‌شود.

انتهای فضای بزرگ و اصلی این فروشگاه یک نمایشگر دیواری ۶K نصب شده است. در داخل سالن، همانند شعبه مرکزی اپل استور در شهر شیکاگو، از چندین درخت و گلدان‌های سفیدرنگ استفاده شده است.

طراحی این ساختمان به گونه‌ای است که فضای بیرون با درون فروشگاه هیچ حد و مرزی ندارند و بازدیدکننده‌ها به راحتی می‌توانند بیرون را تماشا کنند.

ساخت این فروشگاه نزدیک به یک سال طول کشید و استخدام و آموزش نیروها از همان زمان آغاز شد. حدود ۱۴۰ نفر در این فروشگاه مشغول کار و خدمت‌رسانی به مشتریان اپل هستند. این کارمندان آموزش دیدند که به ۱۵ زبان مختلف دنیا صحبت کنند و بتوانند سوالات بازدیدکنندگان را جواب دهند.

سخنگوی بخش خرده‌فروشی اپل می‌گوید: «فروشگاه‌های ما مکانی برای جمع شدن و گفت‌وگو است. هرکسی می‌تواند به این فروشگاه‌ها بیاید و متصل شود، یاد بگیرد و بسازد.»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.